Ant duonos tepsime medaus

Ant duonos tepsime medaus

Žiemos speigus, pavasario sausras ir vasaros liūtis Elektrėnų savivaldybės ūkininkai pergudravo. Šių metų derlius gausus: ūkininkas Algirdas Grotuzas savo ekologiniame ūkyje iš vieno hektaro surenka apie tris tonas javų, o Saulius Stirna gali didžiuotis surenkamomis septyniomis tonomis kvietrugių iš hektaro.

Ineta BRICAITĖ

Savivaldybėje šiais metais iš viso yra registruota 1330 ūkininkų, deklaruotos žemės – virš 10 tūkst. hektarų. Apie dvi dešimtys ūkininkų įdirba daugiau nei po 50 hektarų.

Pasak Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus vedėjo Antano Aleksiūno, ūkininkai naudojosi elektronine braižymo sistema, todėl brėžinių taisyti nereikėjo, ir ūkininkai laiku sulaukė išmokų.

Žemdirbiai tikisi, kad oras javapjūtei nekenks ir derlių pavyks sėkmingai surinkti. Javų supirkimo kainos dar neaiškios, tačiau Elektrėnų savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas A. Aleksiūnas mano, kad maistinių javų kainos kils, o pašarinių – bus žemesnės nei pernai.

Bitininkams šie metai taip pat sėkmingi. Penkiasdešimt trys savivaldybėje registruoti bitininkai džiaugiasi, kad gausiai žydėjo grikiai ir bitės prinešė daug medaus. Daugiausiai avilių Elektrėnų savivaldybėje turi ūkininkas Česlovas Sajeta – net 105. Mažiausiai jų turintis bičiulis rūpinasi visu šimtu avilių mažiau. Bitininkai naudojasi galimybe iš  valstybės gauti kompensacijas už bičių maitinimą: nuo rugpjūčio 11 d. Žemės ūkio skyriuje laukiami bitininkai su paraiškomis, išlaidų čekiais ir bitininkų pažymėjimais, suderintais su maisto ir veterinarijos tarnyba.

Aktyvūs ūkininkai rūpinasi ne tik derliumi, bet ir naudojasi Europos Sąjungos suteikta galimybe modernizuoti savo ūkį. Visoje Lietuvoje šiais metais dėl ūkių modernizavimo kreipėsi keturis kartus daugiau ūkininkų nei praeitais metais. Elektrėnų savivaldybėje šįmet paramos prašė dešimt ūkininkų, tačiau ją gavo tik trys: Juozas Gackas, Gediminas Sinica ir Jonas Palaima.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų