Bliuzo ir džiazo duetas

Bliuzo ir džiazo duetas

Į tradicinį džiazo festivalį „Jaunystė“ Elektrėnuose dalyviai­ buvo kviečiami ant džiovyklų pakabintais skalbiniais. Tokia reklama vienus piktino, kitus stebino. Socialiniuose tinkluose dėl reklamos virė diskusija, į kurią išradingą reklamą sugalvoję organizatoriai, išradingai ir atsakė: bet Jūs reklamą pamatėte ir pasidomėjote, kodėl tie skalbiniai iškabinti… Šiais metais džiazo ir bliuzo festivaliai, organizuoti skirtingu metu, suvienyti ir tapo didesniu, dvi dienas trukusiu festivaliu. Nuo šiol festivalis vadinsis „Elektrėnai Blues and Jazz festival“.

Kaip pristatė renginio vedėja Laura Buividavičienė ir aktorius Saulius Čėpla, bliuzo muzika turėjo lemiamos įtakos improvizacijų atsiradimui džiazo muzikoje, todėl festivalis pradėtas nuo bliuzo muzikos. Rugsėjo 28 d. vakarą Elektrėnuose koncertavo vieni geriausių Lietuvos bliuzo atlikėjų bei svečiai iš Latvijos. Renginio pradžioje susirinkusius pasveikino meras Kęstutis Vaitukaitis. Renginį pradėjo elektrėniš­kių grupė „Elektrėnai BMP“, kurią įkū­rė bliuzo festivalio „Vakaro bliuzas“ sumanytojas ir organizatorius Romas Valašinas. Naujai suburta grupė atliko festivalio himną, kuriuose skamba žodžiai „Tarp Vilniaus ir Kauno, kur trys kaminai. Energetikų miestas. Elektrėnus žinai?“. Juos scenoje keitė Aleksandr Bielkin ir Virgilijus Jutas, „Bliuzoholikai“, grupė „Breaze“, latviai „Mitrokhins’s Master Band“ bei bliuzo karalienė Arina ir Veto Bank.
Kitą dieną į Kultūros centro kiemelį rinkosi džiazo muzikos mylėtojai. Į festivalį šį kartą atvyko ir pirmasis Elektrėnų džiazo (1968 m.) festivalio žiūrovas, muzikos mokytojas Juozas Gabartas, pirmojo Elektrėnų džiazo festivalio dalyvis Eugenijus Kunickas, lietuvių klarnetininkas, saksofonistas, birbynininkas, dirigentas, su Eugenijaus Vedecko bigbendu birbyne grojo pedagogas Pranciškus Narušis, dainavo Karolina Ivanauskienė. Džiazo vakaras užsitęsė ir su kitais žinomais džiazo atlikėjais bei vis besikeičiančiais klausytojais. Žiūrovų saugumu rūpinosi angelai sargai – Elektrėnų PK pareigūnai, renginio organizatoriams priminę, kad jie atsakingi ir už atlikėjus, ir už žiūrovus. Todėl visi buvo paraginti užsidėti kaukes, o kas jų neturėjo – veido apsaugos kaukes gavo dovanų.
Elektrėnuose pirmasis džiazo festivalis surengtas 1968-taisiais. Atkurtas jis buvo 2008 metais. Nuo tada Elektrėnuose vasara kasmet palydima džiazu.

Julija Kirkilienė,
Virginija Jacinavičiūtė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų