Apie gyvenimą ir politiką

Apie gyvenimą ir politiką

Romualdas Nenartavičius – Valstiečių liaudininkų ir žaliųjų sąjungos narys, savivaldybės tarybos narys nuo savivaldybės įsikūrimo. Keitėsi partijos pavadinimai ir savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos partijos, bet Romualdas vis lieka toje pačioje vardą keičiančioje partijoje ir visas keturias kadencijas dirba savivaldybės valdančiojoje daugumoje. Dirba R. Nenartavičius VĮ „Registrų centras“ Elektrėnų skyriaus vyresniuoju specialistu, yra Pilypiškių kaimo bendruomenės narys, Pilypiškių seniūnaitis. Su ilgamečiu tarybos nariu ir kalbame apie bendruomeniškumą ir politiką Elektrėnų savivaldybėje.
E.k. Savivaldybės taryboje dirbate nuo pat savivaldybės susikūrimo. Kas tai yra savivaldos politika?
R.N.
Teoriškai – savivalda turėtų būti pagalba žmogui.  Praktiškai – padėti žmogui galima tiek, kiek leidžia įstatymai. Bet tarybos nariai gali padėti kiekvienam žmogui susigaudyti šalies politikoje, patarti, kur kreiptis, ir kartais padėti išspręsti įvairius klausimus.
E.k. Per 12 savivaldybės gyvavimo metų nuolatos dirbote valdančiojoje daugumoje, nors kitos partijos daugumoje keitėsi. Kodėl?
R.N.
Dirbant valdančiojoje daugumoje geriau galima realizuoti įsipareigojimus rinkėjams, paprasčiau sakant, padėti žmonėms. Tam ir dalyvauju rinkimuose, kad dalyvaučiau savivaldos valdyme.
E.k. O ką konkrečiai padėjote žmonėms?
R.N.
Gyvenu Pilypiškėse, todėl dirbdamas taryboje, susidūriau su daugybe problemų, liečiančių Vievio krašto žmones. Mano inicijuotas sprendimo projektas buvo dėl aplinkkelio aplenkiant  Pilypiškių ir Alesninkų kaimus. Taryba priėmė sprendimą dėl aplinkkelio, tik šiuo metu jis dar nėra  įgyvendintas. Po ilgų derybų, pilypiškiečiams sutikus dėl aplinkkelio, prasidėjo sunkios ir ilgos derybos su savivaldybe ir VAATC dėl kompensacinių priemonių. Tarybos narys gauna daugiau informacijos apie ruošiamus bei vykdomus projektus, mato, kas vyksta ir ką galima pakeisti.
E.k. Ar Pilypiškių bendruomenė iš VAATC jau išsireikalavo visas jiems priklausančias kompensacijas?
R. N.
Pagal sutarties sąlygas liko neįrengta tik vaikų žaidimų aikštelė.   
E.k. Pakalbėkime apie politiką. Kuo skiriasi ketvirtoji savivaldybės taryba nuo, pavyzdžiui, pirmosios?
R.N.
Pirmosiose tarybose valdančiojoje daugumoje dirbo  6 rinkimus laimėjusios partijos, išskyrus vieną – konservatorių, todėl vyravo stabilumas. Antrojoje kadencijoje rinkimus jau laimėjo ne 7, bet 9 partijos, opozicijoje jau dirbo trys partijos, bet valdančioji buvo vieninga. Paskutiniąsias dvi kadencijas sustiprėjo opozicija, o ir valdančiosiose daugumose atsiranda daugiau nesutarimų, įvairių nuomonių tais pačiais klausimais.   
E.k. Dabar madingi savivaldose perversmai. Ar išliks dabartinė valdančioji dauguma visą kadenciją?
R.N.
Branduolys išliks, gali keistis tik  daugumos sudėtis.    
E.k  Gal norėdami išlaikyti valdančiąją daugumą tarybos nariai atsisako savo įsitikinimų, savo pažadų rinkėjams?
R.N.
Iš dalies. Savo nuomonę reikia derinti su partija, su frakcija, tenka paklusti daugumai. Valdymas yra kolektyvinis darbas ir derybų meno tenka išmokti.
E.k. O šioje kadencijoje prie kurio sprendimo projekto ruošimo daugiausia derybų vyko?
R.N.
Prie „Jaunimo kranto“ ir koncesijos sutarties projektų. Kažkaip reikėjo tuos klausimus pajudinti iš mirties taško. Apie „Jaunimo krantą“ po sprendimo išnuomoti „Poseidono“ pastatą kol kas daugiau naujienų nežinome, bet nutraukus koncesijos sutartį dirvonuojanti autostrados į Vilnių pakelė turėtų būti pradėta tvarkyti.
E.k. Politikus liaudis vadina melagiais. Ar Jūsų tai nežeidžia?
R. N.
Nežeidžia. Aš kaip gyvenime, taip ir politikoje – stengiuosi padėti žmonėms spręsti jų problemas.

Kalbino Julija Kirkilienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų