Elektrėnų „Versmės“ gimnazijai – 30

Elektrėnų „Versmės“ gimnazijai – 30

Virginija Jacinavičiūtė

Kai pirmą kartą praveri mokyklos duris, rodos, toks ilgas kelias į žinias dar laukia. Tačiau tie metai prabėga neįtikėtinai greitai. Vėliau galvodami apie mokyklą nejučiomis nusišypsome, suprantame, kad būtent joje prabėgo smagiausios dienos.

Spalio 21 d. „Versmės“ gimnazijos bendruomenė šventė 30-ąjį jubiliejų ir tai buvo puiki proga prisiminti jau prabėgusias dienas mokykloje, dar kartą įvertinti ilgiausiai mokykloje dirbusius mokytojus, šokiais ir dainomis pagerbti savo mokyklą ir mokytojus. Elektrėnų 3-ioji vidurinė mokykla, vėliau pavadinta „Versmės“ vidurine mokykla, o po to „Versmės“ gimnazija, pirmąją mokinių kartą pakvietė 1986 m. rugsėjį, tuo metu mokyklos direktorius buvo Vytautas Mečkauskas.

IMG 1976Šventiškai pasipuošę ir smagiai nusiteikę mokytojai, mokiniai, administracijos darbuotojai ir svečiai į aktų salę susirinko penktadienio pavakarę. Renginio vedėjai Arūnas Pliskauskas ir Vida Minkevičienė sveikinimo žodį tarti pakvietė gimnazijos direktorių Egidijų Kontrimą. 29 m. ir 4 mėn. mokyklai vadovaujantis direktorius ragino visus pasidžiaugti jubiliejumi, mokytojais, sukaupusiais klodus pedagoginės ir gyvenimiškos patirties bei gebančiais savo žinias perduoti mokiniams. Pasinaudodamas proga direktorius padėkojo administracijos darbuotojams, aptarnaujančiajam personalui, pabrėždamas, kad visų darbas yra reikšmingas ir tą dažniau reikėtų pastebėti. Užbaigdamas kalbą direktorius priminė susirinkusiems, kad ne programiniai dalykai svarbiausi mokykloje, o tai, kaip mokytojas paruošia vaiką gyvenimui po mokyklos.

Po nuoširdžios direktoriaus kalbos į sceną lipo mokiniai ir prajuokino visus šmaikščiu eilėraščiu apie mokyklos gyvenimą.

Mokinius keitė mokytojai. Renginio vedėjai į sceną pakvietė „trisdešimtmečius“ mokytojus, kurie mokykloje dirba nuo jos įkūrimo. Direktorius visiems įteikė po gėlės žiedą ir padėką, o mokytojai prakalbo eilėmis, išsakė viltį, kad 30 metų kurta gimnazijos istorija toliau tęsis ir padovanos jiems dar ne vieną jubiliejų.

Visiems susirinkusiems buvo parodytas filmas, kuriame mokytojai išvydo save netikėčiausiose situacijose: sportuojantys, dainuojantys, šokantys. Šie linksmybių mokykloje vaizdai nepaliko abejingų ir papuošė veidus plačiomis šypsenomis.

Renginio organizatoriai pagerbė ir jau gimnazijoje nebedirbančias mokytojas, jos buvo pakviestos į renginį ir apdovanotos gėlėmis.

IMG 1899Po sveikinimų mokytojai jau galėjo atsipalaiduoti. Į sceną lipo artistiški ir veiklūs mokiniai, kurie šoko, dainavo, deklamavo. Originaliai prisistatė gimnazijos mokinių komanda, konkurse „Euroscola“ užėmusi pirmąją vietą. Dainą „Būkime draugais“ atliko jau gimnaziją baigęs Edvardas Česonis. O Emilija Kasperavičiūtė, Beatričė Gruzdytė ir Agnius Žemaitaitis atiko „Aktorių trio“ dainą „Draugams“.

Po įvairių formų mokinių sveikinimų į sceną lipo svečiai – meras Kęstutis Vaitukaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pruskas, seniūnas Antanas Šalkauskas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Džeraldas Dagys, kitų švietimo įstaigų atstovai. Tačiau originaliausiai pasveikino „Ąžuolyno“ progimnazijos ir Elektrėnų pradinės mokyklos atstovės. Mokytoja Odeta Kanapkienė trijų mokyklų bendravimą prilygino simbiozei. Biologijos moksle taip vadinamas ilgalaikis kelių rūšių organizmų sugyvenimas. Ji juokaudama sakė, kad „Ąžuolynas“ tiekia pusgaminius, kuriems gimnazija suteikia sparnus. Administracijai ir mokytojoms šių mokyklų atstovės įteikė amžinybės medį bonsą, o mokiniams – tuščią lentą, kurią mokiniai galės užpildyti kokybiškais dažais.

Šventei einant į pabaigą, vedėjus pasiekė dar viena žinia. Į salę atbėgo budėtoja Marina, nešina kaspinu papuoštu ryšuliu. „Suspėjo“,- šnabždėjosi vedėjai – jų rankose buvo specialiai mokyklos jubiliejui 500 egz. tiražu išleista knyga apie gimnaziją.

Šventę baigė vedėjų dueto atlikta daina „Patikėki“, o A. Pliskauskas kolegei Vidai įteikė gėlių – ji tądien kartu šventė ir savo gimtadienį.

atsiliepimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų