Avininkystė – nelengvas verslas

Avininkystė – nelengvas verslas

Lietuvos avių augintojų asociacijos (LAAA) duomenimis, pastaruoju metu Lietuvoje auginama apie 60 tūkst. avių. Avis augina arti 4 tūkst.kaimo vietovėse gyvenančių žemdirbių. Iš jų stambesnes avių bandas turi apie 10 avių augintojų. Avių augintojai sako, kad avininkystės plėtrą stabdo pablogėjusios avių auginimo sąlygos, per maža, vos 17,5 tūkst., išsiderėta ėriavedžių kvota ir per menkas avininkystės populiarinimas.

Parengta pagal dienraštį „Respublika“

Elektrėnų savivaldybės ūkininkas Pranas Gaidamavičiaus augina Romanovo veislės avis. Jo avių banda savo dydžiu prilygsta tai bandai, kai avis auginti ima apsimokėti. Ketvirtį amžiaus avininkyste besiverčiantis P. Gaidamavičius augina apie 200-300 Romanovo veislės avių. Šios veislės avys, anot augintojo, yra perspektyvios dėl ypač geros mėsos ir kailio kokybės. Neseniai P.Gaidamavičiaus avių banda pasipildė vokiečių juodgalvėmis. Ketinama jų bandą plėsti.

Bandos dydis priklauso nuo daugelio dalykų: klimato, ligų, nuo avių augintojų priešų – vilkų – populiacijos. „Šiemet ir pernai atsikvėpėme nuo vilkų antplūdžio. Anksčiau dėl vilkų per metus netekdavome apie 40 avių. Pagalbos iš niekur nesulaukiame, draudikai drausti nenori. Apsaugoti nuo vilkų 60 hektarų plotą, kuriame ganosi avys, anot ūkininko, neįmanoma. Ėriukų tyko krankliai, lapės suėda vos gimusius.

Anot P. Gaidamavičiaus, avių augintojams gana didelė problema susirasti gerų darbininkų tokiam, regis, nesunkiam darbui kaip avių kirpimas. Avių kirpėjų jis susiranda Lenkijoje. „Žmonės mano, kad auginti avis labai lengva, bet nusivilia. Avininkystė atsigauna. Geri požymiai yra tie, kad šio verslo pradeda imtis ir jauni augintojai,“ – džiaugėsi avių auginimo veteranas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų