Blogai padovanota gera dovana

Blogai padovanota gera dovana
Julija Kirkilienė

Kalėdų proga AB „Lietuvos energija“ vadovai nepamiršo nė vieno energetiko: nei buvusio, nei dabar dirbančio.

Kiekvienas, pasirašęs knygoje, gavo dovanėlę – gražiai įpakuotus stiklainėlius su medaus produktais. Bet dovana, kuri  Lietuvos energijai atrodė prisotinta meilės, rūpesčio, dėmesio, patiko ne kiekvienam energetikui. Parsinešę namo ir su šeima pastudijavę dovanos turinį, suabejojo dovanos kokybe. Nei dėžutėje, nei ant stiklainiukų energetikai neradę jokio popierėlio, jokios žymos, kas, kada, iš ko pagamino produktus ir iš viso, kokius produktus dovanų gavo, liko įžeisti ir pažeminti.
Kuo naujieji vadovai laiko energetikus, kad jie valgytų nežinomus produktus? Elektrėnų energetikai, iki šiol  buvę gerbiami už atsakingą, bet sveikatai kenksmingą darbą, per šventes tik ir skambinėjo vieni kitiems telefonais, susitikę dalinosi nuoskaudomis apie nepagarbą jiems. Keletas darbuotojų su dovanėlėmis net į redakciją užsuko, dovanėles rodė ir viešai abejojo, ar tuos produktus galima vartoti.
Lietuvos energijos komunikacijos vadovė Jūratė Kavaliauskaitė skubiai atsiliepė į energetikų kritiką ir apgailestavo į dovanų dėžutę neįdėjus dovanos – medaus rinkinio – aprašymo ir vartojimo instrukcijos. Toks aprašas skubiai buvo iškabintas elektrinės skelbimų lentose, o nedirbantiems informaciją skelbiame laikraštyje. Naujametines dovanas energetikams paruošė bendrovė „Vita Nostra“, užsiimanti bitininkyste, gaminanti bičių produktus, verslo suvenyrus ir dovanas, reklaminę atributiką. Ši bendrovė medų pirko iš Ažuožerių kaimo, Anykščių rajono ūkininko Gintaro Cibo, kuris, pagal Nacionalinio maisto ir veterinarijos instituto laboratorijos departamento tyrimų protokolą, medų kopinėjo 2010 m. birželio mėnesį. Aprašyme pažymima, kad medaus produktų standartuose galiojimo laikas nenustatomas, tik medaus nerekomenduojama šildyti daugiau nei iki 50 laipsnių. O vaško žvakes ir stiklainėlį su lazdynų riešutais, užpiltais pasterizuotu medumi, 2010 m. gruodžio mėn. pagamino bitynas „Levo bitės“ ir galiojimo laiką nustatė 24 mėnesiams.
Apie žiedadulkes, kurios hermetiškai uždarytos stiklainyje, instrukcijoje rašoma, kad žiedadulkės yra vyriškos augalų ląstelės, kurias surenka bitės, jas kaupia, kaip maisto atsargas, ir jomis maitinasi. Žmonėms žiedadulkes rekomenduojama vartoti profilaktiškai, per metus 250-300 g.   
Jei šią instrukciją dovanos ruošėjai būtų pridėję prie nuoširdumu ir rūpesčiu kvepiančios dovanos, energetikams Kalėdos būtų linksmesnės buvę. Bet gerai ir tai, kad Lietuvos energijos vadovai suprato klydę ir klaidą ištaisė. Kaip rašė prancūzų filosojas Mišelis de Montenis, klaidas padaro visi, bet jas pripažįsta tik didieji. Todėl energetikai, kurie dar nepradėjo vartoti savo dovanėlių, gali drąsiai kabinti medučio ir stiprinti sveikatą. Nes, pagal instrukciją, medaus produktai, ypač žiedadulkės,  stiprina nervų sistemą, atkuria fizines jėgas, stimuliuoja protinę veiklą, gerina potenciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų