„Žiedas griuvėsiuose 2“

„Žiedas griuvėsiuose 2“

Kovo 16 d. Elektrėnų sa­vivaldybės krašto muziejuje įvyko tarptautinio poezijos almanacho „Žiedas griuvėsiuose 2“, skirto Ukrainai, sutiktuvės. Renginyje dalyvavo aštuoni almanacho bendraautoriai: Aušrelė Jovarauskienė (Garliava), Alvy­ra Sventickienė (almanacho re­­daktorė, Veiveriai), Birutė Kanevičienė (Vilnius), Egidija Sakalauskienė (Elektrėnai), Svetlana Kločinskaja (Elektrėnai), Onutė Kulbokienė (Elektrėnai), Steponas Kirkilas (Elektrėnai), Gintaras Karlauskas (almanacho sumanytojas, sudarytojas, Kaunas). Smagu, kad šiame almanache spausdinama net šešių elektrėniškių kūryba, gaila, kad dvi bendraautorės negalėjo dalyvauti. Poezijos popietę pradėjo literatų klubo „Strėva“ nariai, kartu su ukrainiete Svetlana Kločins­kaja pristatę literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Šlovė Ukrainai“. Skambėjo Nijolės Ustilienės, Vilijos Dobrovolskienės, Arvydo Vyšniausko skaitomos eilės bei ukrainiečių kalba Svetlanos Kločinskajos atliktos dainos.
Renginio moderatorė Vilija akcentavo, kad „dvi spalvos jau treti metai nudažo mūsų kasdienybę ir realybę, mūsų sapnus ir mintis. Treti metai nuolat galvojame apie krintančias bombas, aidinčius patrankų šūvius, aimanas, sklindančias iš po griuvėsių ar laidojant žuvusius artimuosius. Tada, kai prasidėjo karas Ukrainoje, visi suvokėme – jie kovoja ir už mus visus, ir už mūsų laisvę. Dabar, kai dažnai girdime kalbant, kad jei kris Ukraina, greičiausiai ir mes laidosime savo sūnus, tėvus, artimuosius. Kasdien meldžiamės už Ukrainą vis karščiau, linkime jiems tvirtybės, stiprybės, Vakarų ir mūsų pagalbos… O mes, kūrėjai, siunčiame kovojančiam kraštui ne tik materialinę pagalbą, bet ir eiles, virstančias maldomis.“ Tada Vilija pakvietė Gintarą Karlauską, dviejų knygų, kuriose spausdinami lietuvių poetų eilėraščiai apie dvasinius išgyvenimus siaučiant karui Lietuvos pašonėje, iniciatorių, sudarytoją. Ji padėkojo Gintarui už gražų sumanymą, už šaunią idėją, už tuos du nuostabius kūdikius – knygas, skirtas Ukrainai…
Gintaras paprašė visų renginio dalyvių tylos minute pagerbti du almanacho „Žiedas griuvėsiuose 2“ bendraautorius, kurie nesulaukė pasirodant šios knygos. Po tylos minutės Gintaras kvietė bendraautorius skaityti eilių iš naujojo almanacho. Kūrėjai perskaitė daug skaudžių, bet viltingų eilių, iš kurių tryško ir tikėjimas ukrainiečių pergale, ir gražiu atkurtu gyvenimu. Juk viltis miršta paskutinė. Renginyje dalyvavusi „Strėvos“ klubo narė Nadežda Zajančiauskienė perskaitė kelių autorių eilėraščių apie Ukrainą vertimus į rusų kalbą. Nuostabias savo kūrybos dainas atliko talentingoji kūrėja, elektrėniškiams gerai pažįstama Birutė Kanevičienė, sužavėjusi visus renginio dalyvius.
Naujojo almanacho sutiktuvių renginys baigėsi Svetlanos Kločins­kajos atliekama ukrainiečių liaudies daina. Svetlana padėkojo ir renginio dalyviams, ir visiems Lietuvos žmonėms už nuoširdžią paramą ir pagalbą Ukrainai.
Antrojoje renginio dalyje buvo paminėta Knygnešio diena. Apie savo prosenelį knygnešį Motiejų Grybauską, jo veiklą, drąsą kalbėjo Onutė Grybauskaitė-Kulbokienė. Ji padėkojo visiems knygnešiams, nešusiems gimtąjį žodį, gynusiems ir saugojusiems gimtąją kalbą. Eiles apie knygnešius, gimtąją kalbą skaitė Arvydas Vyšniauskas, Vilija Dobrovolskienė, Nijolė Kudabienė.
Ačiū visiems, užsukusiems šeš­tadienį į Elektrėnų sav. krašto muziejų, dalyvavusiems jautriame ir prasmingame renginyje.

Literatų klubo „Strėva“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų