Vievio Rikį į Elektrėnus išsivežė Diana Pažėrienė

Vievio Rikį į Elektrėnus išsivežė Diana Pažėrienė

„Tie, kurie teigia, kad žaidimas šaškėmis ar šachmatais tėra tiesiog nuobodus sėdėjimas prie lentos, nieko neišmano“, – juokiasi šio žaidimo entuziastai.
Tai labai įdomi intelektualinė kova, į kurią įsijautus, nejučia prabėga keturios valandos…

Tuo teko įsitikinti stebint trečiąjį Elektrėnų savivaldybės šaškių – šachmatų turnyrą „Vievio Rikis“, skirtą paminėti Tarptautinę šachmatų dieną.                      
Vievio kultūros centro iniciatyva, talkininkaujant Lietuvos šaškių didmeistriui, elektrėniečiui Anatolijui Šugajevui, jau trečią kartą į šaškių –  šachmatų turnyrą rinkosi šių žaidimų entuziastai iš Elektrėnų, Vievio, Trakų – vieni labiau patyrę, kiti tik pradedantys narplioti šių žaidimų ėjimus ir kombinacijas. Kelerius metus iš eilės prie šachmatų lentų susėda net 4 Levansevičių šeimos nariai – tėtis, sūnus ir dvi dukros. Patyrusi šachmatininkė elektrėnietė Diana Pažėrienė, atvykusi kartu su vyru Linu, taip pat dalyvavusiu turnyre, ir mažąja dukrele, ir čia buvo nepralenkiama – laimėjo pirmąją vietą tarp šachmatininkių ir tapo absoliučia turnyro nugalėtoja. Antrąją vietą iškovojo Rūta Levansevičiūtė, trečioji buvo Simona Levansevičiūtė. Tarp vyrų šachmatininkų stipriausias buvo Kristijonas Kameneckas. Antroji vieta atiteko Vidmantui Levansevičiui, trečioji – Antanui Nikoliukui. Tarp šaškininkių ir šaškininkų stipriausi buvo Gražina Steckevičienė ir Zigmas Jakubauskas, antri – Vlada Kibarienė ir Juozas Žydelis, treti – Danguolė Laimutienė ir Romualdas Tinfavičius.
Vyr. teisėjas Anatolijus Šugajevas ir Vievio kultūros centro atstovai turnyro nugalėtojus apdovanojo rėmėjų įsteigtomis taurėmis. Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja VšĮ Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centro direktoriui K. Vitkauskui už paramą, o visiems dalyviams už neblėstantį entuziazmą. Linkime sėkmingų ėjimų ir lengvų pergalių.
Tarptautinė šachmatų diena švenčiama nuo 1966 m. Šachmatai – labai senas žaidimas. Archeologiniai kasinėjimai rodo, kad jam apie 2000 metų. Šachmatų tėvyne laikoma Indija. Dažnai girdima frazė žaidimo metu – „Šach-mat“ reiškia „valdovas mirė“.  Pasaulinė šachmatų federacija (FIDE) įkurta 1924 m. Lietuvoje šachmatais pradėta žaisti jau apie XVII a. Tuomet tarpusavyje rungtyniavo Lietuvos didikai. 1887 m. tam Vilniuje net buvo įkurtas pirmasis šachmatų būrelis.      

Vievio kultūros centro
renginių organizatorė
N. Leonavičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų