„Apsaugok mane“ akcijos metu žuvo vienas, nukentėjo penki vaikai

Akcijos „Apsaugok mane“ metu, kuri jau 12 kartą rugsėjį ragino vairuotojus būti atidesnius keliuose, nepavyko išvengti tragedijos. Besibaigiant rugsėjui visus sukrėtė itin dramatiška mergaitės žūtis Vilniuje. Dar penki vaikai įvairiuose šalies rajonuose buvo sužaloti, bet rimtesnių pasekmių išvengė.

Besibaigiant rugsėjui į pėsčiųjų perėją Vilniuje degant raudonam šviesoforo signalui išbėgusi ir čia pat žuvusi pradinukė tapo vienintele, bet labai skaudžia šių metų „Apsaugok mane“ auka, o šis tragiškas įvykis dar kartą supurtė visuomenę, ragindamas pagalvoti, kaip atidžiai mes vairuojame ir kaip netikėtai gali į kelią išbėgti vaikai.

Paskutinė rugsėjo savaitė buvo nelaimingiausia akcijos „Apsaugok mane“ savaitė. Jos metu žuvo vienas, nukentėjo dar du pėstieji moksleiviai. Per pirmas tris rugsėjo savaites keliuose sužeisti dar trys vaikai. Daugiausia moksleivių šiemet nukentėjo Kaune – trys, Vilniuje, Panevėžyje ir Marijampolėje – po vieną. Nukentėjusių artimiesiems „Lietuvos draudimas“ išmokės apie 12 tūkst. litų. Palyginus su 2010 m., kai akcija taip pat vyko visą rugsėjo mėnesį, eismo įvykių sumažėjo. Pernai 3 moksleiviai žuvo, 8 – sužaloti, nukentėjusiems ir jų artimiesiems išmokėta 36 500 Lt. Rengėjai tiki, kad tai – vis augančio vairuotojų ir apskritai suaugusiųjų atsargumo ir supratingumo keliuose pasekmė.

Vaikai netikėtai išbėga į perėjas

„Visi šiųmetės akcijos „Apsaugok mane“ metu registruoti įvykiai dar kartą ragina atkreipti dėmesį į vaikus, gatvėje išdygstančius netikėtai: dažniausiai šiemet registruotos nelaimės – kai vaikai ėjo pėsčiųjų perėja arba greitai išbėgo į ją. Visiškai nesvarbu, dega raudonas signalas pėstiesiems ar ne, būtent vairuotojai turėtų sumažinti greitį prieš perėjas, ar tas kelio vietas, kur dažnai gatvę kerta vaikai. Sumažinus greitį nors 10 km/val., šansai sustabdyti automobilį laiku ir išvengti nelaimės padidėja. Tai įrodyta įvairiais bandymais“, – sako „Lietuvos draudimo“ Generalinis direktorius Kęstutis Šerpytis.

Prie „Apsaugok mane“ prisijungusiose visose šalies savivaldybėse visą pirmąjį mokslo metų mėnesį mokyklinio amžiaus vaikus „Lietuvos draudimas“ apdraudė nuo nelaimingų atsitikimų 10 tūkstančių litų suma.  Iš viso bendrovė eismo saugumo iniciatyvoms kasmet skiria per 100 tūkst. litų.

Visoje Lietuvoje akcijos „Apsaugok mane“ ženklu pažymima daugiau nei 2000 pėsčiųjų perėjų, kasmet savivaldybės atnaujina pėsčiųjų perėjų „zebrus“, įrengia naujas perėjas, greitį mažinančius kalnelius prieš perėjas ir pavojingose gatvių vietose, papildomas surenkamas saugumo saleles, perėjas žymi mirksinčiais atšvaitais su saulės baterijomis, bei kitomis dėmesį atkreipiančiomis priemonėmis stengiasi padidinti eismo saugumą keliuose ir gatvėse, ypatingai prie mokyklų.

Per 11 metų (nuo 2000 iki 2010 m.) akcijos „Apsaugok mane“ ženklu pažymėtose perėjose ir kitose gatvėse nukentėjo 35 vaikai, keturi iš jų – žuvo.

„Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius K. Šerpytis pabrėžė, kad vaikų traumos, patirti sužalojimai ir, deja, žūtys kelyje – tai visų suaugusiųjų atsakomybės ir mūsų vairavimo ir elgesio kultūros reikalas. Todėl šalies draudimo rinkos lyderis „Lietuvos draudimas“ kasmet prisiima šios atsakomybės dalį ne tik apdrausdamas moksleivius, bet ir ragindamas visuomenę atkreipti dėmesį į saugaus vairavimo problemą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų