Vieviškių „Vytis“ plevėsavo Kernavėje

Vieviškių  „Vytis“ plevėsavo Kernavėje

Vievio meno mokyklos moky­tojai, mokiniai ir jų šeimos nariai Valstybės dieną šventė Kernavėje.
Mokiniai dalyvavo respublikiniame projekte „Mūsų Vytis“. Į šį projektą juos įtraukė Nacionalinė M. K.Čiurlionio menų mokykla. Projekte dalyvauti buvo pakviesti dailės mokytojai Adelė Kasputienė ir Augenis Kasputis. Jie subūrė mokinius kūrybiniam darbui, mokiniams pasakojo apie Lietuvos istoriją ir Vyčio reikšmę.
Atrinkti buvo 28 Meno mokyk­los piešiniai, atspausti ant audinio,­ ir pasiūtos vėliavos, pritvirtintos ant 2,5 m kotų. 2019 m. liepos 6 d. Ker­navėje ant pagrindinio šventės kalno 19 val. vieviškiai išsidalino­ Vyčių vėliavas. Šventės dalyviai džiaugs­mingai grožėjosi mokinių kū­ryba. 20 val. Vievio menininkai ir juos palaikantieji kartu su Kernavėje Valstybės dieną šventusiais žmonėmis žygiavo link Aukuro kalno, kur lygiai 21 val. kartu su visa Lietuva giedojo „Tautišką giesmę“. Visa ši procesija buvo filmuojama dokumentiniam-edukaciniam filmui „Mūsų Vytis“, į kurį jau yra įtraukta Vievio meno mo­kyklos mokinių kūrybinio proceso eiga ir mokinių pasisakymai. Filmas bus rodomas per Lietuvos televiziją. Metus vėliavos bus saugomos mokykloje, naudojamos šventėse. Šios vėliavos dar turės plevėsuoti 2020 m. Moksleivių dainų šventėje, o po to atiteks jas sukūrusiems autoriams. Dailės mokytojai Adelė ir Augenis Kaspučai sako esą nuoširdžiai sužavėti ta emocija, kuri spinduliuo­ja iš vaikų darbų.
„Prašėme tėvų palaikyti Vievio meno mokyklos iniciatyvą, atvykti į Kernavę ir prisijungti prie eisenos. Atvyko nemažai šeimų iš Vievio ir dalyvavo šventėje“,- redakcijai sakė mokytoja A. Kasputienė.

Red.inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų