Žvilgsnis į festivalį „Muzika garsiau“ pro didinamąjį stiklą

Žvilgsnis į festivalį „Muzika garsiau“ pro didinamąjį stiklą

Raminta Balčiūnaitė

Jau 14-uosius metus kasmet tiek jaunus, tiek žilstelėjusius klausytojus iš visos Lietuvos vilio­jantis jaunimo festivalis „Muzika garsiau“ užkūrė gerą vakarėlį ir šiemet, su trenksmingu Jaunimo metų paminėjimu. Į tradicija tapusį renginį susirinko daugiau kaip tūkstantis ištikimų jo lankytojų bei muzikos mylėtojų.

Neapsiriboja scena su kėdutėm
Šeštadienį, rugpjūčio 13 d., per Tarptautinę jaunimo dieną nuo 10 val. festivalio dalyvių laukė ir stebėtina aibė informatyvių, links­mų ir aktyvių pramogų ir sporto turnyrų visame Elektrėnų mieste. Veiklų vykdytojai neapsiribojo vien tik „Vaikų pasauliu“, užsiėmimai apėmė ir Elektrėnų profesinio mokymo centro, Jaunimo centro, miesto paplūdimio bei policijos komisariato teritorijas. Pasak organizatorių, vienas iš pagrindinių šio festivalio tikslų, buvo kaip įmanoma labiau įveiklinti skirtingų amžiaus grupių bei interesų žmones, todėl bene kiekvienas galėjo atrasti jį dominantį užsiėmimą ir įšokti į užimtumo traukinį.

Perspektyvi vieta muzikalių asmenybių tobulėjimui
Šis muzikinis festivalis su daug žadančia scena – jaunų atlikėjų šansas būti pastebėtiems. Pasak organizatorių, tai išskirtinė galimybė traukti savo kūrybos sąsiuvinius į dienos šviesą ir parodyti savo gabumus. Koncertuojantis jaunimas ir toliau turi neeilinę progą būti išgirstas ne tik susirinkusių klausytojų, bet ir žinomų Lietuvos muzikos pasaulio veidų. Šiemet muzikos konkurse teisėjavo dainininkė Bjelle bei psichodelinio roko grupė „Velvet“. Šie atlikėjai ne tik sprendė, kuri grupė buvo verčiausia nugalėtojų titulo, bet ir suteikė jauniesiems talentams pagalbos bei negailėjo patarimų, skatinančių tobulėti bei toliau skintis kelią muzikos industrijoje.

This slideshow requires JavaScript.

Atlikėja Bjelle: aš pati taip pradėjau
Buvo įdomu pakalbinti bei išgirsti įspūdžius ir nuomonę iš festivalyje „Muzika garsiau“ teisėjavusios atlikėjos Bjelle lūpų:
– Kaip galite pakomentuoti savo patirtį pabuvusi teisėja šiame festivalyje?
– Sunku teisėjauti, nes tai didelė atsakomybė, stengiuosi būti nuoširdi.
– Kokį įspūdį paliko renginys?
– Patiko muzikos stilių įvairovė. Taip pat techninis paruošimas – didelė scena ir geras garsas jaunoms grupėms yra puiki dovana.
– Kaip jaučiatės paskatinusi jaunimą kurti?
– Tikiuosi, kad pavyko paskatinti, aš tikiu, kad tokie konkursai jaunoms grupėms padeda augti, tokia patirtis neįkainojama, aš ir pati taip pradėjau ir mokiausi iš savo klaidų.

Rezultatyviausiems konkurso dalyviams – džiaugsmą keliančios rėmėjų dovanos
Daugiausiai teisėjų simpatijų ir balsų „užsidirbę“ jaunuoliai buvo apdovanoti nuostabiomis dovanomis. Šiais metais pagrindiniu konkurso laimėtoju tapo metalcore žanro entuziastų grupė „Mantra“, kuriai atiteko šlovingas auksinio medalio vertos vietos 500 Eur prizas bei kitos skanios dovanos. Likusių sidabro ir bronzos vertų vietų prizininkais tapo repo muziką mylintis atlikėjas „Cash Tone“, alternatyvio­jo roko grupė „Sacreblue“, kurie gavo puikias dovanas – kuponus į vandens parką „Elev8“, padėkas bei gardžius apdovanojimus iš festivalio rėmėjų „Skanovė“. 4-tą vietą pelniusi roko aistruolių grupė „Begėdžiai“ gavo padėką.

Konkurso dalyvė S. Vaš­kelytė: renginio svečiai į festivalį ateina vėliau, todėl neišgirsta pirmųjų dalyvių
Renginyje dalyvavo ir dainuo­jamosios poezijos atlikėja, buvusi Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos mokinė Silvija Vaškelytė, kuriai scena nėra svetima. Atlikėja pasidalino savo įžvalgomis apie ką tik nuvilnijusį festivalį:
– Silvija, kokie šio festivalio privalumai?
– Šis renginys pritraukia gan daug žmonių, atrenkami geri atlikėjai vakarinėje dalyje. Daug įvairiausių veiklų.
– Ar tiesa, jog „Muzika garsiau“ festivalis skatina jaunimo kūrybiškumą ir tobulėjimą?
– Šis konkursas tikrai skatina kūrybiškumą įvairiuose muzikos žanruose.
– Ką galbūt keistum, palinkėtum organizatoriams?
– Palinkėčiau nesustoti organizuoti šio festivalio-konkurso, galbūt ateities renginiams daugiau paieškoti įvairesnės komisijos, kurios nariai atstovautų daugiau muzikos žanrų, kad ji būtų labiau kompetentinga (pavyzdžiui, šiais metais nebuvo narių, kurie suprastų daugiau apie roko ar repo muziką). Kad organizatoriai dalyvaujantiems vietiniams atlikėjams nebūtinai paskirtų koncertuoti pirmoje renginio dalyje. Nes renginio svečiai labiau pasirenka į festivalį ateiti vėliau, todėl neišgirsta pirmųjų dalyvių.
– Ar planuoji dalyvauti konkurse kitais metais?
– Dar reikėtų apsvarstyti dalyvavimą kitais metais, nes dainuojamoji poezija/alternatyva, sprendžiant pagal festivalio publiką, dar nelabai populiari. Manau, reiktų daugiau paieškoti savo publikos, kas girdėtų ne tik muziką, bet ir tai, ką norima pasakyti žodžiais.

Apie sporto entuziastus taip pat pagalvota
Negana to, jog buvo ir taip daug jaunimui patrauklių veiklų, organizatoriai pagalvojo ir apie sportininkų užimtumą. Buvo organizuoti įvairūs sporto turnyrai, išrinkti laimėtojai, tarp kurių buvo ir sportiško jaunimo iš užsienio. Tinklinio varžybose dalyvavo 9 komandos: 1-ą vietą pelnė Edvinas Baradulinas ir Pijus Matačiūnas, 2-a vieta džiaugėsi Julius Abrutis ir Tomas Degutis, o 3-ią vietą iškovojo Saido Žiūko ir Danieliaus Lesun komanda. Elektrėnų profesinio mokymo centro patalpose vykusiame turnyre „Pabėgimų kambarys“ taip pat išrinkti laimėtojai: 1-ą vietą laimėjo grupė „Pabėgtieji“, 2-ą vietą pelnė komanda „Eake“, o 3-ioji vieta atiteko „Užuomima“ kolektyvui. Orientacinių varžybų laimėtojų karūną pelnė komanda „Vaiduoklių medžiotojai“. Žaidžiant tenisą puikiai pasirodė 1-ą vietą pelnęs Dominics Čudars, 2-os vietos nugalėtoju tapo Oscar Tana, o 3-ia vieta džiaugėsi Giorgia Avda. Svečiai iš užsienio puikiai pasirodė ir diskgolfo varžybose, kuriose 1-ą vietą iškovojo latvis Leo Ozolinš, 2-ą vietą laimėjo graikas Dani Tudor, o 3-ią vietą pelnė Radu Basau, kuris atvyko iš Graikijos.

Žingeidžiam jaunimui valandos neprailgo
Tiek debatininkams, tiek jaunimo galimybėmis besidomintiesiems buvo suteikta proga praturtinti žinių bagažą bendraujant su žmonėmis, skatinančiais jaunosios kartos švietimą bei integraciją į visuomenę. Aktyvistai turėjo galimybę dalyvauti diskusijoje „Ar jaunas žmogus yra išgirstas?”, kurioje buvo kviečiami prisidėti prie pokyčių ir atstovauti jaunimo balsui. Diskusijos dalyviai turėjo galimybę klausti įvairių, su jaunimo politika susijusių klausimų, tokių žinomų Lietuvos ir Elektrėnų jaunimo politikos veikėjų kaip Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorės Neringos Pulauskienės, Seimo narės Silvos Lengvinienės, Elektrėnų jaunimo atstovo Pauliaus Sagevičiaus, Politikos tyrimų ir analizės instituto įkūrėjo Nerijaus Miginio, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidento Domanto Katelės bei Jaunimo reikalų agentūros Nacionalinės jaunimo politikos skyriaus vyresniosios patarėjos Gintarės Stankevičienės.

Jaunimo atstovas P. Sa­gevičius: Elektrėnuose jaunimo užimtumui skirtų erdvių yra, bet trūksta aktyvių jaunuolių
Nusprendžiau pakalbinti vieną iš diskusijos pašnekovų – jaunimo atstovą Paulių Sagevičių, kuris papasakojo savo įspūdžius po šios vykdytos veiklos:
– Kam reikalingos tokios diskusijos, ką jos duoda jaunam žmogui?
– Manau, jog jaunam žmogui tai puikus priminimas, kiek jis daug gali veikti ir nuveikti. Situacija išties nėra puiki, bet nėra ir labai prasta, todėl kai kuriems jaunuoliams tai galėtų būti paskata keisti savo mąstymą. Gaila, kad tokios diskusijos būna retai, pakalbame, bet tęstinumo tikrai trūksta.
– Pauliau, koks yra Lietuvos jaunimas, kaip Tau atrodo?
– Aš manau, jog Lietuvos jaunimas iš tikrųjų yra potencialus, problema yra ta, kad absoliuti dauguma to dar neatrado. Esame daug drąsesni, jautresni, kalbame mums svarbiomis temomis, veržliai sakome savo nuomonę, diskutuojame apie įvairius dalykus, kurie kitus, vyresnius kiek gąsdina, tačiau visgi, tai mūsų ateitis, o ji – be galo svarbi.
– Ar pateisino Tavo lūkesčius jaunimo įsitraukimas/neįsitraukimas į diskusiją, ar buvo aktyvių jaunuolių?
– Tiesą sakant, tikėjausi visiškai kitokios diskusijos, nors ir žinojau, jog įsitraukimas į diskusiją nebus labai didelis, mane galbūt labiau nustebino vis besikartojantis nusukimas nuo temos diskusijos metu, rodos, palieti kažkokią svarbią jaunimui temą, kitas pašnekovas jau grįžta atgal.
Užklausus pašnekovo apie Elek­trėnų jaunimo aktyvumą, jis atviraudamas atsakė, jog atsirastų nemaža dalis tvirtinančių, jog Elektrėnai – pavyzdinė savivaldybė, turinti pagirtinų erdvių, skirtų jaunimui bei įvairiam užimtumui vyk­dyti, tačiau jaunasis aktyvistas mano, jog mūsų savivaldybės jaunimas nėra aktyviausių jaunuolių sąrašo viršuje. Pasak jo, būtų galima ir ant rankų suskaičiuoti, kiek Elektrėnuose yra aktyvių jaunuolių, bet didžiausias skausmas pagalvojus, kiek daug dar neišgirsto ir neatradusio savęs jaunimo.

Galimybių mugės veiklos
Į renginį susirinkę dalyviai turėjo galimybę gilinti savo kompetencijas ypač reikšmingose temose, skirtose jauno žmogaus švietimui. Elektrėnų „Vaikų pasaulio“ teritorijoje vyko galimybių mugė – siūlanti įsivertinti savo žinių bagažą ir išmokti kažko naujo. Jaunimas buvo įsitraukęs į plovo ir saldainių gaminimo edukacijas, Raudonojo Kryžiaus pirmosios pagalbos praktinius įgūdžius, ugniagesių gelbėtojų edukacijas ir net „MB iFuture Investments“ finansinio raštingumo mokymus, kuriuose praplėtė savo pažiūras ir pasisėmė daug žinių. Be viso to, renginyje svečiavosi ir veidai iš jaunimui gerai pažįstamų asociacijų, tokių kaip Lijot, Lietuvos liberalus jaunimas, Lietuvos moksleivių sąjunga, „Žinau, ką renku“ bei Jaunimo reikalų agentūra. Šių organizacijų atstovai noriai pasakojo priėjusiems jaunuoliams apie savo veiklą bei pasiekimus, skatino rakinti savo baimes ir atverti vartus į plačias galimybes.

Tobulumui ribų nepripažįsta
Pasak vienos iš pagrindinių ren­­ginio iniciatorių Barboros Vi­daus­kienės, organizatoriai kaip įma­nydami stengiasi, jog kiekvienais metais festivalis vis labiau pateisintų atvykstančių smalsuolių lūkesčius bei taptų dar didesniu traukos objektu. Pasak pagrindinių organizatorių, „A Vektorius“ įmonės vadovės Liudos Baslykienės ir Elek­trėnų jaunimo centro jaunimo darbuotojos B. Vidauskienės, „Muzika garsiau“ komanda yra atvira nestandartiniams pasiūlymams, naujoms drau­gystėms su rėmėjais bei bendraminčiais, norinčiais prisidėti prie šios idėjos gerinimo.
Muzikos mylėtojai džiaugiasi, galėdami mėgautis profesionaliu renginiu, o aktyvus jaunimas neslepia džiaugsmo taip sparčiai kasmet ir toliau besiplečiant veiklų sąrašui. Matyt, tame ir slypi šios komandos kūrybiškumas – sugebėjimas užtikrinti užimtumą kiekvienam užsukusiam svečiui.
Liudmilos Felčinskajos nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aktualijos


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aktualijos


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aplinkos apsauga


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Archyvas


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Darbo partija


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnai


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnų krašto šviesuoliai


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Europietiška savivaldybė


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Keliai aukštumų link


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Keliai link aukštumų


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69