Vievyje triukšmingai atidarytas turgus

Vievyje triukšmingai atidarytas turgus

Julija Kirkilienė

Beveik 3 milijonų eurų investavimo į Vievio miesto centro gerinimą pabaigtuvės prieš pat Kalėdas nuskambėjo labai triukšmingai. Naujos parduotuvės „Maxima XX“ ir Vievio turgaus atidarymas buvo tikra šventė Vievio visuomenei ir svečiams.

Išasfaltuota bala

maximaVievio turgavietė, kuri buvo vadinama bala, akivaizdžiai pakeitė savo veidą. Tokio turgaus, kokį dabar turi Vievis, pavydėti gali ne tik Elektrėnai, bet ir daugelis kitų miestų. Dvidešimtyje turgaus prekybos vietų po stogu patogiai galės įsikurti smulkieji verslininkai – svarbu, kad pirkėjų netrūktų. O naujoje 2500 kv. m „Maximoje“ darbo surado 40 savivaldybės gyventojų. Naujoje darbo vietoje, žinoma, ir patogiau, ir smagiau dirbti. Prekybos plotų atidaryme vieviečiai ieškojo nuolaidų, pardavėjos sukosi kaip vijurkai, o keletas turgaus prekeivių prekyba patenkinti nebuvo: žmonės atėjo atlikėjo Ovidijaus Vyšniausko paklausyti, o ne apsipirkti. Simbolinius raktus, turgaus aikštę, o kartu ir visus į šventę susirinkusius žmones pašventinęs Vievio klebonas Alfonsas Kelmelis palinkėjo, kad ši vieta būtų ne tik prekybos, bet ir gražių susitikimų vieta, kad pinigų visada užtektų ir perkantiems, ir parduodantiems.

Ne viskas gerai

Darbus Vievyje atlikusios įmonės „Projesta Group“ vadovas Rytis Kanapėnas sako, kad buvo pakloti nauji inžineriniai tinklai, įrengtas jungiamasis kelias patekti į Vievio stotį, naująją „Maximą XX“, degalinę „Lukoil“ ir taip užtikrintas daug saugesnis transporto judėjimas iš/ į magistralę A1. Iš esmės buvo sutvarkyta Vievio miesto centrinė dalis, kurioje telkšojo balos, buvo užakusi pelkė, kurią daug metų vieviečiai peikė, bet galimybė tą vietą sutvarkyti atsirado tik dabar. Įvažiavimas ir išvažiavimas iš magistralės A1 į anksčiau minėtus objektus buvo vykdomi su grėsme eismo saugumui. Bet rangovai ne viską gerai padarė: nuo „Maximos“ į užėjimą ant pėsčiųjų tilto laiptus padarė, o neįgaliuosius, mamas su vežimėliais ir dviratininkus pamiršo. Tai pastebėjo ne tik dažnai tiltu einantys vieviečiai, bet ir valstybės įmonės „Automagistralė“ vadovas Vladislovas Molis. Jis pažadėjo statybininkų klaidą ištaisyti.

Šventė

Šventės atidaryme dainavo atlikėjas O. Vyšniauskas, o jaunas renginio vedėjas vis kartojo: Elektrėnų rajono savivaldybėje… Vedėjui niekas nepasakė, kad Elektrėnai nėra ir niekada nebuvo rajonas. O Vievis yra buvęs rajono centras.   Be to, miesto vardas Vieviui suteiktas buvo, kai Elektrėnų miestas dar nebuvo nė planuojamas – 1950 metais. Turgus Vievyje veikia nuo 1978 m. Dabar vieviečiai jau nebegalės burnoti, kad Vievis labiausiai apleistas miestas Lietuvoje: Vievyje stovi popiežiaus Jono Pauliaus II skulptūra, suremontuotos mokyklos, gausu prekybos centrų, geras įvažiavimas ir išvažiavimas. Trūksta tik kultūros namų…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų