Bibliotekoje galima gauti visa ko

Bibliotekoje galima gauti visa ko
Julija Kirkilienė

Elektrėnų viešojoje bibliotekoje, kaip toje Bratkų vaidinamoje reklamoje, gauti tikrai gali visa ko, svarbu nepatingėti užeiti.

O kaip neužeiti į biblioteką, jeigu ten ne tik internetu nemokamai galima naudotis, dabar jau įrengta kompiuterizuota darbo vieta su programine įranga, skirta silpnaregiams ir akliesiems, o kiekvieną dieną bibliotekos salėje vyksta ne tik įdomiausios parodos, bet ir įvairiausi renginiai.
Meilės laiškas Brailio raštu
Baltosios lazdelės dienos paminėjimo šventė (spalio 22 d.) buvo pavadinta gražiai: „Gyvenkime ir džiaukimės kartu“. Ir susirinko į renginį ne tik silpnaregiai, bet ir Elektrėnų šviesuomenė, norinti savo vidines gelmes papildyti ne tik žiniomis, bet ir gražiausiais jausmais.
Šventę, kaip jau įprasta bibliotekos renginiuose, pradėjo Elektrėnų meno mokyklos auklėtinės Agnetė Šakevič ir Jakaterina Chvorostova, užliedamos salę fortepijono muzika. Šventėje dalyvavo Lietuvos aklųjų bibliotekos direktorė Rasa Januškevičienė ir žurnalo „Mūsų žodis“ vyr. redaktorius Vytautas Gendvilas. Svečiai papasakojo apie aklųjų bibliotekos teikiamas paslaugas, apie bendradarbiavimą su Elektrėnų biblioteka, apie Brailio rašto pradininką Lietuvoje Praną Daunių, kurio 110 metų jubiliejus šiais metais minimas, apie knygų ir žurnalų leidybą Brailio raštu.
V. Gendvilas šmaikštavo, kad silpnaregiams kartais pasaulis yra gražesnis, nes jie mažiau mato apšiukšlintos Lietuvos. Beveik porą valandų pasiklausę kalbų, minėjimo dalyviai dar turėjo progos pasimokyti Brailio rašto. Iš tiesų, pasak bibliotekos direktorės Genės Dapkevičienės, juk niekas nežino, kada, kam ir ko gali prireikti. Rašė elektrėniečiai ne adatomis, o mašinėle, pritaikytą  Brailio raštui. O rašė jie meilės laiškus.
Prozos prozos dienoje nebuvo
Proza žmonių sąmonėje asocijuojasi su nuoboduliu. Bet spalio 28 d. bibliotekoje vykusioje Prozos dienoje nuobodu tikrai nebuvo. Nors, pasak renginyje dalyvavusio rašytojo Danieliaus Mušinsko, rašytojams šiuo metu ne aukso amžius, bet jį nustebino susirinkęs gausus knygos mylėtojų būrys. Kartu su rašytoju prozos dienoje dalyvavo aktorė Regina Paliukaitytė ir  kritikas Vilius Gužauskas.
Nors rašytojai šiandien nebelaikomi žvaigždėmis, bet D. Mušinskas bibliotekoje tą pavakarę buvo tikra žvaigždė. Šešių knygų autorius, pelnęs įvairių apdovanojimų, Rašytojų sąjungos leidžiamo žurnalo „Metai“ redaktorius pristatė novelių rinkinį „Kalno saugotojas“. Savo pasisakymuose rašytojas akcentuoja, kad jis yra žemaitis, „… tačiau šiuolaikinio gyvenimo akmenys rieda per mane lygiai taip pat, kaip ir per dzūką ar aukštaitį“.  Tai juntama jo novelėse.
Noveles gyrė leidėjas, literatūrologas ir kritikas V. Gužauskas, jas skaitė aktorė R. Paliukaitytė, nuo kurios išraiškos žmonės pasijuto tarsi spektaklyje, o ir pats autorius besąs neblogas skaitovas. Po gražaus susitikimo renginio dalyviai pirko D. Mušinsko knygas, prašė autografo, tie, kurie skaitė D. Mušinsko knygas, dalijosi įspūdžiais.  Prozos vakaras buvo toks lyriškas, kad nė namo skirstytis nesinorėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų