Apie alkoholį, vaistus, pinigus, gatves ir…

Apie alkoholį, vaistus, pinigus, gatves ir…

Julija Kirkilienė

Per masinius renginius Elektrėnuose nebus prekiaujama alkoholiniais gėrimais. Tokį sprendimą spalio 26 d. vykusiame tarybos posėdyje tarybos nariai priėmė ne todėl, kad Seimo rinkimus laimėjo blaivybe garsėjanti Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, o todėl, kad dar 2015 metais Seimas buvo priėmęs Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas neleisti alkoholiu prekiauti tuose renginiuose, kur dalyvauja nepilnamečiai. Tai yra pirmoji naujiena, aktuali gyventojams.

Biudžetas

Pirmuoju klausimu buvo svarstomas klausimas dėl biudžeto pakeitimo. Biudžetą patikslinti reikėjo dėl pavėluotų Švietimo ir mokslo ministerijos raštų mokinio krepšeliams finansuoti ir dėl surinktų viršplaninių lėšų, kurias reikėjo išskirstyti pagal poreikius ir pateikti tarybai patvirtinti. Viršplaninių lėšų surinkta per 100 tūkstančių eurų, daugiausia – iš nekilnojamojo turto mokesčių. Pinigai paskirstyti įstaigų ir kelių remontams, įstaigų plėtrai, pedagogų skaičiaus optimizavimo programai ir kt. Sprendimo projektą tarybai pristačiusi Finansų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jekaterina Goličenko pasidžiaugė, kad savivaldybė 6 metus ėjo prie to, kad per optimizavimo programą būtų pedagogams pakelti atlyginimai, ir šiais metais surado galimybę tai įvykdyti.

Vaistinę išnuomojo

Savivaldybės taryba nuo pat savivaldybės įkūrimo linčiuodavo savivaldybės vaistinę, kad ši dirbanti nepelningai ir grimzdavo į skolas. Tiesa, tos skolos susidarydavo dėl vaistinei nereikalingų patalpų, kurias ši nuomodavo. Nuomininkai dažnai likdavo skolingi. Buvusi vaistinės direktorė Nijolė Kleinienė suradusi buvo išeitį vaistinės rodikliams pagerinti – sudarė franšizės sutartį su „Gintarine vaistine“. Vaistinės darbo rodikliai po sutarties akivaizdžiai pagerėjo, bet direktorei išėjus į pensiją, savivaldybė nutarė tą savivaldybės vaistinę išnuomoti „Gintarinei vaistinei“. Ilgai taryba ginčijosi, kodėl naujasis nuomininkas nuomoja vaistinę su skolomis ir darbuotojais, ar vykdys vaistų gamybą, ar prekiaus narkotiniais vaistais ir kt. A. Adomaitis net iškėlė mintį, kad nereikia skubėti vaistinės išnuomoti, kol nenutilo naujojo Seimo kalbos apie valstybines vaistines. Diskusijos užtruko ilgai, tarybos nariai išsiaiškino viską, ką norėjo, tik opozicija, kaip visada, nepatikėjo valdančiosios daugumos gerais norais ir už sprendimo projektą nebalsavo. Bet 17 valdančiosios koalicijos tarybos narių balsavo vieningai ir didžioji, buvusi savivaldybės vaistinė dabar jau tapo „Gintarinė vaistinė“ .

Ginčai dėl akligatvių

Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjo Arūno Butrimavičiaus pristatyti klausimai dėl gatvių geografinių charakteristikų pakeitimų, kaip visada, išprovokavo daug diskusijų. Šiame posėdyje ilgiausiai diskutuota dėl Ežero gatvėje Naručionių kaime planuojamo padaryti akligatvio. Taryba nepatikėjo meru, kuris aiškino, kad Ežero gatvėje akligatvį reikia padaryti todėl, kad gatvė yra nepravažiuojama, o ją suremontuoti reikia daug lėšų. Prie gyvenamųjų namų, likusių už akligatvio, yra kitas privažiavimas, kurį automobiliuose įrengtos navigacijos atras tik uždarius nepravažiuojamąją Ežero gatvę. Už akligatvio likęs Naručionių k. gyventojas Grigorij Šostakas prašė tarybos nepriimti tokio sprendimo. Pasak gyventojo, priėmus tokį sprendimą bus užprogramuotas konfliktas, nes jis kreipsis į teismą dėl žmogaus teisių pažeidimo. Taryba patikėjo gyventoju, o ne A. Butrimavičiumi bei meru ir sprendimo projektui nepritarė.

Požeminiai konteineriai

Prieš porą mėnesių savivaldybės taryba, nepritarusi sprendimo projektui „Komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtros Elektrėnų savivaldybės teritorijoje“, šiame posėdyje apsigalvojo. Vieniems tarybos nariams atrodė, kad požeminiai konteineriai skleis blogą kvapą, nes tokie kvapai jaučiami kituose Europos miestuose, įsirengusiuose požeminius konteinerius, kitiems – atvirkščiai. Pavyzdžiui, Andrejus Paberalis sakė, kad šiltomis dienomis po žeme yra šalčiau, todėl atliekos mažiau dvokia, be to, konteineriai yra uždari, todėl jų turinio neišmėtys nei paukščiai, nei konteinerių „sanitarai“.

Papildomais klausimais taryba buvo informuota, kad specialioji komisija jau išstudijavo ligoninės direktorės Laimutės Matkevičienės veiklą ir pateikė išvadas. Dėl tų išvadų visą dieną po Elektrėnus sukiojosi LNK komanda KK2.

Aldona Kirkliauskienė savivaldybės vadovų prašė, kad jie pasidomėtų, kaip skirstomas vaikų ledo ritulio treniruočių laikas. Pasirodo, spalio 10 d. kažkuri partija Ledo rūmuose šventė rinkimų pergalę ir ledo administratorius neperspėjo vaikų, kad nebus treniruotės.

Rimantas Edvardas Sabutis dar kartą tarybos nariams ir savivaldybės vadovams priminė, kad gaisrinės rezervuaras, kur vasarą nuskendo vaikas, vis tiek nėra sandarus, o dienomis, kai vanduo leidžiamas į rezervuarus, kazokiškiečiams netiekiamas šaltas vanduo. Arūnas Kulboka Saugaus eismo komitetui pateikė prašymą pastatyti naują kelio ženklą kelyje pro lopšelį-darželį „Pasaka“ nuo Saulės iki Pergalės gatvių, o A. Vyšniauskas pasiūlė kitų metų biudžete numatyti lėšų naujoms automobilių stovėjimo aikštelėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų