Vieni nebegali valdyti, kiti nebenori būti opozicijoje

Vieni nebegali valdyti, kiti nebenori būti opozicijoje

Julija Kirkilienė

Elektrėnuose, dirbant kokį atsakingą darbą, atostogauti pavojinga. Neseniai per atostogas postą prarado Elektrėnų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Zenonas Belickas, o per pačius vasaros karščius savivaldybę apskriejo nauja žinia: savivaldybėje susiformavo nauja valdančioji dauguma ir bus renkamas naujas administracijos direktorius ir jo pavaduotojas. Dabartinis administracijos direktorius Henrikas Petrauskas ir jo pavaduotojas Vaidas Bernotas atleisti iš pareigų turėtų būti šiandien, penktadienį, rugpjūčio 3 d., po pietų sušauktame neeiliniame tarybos posėdyje.

Nauja valdančioji

Liepos 27 d. Elektrėnų savivaldybės svetainėje pasirodė informacija, kad rugpjūčio 3 d. 14 val. šaukiamas tarybos posėdis, kuriame bus svarstomi penki klausimai: 1. Dėl Elektrėnų savivaldybės administracijos direktoriaus Henriko Petrausko atleidimo iš pareigų; 2. Dėl Elektrėnų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Vaido Bernoto atleidimo iš pareigų; 3. Dėl Elektrėnų savivaldybės administracijos direktoriaus skyrimo; 4.Dėl Elektrėnų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo skyrimo.5. Informacija, paklausimai. Savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis naujienų agentūroms išplatino informaciją, kad ketvirtadienio vakarą (liepos 26 d.) Lietuvos socialdemokratų partijos, Darbo partijos, Liberalų ir centro sąjungos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų bei Centro partijos atstovai pasirašė pareiškimą dėl jungimosi į koaliciją, ir taip savivaldybės taryboje sudaroma nauja valdančioji dauguma. Naujojoje daugumoje socialdemokratai (5 nariai) ir Darbo partija (3 nariai)  pakeis Krikščionių partiją (2 nariai), Valstiečių liaudininkų partiją (2 nariai) ir jokiai partijai nepriklausančius, su dabar jau nebeegzistuojančia Naująja sąjunga atėjusius Daurių Ašaką, Anatolij Melnikovą ir Mariją Jurščenko. Tokiu būdu naujoji valdančioji dauguma Elektrėnuose turės 16 tarybos narių iš 25 palaikymą. Administracijos direktoriaus postas planuojamas  socialdemokratams, tikriausiai,  Arvydui Vyšniauskui. Kadangi administracijos direktorius negali būti tarybos nariu, tai vietoj jo į tarybą ateis šeštoji sąraše po rinkimų likusi Vilija Dobrovolskienė. Administracijos direktoriaus  pavaduotoja planuojama rinkti Darbo partijos narę Gintarę Sabonienę, dabar dirbančią UAB „Ramunėlės vaistinė“ buhaltere.

Viršūnės nebegali

Į savivaldybės tarybą pernai pavasarį išrinktos buvo 8 partijos: Liberalų ir centro sąjunga (5), Socialdemokratų (5), Krikščionių (2), Valstiečių liaudininkų (2),  Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (2), Centro partijos (1), Tvarka ir teisingumas (2), Darbo (3) bei Naujosios sąjungos (3). Į valdančiąją koaliciją pakviesti nebuvo Socialdemokratų, Darbo partijos ir partijos Tvarka ir teisingumas nariai, bet valdančioji, sudaryta iš 5 smulkių partijėlių, ištvėrė tik  metus ir 3 mėnesius. Nors posėdžiuose valdančioji tarp savęs nesiginčijo ir balsuodavo gana vieningai, užkulisiuose buvo kalbama, kad buvę Naujosios sąjungos nariai atstovauja ne partijai ir ne savivaldybei, bet UAB „Antikora“, kuri vadovams keldavusi įvairias sąlygas. Meras K. Vaitukaitis sakė apie tai nieko negirdėjęs. Pasak mero, savivaldybėje vyksta naujas politinis  gyvenimas, kai „išmokome kalbėtis“ ir  revoliucinį šūkį, kad „apačios nebenori, o viršūnės nebegali valdyti“, taikė mūsų savivaldybei. Kodėl viršūnės nebegali ir  kieno iniciatyva buvo sudaryta naujoji koalicija nei K. Vaitukaitis, nei A. Vyšniauskas išduoti nenorėjo. Sako: abipusis susitarimas. Vis dėlto, vienas  nenorintis būti žinomas tarybos narys sakė, kad iniciatyva buvo iš liberalcentristų pusės ir įvardino priežastį: „dėl „Antikoros“.

Išeinantys

Politiko tokia duona: išrenka – dirbi, neišrenka – palieki savo darbo vietą. Administracijos direktoriaus pavaduotojas Vaidas Bernotas nepriklausė jokiai partijai, bet į pavaduotojus išrinktas buvo. Dirbo su dideliu užsidegimu, bet darbo vietą` vis tiek tenka palikti. Nė į vieną partiją jis kol kas neįstojo, dabar atostogauja, yra išvykęs. „Nesu politikas, visų peripetijų nežinau, tiesiog dirbau savo darbą“, –  BNS  penktadienį kalbėjo V. Bernotas.
Administracijos direktorius nuo pirmadienio buvo darbe. „Politikoje natūralu tai, kad susiformavo nauja valdančioji dauguma. Dvi partijos – Liberalų ir centro bei Socialdemokratų, – turinčios daugiausiai tarybos narių (po penkis), susijungė ir rinks savo administracijos direktorių. Nematau nieko blogo. Blogai būtų, kad išvestų su antrankiais, kaip kartais atsitinka tai vienoje, tai kitoje savivaldybėje“,- sakė H. Petrauskas.  Septynerius metus administracijos direktoriumi atidirbęs ir per tą laiką pabuvęs Krikščionių demokratų, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ir Krikščionių partijų nariu (Krikščionių demokratų partijos nebeliko, susijungus su konservatoriais. Vėliau buvęs Elektrėnų skyrius nuo šios partijos atskilo ir prisijungė prie Gedimino Vagnoriaus vadovaujamos Krikščionių partijos), H. Petrauskas sakė kiekvieną akimirką esąs pasiruošęs savo kabinetą ir pareigas  perduoti kitam.  Per 57 savo gyvenimo metus tik dvi darbovietes  pakeitęs H. Petrauskas sakė dirbęs atsakingai ir sąžiningai, nebuvo nė vieno atvejo, kad neteisėtai būtų atleisti darbuotojai, nebuvo pažeisti viešųjų pirkimų įstatymai, o į kiekvieną kritiką visada turėjęs argumentuotą atsakymą. H. Petrauskas sakė liksiąs valstybės tarnautojų rezerve ir lauksiąs darbo vietos pasiūlymo. Pyktis Krikščionių partijos Elektrėnų skyriaus vadovas sakė su nieko nenorintis, bet apgailestavo, kad dar dirbant senajai koalicijai buvo sudaryta nauja.

Atsisveikinimas

Meras K. Vaitukaitis sako, kad senoji koalicija įgaliojimų neteks tada, kai tarybos posėdyje bus perskaityti pareiškimai apie vienų partijų išėjimą iš senosios, o kitų partijų naujos  koalicijos sudarymą.  
Nors iki penktadienio tarybos nariai dar turėjo laiko pagalvoti, antradienį tiek Darbo partijos pirmininkas Vaidas Ratkevičius, tiek Socialdemokratų partijos pirmininkas Arvydas Vyšniauskas tvirtino, kad sutartį su liberalcentristais pasirašė ir persigalvoti nežada. Trečiadienio ryte visų naujosios valdančiosios partijos pirmininkai į pasitarimą pakvietė ir H. Petrauską, taip dar kartą užsitikrindami, kad naujoji valdančioji nesubyrės.
H. Petrauskas, į  politiką atėjęs Sąjūdžio laikais, o darbą valstybės tarnyboje pradėjęs 1995 metais Kietaviškių seniūnu, vėliau porą metų  buvęs mero K. Vaitukaičio pavaduotoju ir septynerius metus dirbęs administracijos direktoriumi, sako, kad didžiausias iššūkis valstybės tarnyboje  buvęs Europos Sąjungos struktūrinių fondų  įsisavinimas. Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, tiek jam pačiam, tiek darbuotojams teko mokytis ir mokyti kitus, kad suprastų paramos įgyvendinimo svarbą. Savivaldybei sekėsi neblogai. Įstrigo tik didieji, utopiniai – Jaunimo kranto ir koncesijos – projektai. Per tuos metus tiek administracijos darbuotojai, tiek pats direktorius įgijo patirties ir žinių, kurių galbūt kam nors dar prireiks. Gyvenimas vietoj nestovi.
H. Petrauskas valdančiojoje koalicijoje dirbo beveik dvi kadencijas. 2007 m. po savivaldos rinkimų  jis atsisakė sudaryti valdančiąją daugumą su liberalcentristais, pasirašydamas sutartį  dirbti su socialdemokratais. 2011 metais po rinkimų į savivaldybės tarybą H. Petrauskas valdančiąją koaliciją vėl sudarė su liberalcentristais, nepakviesdamas socialdemokratų. Šiuo metu liberalcentristai sudaro valdančiąją koaliciją su socialdemokratais, už borto palikdami H. Petrauską.

Niekam nereikia pykti

Visų partijų lyderiai redakcijai sakė, kad jie eidami į rinkimus turi savo programą, kurią įvykdyti gali tik dirbdami valdančiojoje daugumoje. Elektrėnų savivaldybės visi rinkėjai turėtų būti patenkinti, nes beveik visi išrinktieji tarybos nariai per kadenciją gavo progos valdyti.  Tik partijos „Tvarka ir teisingumas“  Elektrėnų skyriui, vadovaujamam Algimanto Adomaičio, visą kadenciją  teks būti opozicijoje. Tiesa, oponuoti teks pačiam A. Adomaičiui, nes kitas jo bendrapartietis Pranas  Sasnauskas posėdžiuose kalba mažiausiai. Ar prie opozicijos prisijungs kitos partijos, kol kas nepakviestos į naująją koaliciją, pamatysime vėliau. Savivaldybės tarybos kadencija baigsis tik 2015 metais. Vienas iš svarbiausių numatytų darbų yra Elektrėnų komunalinio ūkio ir Vievio „Gelvitos“ sujungimas.  Dabar tokio projekto įgyvendinimui valdančiosios daugumos balsų užteks ir be Valstiečių liaudininkų, kuriems vadovauja UAB „Gelvita“ direktorius Timofejus Rusakovas,  balsų. Kaip valdančiąją daugumą paveiks Seimo rinkimai parodys ateitis. Vienmandatėje Kaišiadorių – Elektrėnų apygardoje kandidatuoja ir  meras, liberalcentristas Kęstutis Vaitukaitis ir socialdemokratas Bronius Bradauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aktualijos


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aktualijos


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aplinkos apsauga


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Archyvas


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Darbo partija


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnai


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnų krašto šviesuoliai


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Europietiška savivaldybė


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Keliai aukštumų link


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Keliai link aukštumų


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69