Būkime saugūs kelyje

Būkime saugūs kelyje
Dažni atvejai, kai dėl pagrindinių Kelių eismo taisyklių reikalavimų nevykdymo ir priemonių, atkreipiančių kitų eismo dalyvių dėmesį (atšvaito, šviečiančio žibinto, ryškiaspalvės liemenės su šviesą atspindinčiais elementais) nenaudojimo neapšviestuose kelio ruožuose sužalojami pėstieji. Kai kurie nelaimingi atvejai baigiasi ir mirtimi.

Todėl labai svarbu tamsiu paros metu su savimi turėti vieną iš paminėtų priemonių.
Rugsėjo 8 ir 9 dienomis Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai kartu su policijos bičiuliu Amsiumi vykdė prevencinę priemonę: prie Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos ir „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos mokiniams dalino atšvaitus ir priminė apie jų svarbą.
Tačiau kiekvienais metais pastebima, kad pareigūnų pastangos aprūpinti atšvaitais ypač mažuosius eismo dalyvius nueina perniek. Todėl informuojame tėvelius, kad pareigūnai vykdys specialiąsias prevencines priemones, skirtas mažinti eismo įvykių, kuriuose tamsiuoju paros metu nukenčia pėstieji, skaičių, sieks keisti eismo dalyvių elgesį kelyje bei ugdyti atsakomybę ir sąmoningumą. Priemonių metu padidintas dėmesys bus skiriamas vaikams ir nustačius, jog jie su savimi neturi atšvaito ar kito šviesą atspindinčio elemento, administracinėn atsakomybėn bus traukiami tėvai pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 181 straipsnį (tėvų valdžios nepanaudojimas arba panaudojimas priešingai vaiko interesams).
Taip pat primename, kad asmenys nuo 16 metų, padarę pažeidimą, numatytą Kelių eismo taisyklių 48 punkte (pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegęs kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą. Traukiamas  ar stumiamas platesnis kaip 1 m vežimėlis turi būti su atšvaitais: kairėje vežimėlio pusėje priekyje – su baltu, o gale – su raudonu), bus traukiami administracinėn atsakomybėn pagal ATPK 131 str. (pėsčiųjų ir kitų eismo dalyvių padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas) 5 d.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų