Adventinio vainiko pynimas Žebertonyse

Advento metas, dienos trumpėja ir trumpėja. Kaimo žmogui šis laikas pats sunkiausias. Taigi Žebertonių bibliotekos vedėja su seniūnaite Gražina Martinaitiene pirmą Advento sekmadienį sukvietė moteris ir mergaites Advento vainiko pynimui.

Kazimiera STOČKŪNIENĖ

Organizatorės iš Elektrėnų taip pat pasikvietė tautodailininkę mokytoją Onutę Patronaitienę, kuri maloniai  sutiko pamokyti  vainiko pynimo paslapčių ir papasakojo, kad, pavyzdžiui, į vainiką įtvirtinamos keturios žvakės ir kiekvieną Advento sekmadienį po vieną jos uždegamos. Jos žymi keturias savaites iki šviesos sugrįžimo – Kristaus gimimo šventės– Kalėdų.

Dažniausiai į vainiką įtaisomos baltos žvakės, nors yra sakoma, kad tinkamiausia Advento vainiko žvakių spalva – trys violetinės ir viena rausva. Po vieną violetinę žvakę uždegama kiekvieną advento sekmadienį, o rausva – paskutinįjį, prieš Kristaus gimimo iškilmę. Bažnyčia aiškina, kad violetinė spalva reiškia atgailą ir atsivertimą, o rausva – džiaugsmą dėl netrukus gimsiančio Atpirkėjo. Pagal labai paplitusią tradiciją pirmoji yra Pranašo žvakė, antroji – Betliejaus, trečioji – Piemenų, ketvirtoji – Angelų.

Visos moterys pynė vainikus  labai patenkintos. Po darbo maloniai pabendravo, gėrė karštą žolelių arbatą su Žebertonių bendruomenės vaišėmis bei moterų atsineštais pyragais, naminiu sūriu. Visos labai džiaugėsi pabėgusios nuo kasdienybės.

Žebertonių bendruomenės moterys linki visiems sveikatos, laimės, su džiaugsmu sutikti Betliejaus žvaigždę danguje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų