Atlikėjai ir žiūrovai pasiilgo vieni kitų

Atlikėjai ir žiūrovai pasiilgo vieni kitų

Virginija Jacinavičiūtė

Gegužės 15 diena šventiška buvo ne tik Didžiojo šeimos gynimo maršo dalyviams, bet ir mu­zikos mylėtojams, kurie po ilgos pertraukos vėl galėjo dalyvauti gyvo formato renginyje. Į romansų vakarą „Aistra begalinė, daina ­nemari“ susirinkę atlikėjai ir žiūro­vai tiesiog mėgavosi vieni kitų draugija.
Tradicija tapęs romansų vakaras pastaruosius dvejus metus nebuvo organizuotas, bet šią tradiciją atgaivinti sumanė Elektrėnų kultūros centro direktoriaus pavaduotoja­ Vida Ališauskienė. Mintį palaikė ankstesni renginio organizatoriai – „Rungos“ nariai.
Į Elektrėnų kultūros centrą koncertuoti atvyko klausytojų mylimi kolektyvai: „Ašalia“ iš Joniškio (vad. Rita Kipšaitė), „Akmenės vyrai“ (vad. Alvydas Vaičekauskas), kapela iš Kauno „Smilga“ (vad. Kajetonas Bačkutis), „Obelėlė“ iš Gilučių (vad. Diana Norušienė), akapela dainavo folklorinis ansamblis „Runga“ (vad. Vita Norkūnienė).

Kolektyvus sveikina V. Ališauskienė ir V. Davidavičienė

Svečiai iš Joniškio dainavo pagal poeto P. Širvio eiles sukurtas dainas. „Pauliaus Širvio kūryba neišsemiamas šaltinis, kur galima nuolat semti lyrizmą, būties trapumą, gražumą, nuoširdumą“, – kalbėjo R. Kipšaitė. Kartu su kolektyvu į Elektrėnus atvyko Joniškio kultūros centro teatro „Žiburys“ aktorė Vidutė Petraitienė, kuri apie kolektyvą, meilę, gyvenimo spalvas kalbėjo eilėmis.
Sveikindami žiūrovus akmeniškiai juokavo, kad Elektrėnai traukia net akmeninius vyrus – pernai koncertų maratoną Elektrėnuose užbaigė, o šiemet ir pradėjo. Pa­šmaikštavimų svečiai negailėjo, vadino elektrėniškius netaupiais, nes Elektrėnai šviečia ne tik naktį, bet ir dieną. Savo pasirodymą akmeniškiai pradėjo vadovo A. Vaičekausko mamos palikta daina, kurioje ji aprašė savo gyvenimą. Nematytų spalvų koncertui atnešė Sakartvelo kalba atlikta daina „Suliko“ bei pagal kroatišką muziką sudainuota daina „Mariana“.
Geros nuotaikos ir puikių dainų į Elektrėnus atvežė kapela iš Kauno „Smilga“. Ši kapela Elektrėnuose galėjo pasijusti itin sava, mat scenoje nepasirodžius vienam iš narių, ištikima klausytoja Leonora Kazareva pasiteiravo, kodėl Vladas į Elektrėnus neatvyko. Vladas Karpavičius – gitaristas, kuris dar groja rankų darbo instrumentu, pagamintu iš senovinės skalbimo lentos, ir kuria muziką pagal poetų eiles. Kapeloje „Smilga“ dainuoja ir basetle groja Elektrėnų „Rungos“ narys Vidas Daunys. Kolektyvas atliko vizitine kortele tapusią Liudvikos Meškauskaitės dainą „Jazminai“ bei sudainavo iš Dabintos kaimo, Kaišiadorių raj., kilusią dainą apie alyvų šakas.
Renginio pabaigoje kolektyvams dėkojo V. Ališauskienė, mero padėkas bei dovanas įteikė Tarybos ir mero sekretoriato vedėja Vaida Davidavičienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų