Bendruomeniškumo stygius, prasmė ir svarba

Bendruomeniškumo stygius, prasmė ir svarba

Julija Kirkilienė

Elektrėnų savivaldybėje registruotos net 27 bendruomenės. Būna gi, kad mažoje savivaldybėje kartais net bendruomenių pirmininkai vieni kitų nepažįsta. O kaip nepažindamas pasidalinsi gerąja patirtimi, kaip vieniems iš kitų pasimokyti šiais bendruomenėms skirtais metais? Tuo susirūpinę Abromiškių bendruomenės ir Elektrėnų savivaldybės vietos veiklos grupės aktyvistai nusprendė vykdyti projektą „Bendruomeniškumo svarba mūsų gyvenime“. Kaip rašė amerikietis psichologas Abrahamas Maslow, priklausymas grupei – vienas iš esminių žmogaus poreikių, kurio nepatenkinęs jis jaučiasi nesaugus, pasimetęs, jam sunku suvokti, kas jis yra.

Susipažinimas

Projekto pradžioje į susirinkimą susipažinimui buvo sukviestos visos bendruomenės. Atvyko, žinoma, ne visos. Tie, kas atvyko, surado bendraminčių, susipažino ir pradėjo bendrauti bei bendradarbiauti. Pirmasis gražus edukacinis renginys vyko Žebertonių bendruomenėje, kur buvo kepamas kugelis. Šeimininkės dalijosi patirtimi, kaip šis patiekalas gaminamas skirtinguose Lietuvos regionuose ir savivaldybės bendruomenėse. Dalyvavo Vievio, Pastrėvio, Abromiškių, Kietaviškių bendruomenių atstovai. Pakalniškėse dirbtuves turinti Inga Čižienė mokė lieti ir lipdyti aromatines vaško žvakes. Kitas bendruomenių susibūrimas buvo Vievio meno mokykloje, kur bendruomenės mokėsi tapybos ant šilko. Renginiuose dalyvaujančių bendruomenių nariams didelį įspūdį paliko edukacinis renginys Kietaviškėse „Rugeliai pareina namo“. Viktorinomis ir meniniais pasirodymais pagrįsta programa perėjo duonos kelią nuo sėklos išbėrimo į dirvą iki duonos valgymo. Bendruomenės taip pat turėjo gražią ekskursiją į Lenkiją.

Proga pasiviešinti

Programa jau eina į pabaigą, projekto vykdytojai džiaugiasi, kad edukaciniuose renginiuose dalyvauja aktyvios bendruomenės, bet Abromiškių bendruomenės narė ir VVG pirmininkė Lina Bernatavičienė renginiuose, sako, laukianti Alesninkų, Pilypiškių, Lazdėnų, Baltamiškio, Pakalniškių ir kitų bendruomenių. Kai kuriuose seniūnijų centruose, kaip Vievyje ar Semeliškėse, veikia net po kelias bendruomenes, bet renginiuose dažniausiai dalyvauja tik vienos bendruomenės atstovai. O kas nenori ar negali dalyvauti renginiuose, pirmininkė ir projekto vadovė L. Bernatavičienė kviečia jai paskambinti. Reikalas labai rimtas ir kiekvienai bendruomenei labai naudingas. Pagal projektą bus leidžiamas leidinys-užrašų knygutė, kurioje kiekvienai bendruomenei bus skirtas puslapis. Toje knygutėje bendruomenės galės pasidalinti mintimis, trumpa istorija, kūryba ir pan. Žodžiu, bendruomenėms – tai puiki proga pasirodyti, kad yra ir atlieka naudingus darbus.

Galima suspėti

Tos bendruomenės, kurios dar nori įsitraukti į projektą, tai padaryti gali jau nuo šio šeštadienio. Šeštadienį kviečiame į Pastrėvio bendruomenės amatų centre vyksiantį edukacinį renginį. Pastrėvio bendruomenėje veikia amatų dirbtuvės, kuriose keramikė Rasa Rakauskienė organizuoja užsiėmimus vaikams ir suaugusiems. Amatų dirbtuvėse kitų bendruomenių nariai susipažins su keramikos amatu bei patys jį išbandys praktiškai. Užsiėmimo metu keramikos gudrybių mokysis visa šeima. Šiuolaikinio gyvenimo ritmas mus vis labiau atitraukia nuo šeimos, o tai puiki proga praleisti daugiau laiko su artimais žmonėmis, pasigaminti sau mielą suvenyrą ar indą. Į renginį reikėtų užsiregistruoti tel. Nr. 8 670 50130. Bet jei kas ir neužsiregistravote, vis tiek atvažiuokite. Kartu kurdami suprasite bendruomeniškumo svarbą ir naudą.

Aptarime ir Griekų kalnelis

O gruodžio 9 d. vyks projekto užbaigimo konferencija-diskusijos. Diskusijose bus aptartas projektas, jo nauda bendruomenėms. Kadangi 2016-uosius Vyriausybė yra paskelbusi Bendruomenių metais, tai ir Elektrėnų savivaldybėje buvo galimybė stiprinti vietos bendruomenių sutelktumą, skatinti gyventojų užimtumą, kartų bendravimą.

Po konferencijos bendruomenių nariai bus kviečiami į Abromiškes apžiūrėti Griekų kalnelio. Tiesa, gėlėmis apsodintą kalnelį jau bus užklojęs sniegas ir nusikaltusių mergelių jau niekas neplaks, bet griekas būtų atvažiavus į Elektrėnus neužsukti į Abromiškes, nepasiklausyti legendos, neapžiūrėti baigiamo restauruoti dvaro, o kartu bendraujant tikrai gims ne viena idėja naujiems projektams, naujai veiklai.

 

Elektrėnų savivaldybės bendruomenės

1. Abromiškių bendruomenė

2. Alesninkų bendruomenė

3. Apskritos kaimo bendruomenė

4. Aujėdo bendruomenė

5. Baltamiškio bendruomenė

6. Beižionių bendruomenė

7. Bendruomenė „Aktėvystė“

8. Elektrėnų bendruomenė „Elektrėnų kraštas“

9. Kaimo bendruomenė „Liepa“

10. Kazokiškių bendruomenė

11. Kietaviškių bendruomenė

12. Kloninių Mijaugonių bendruomenė

13. Kurkliškių kaimo bendruomenė

14. Lazdėnų bendruomenė

15. Naujakiemio kaimo bendruomenė

16.Pakalniškių bendruomenė „Jorė“

17. Panerijos bendruomenė

18. Pastrėvio bendruomenė

19. Pylimų kaimo bendruomenė

20. Pilypiškių bendruomenė

21.Semeliškių bendruomenė

22. Semeliškių bendruomenė „Strėva“

23. Vievininkų kaimo bendruomenė

24. Visuomeninė organizacija „Vievio bendruomenės centras“

25. Elektrėnų savivaldybės Vievio bendruomenės santalka

26. Žebertonių bendruomenė

27. Vievio Šilas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų