„Vėjo!3“ apdovanojimuose – geriausių Lietuvos buriuotojų įvertinimas ir V. Andrulytės pažadas iškovoti kelialapį į olimpiadą

„Vėjo!3“ apdovanojimuose – geriausių Lietuvos buriuotojų įvertinimas ir V. Andrulytės pažadas iškovoti kelialapį į olimpiadą

Jau dvyliktą kartą iš eilės metų pradžioje buriuotojų žurnalas „Vėjo!3“ kartu su buriuotojų bendruomene apžvelgė praėjusį sezoną, kuris buvo itin gausus įsimintinų įvykių. Praėjusiais metais Lietuvos buriavimas gerokai praplėtė ligšiolines teritorijas: Nidoje pirmą kartą vyko olimpinės jachtų klasės 470 jaunimo pasaulio čempionatas, Lietuvos buriuo­tojai debiutavo RS 21 čempio­nate Sardinijoje, RS Feva ir RS Tera buriuotojai vėl pasipuošė aukščiausiais titulais, Viktorija Andrulytė triumfavo Gran Kanarijos olimpinėje savaitėje ir deda visas pastangas siekdama iškovoti kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes, o visą sezoną vainikavo Lietuvos buriuotojų dueto – Rūtos Mažunavičiūtės ir Nojaus Volungevičiaus – pergalė „RS Aero Team Racing“ Europos jaunimo čempio­nate.
Metų buriuotojų apdovanojimai sausio 13 d. vyko Energetikos ir technikos muziejuje. Renginio vieta pasirinkta neatsitiktinai. Buriavimas – tai techninė sporto šaka. Tad čia gausiai susirinkusiai auditorijai ir buvo paskelbti geriausi praėjusio sezono buriuotojai.
Galingas „SSL Team Lithuania“ pasirodymas „SSL Gold Cup“ pasaulio taurėje lėmė tai, kad jie tapo metų įgula kylinių jachtų kategorijoje. Dinghy jachtų kategorijoje metų įgula pripažinti olimpinės 470 jachtų klasės buriuotojai Daumantė Petraitytė ir Jurgis Jurgelionis.
Metų buriuotoja tapo Šiaulių „Atžalyno“ sporto centro auklėtinė Rūta Mažunavičiūtė, kuri šiemet pasidabino RS Feva Europos čempionės titulu. Taip pat kartu su Nojumi Volungevičiumi išplėšė „RS Aero Team Racing“ Europos jaunimo čempionato pergalę ir iškovojo bronzos medalį RS Feva pasaulio čempionate. Metų buriuotoju paskelbtas Elektrėnų sporto centro auklėtinis Nojus Volungevičius, pasižymėjęs įspūdingais pasiekimais „RS Aero Team Racing“ Europos jaunimo čempionate ir tapęs RS Feva bronzos medalininku.
Už viso gyvenimo nuopelnus Lietuvos buriavimui apdovanotas Albinas Grabnickas, padėjęs suformuoti šios sporto šakos pagrindus Lietuvoje. Jo auklėtinių nuopelnai iki šiol aukščiausi buriavimo pasiekimai: olimpinis sidabras ir pasaulio čempionų titulai.
Metų senjoru tapo Gintaras Chomentauskas, kuris nuo jaunų dienų iki šiandien yra aktyvus regatų ir pramoginio buriavimo atstovas. Metų įvykiu pripažintas 470 olimpinės jachtų klasės jaunimo čempionatas Nidoje. Tai pirmas tokio aukšto rango buriavimo renginys Lietuvoje. Jis buvo suorganizuotas ir realizuotas puikiai, tad susilaukė labai gero įvertinimo tarptautinėje buriavimo bendruomenėje, o čempionato nugalėtojai jį įvardijo kaip geriausią metų regatą pasaulyje. Tai – didelis pasiekimas Lietuvai ir pelnytas įvertinimas Lietuvos 470 jachtų klasės asociacijai.

This slideshow requires JavaScript.

Metų iniciatyva pripažinta Klaipėdos BK „Žiemys“ idėja „Nauji Vėjai“, kurios metu per trumpą laiką klubo atstovai sugebėjo su buriavimu supažindinti net 3000 vaikų bei rengė stovyklas nuo karo pabėgusiems Ukrainos vaikams.
Renginyje vyko ir konferencija, kurios metu nuotoliniu būdu į susirinkusius buriuotojus kreipėsi Prezidentas, Lietuvos buriuotojų sąjungos Garbės narys Valdas Adamkus, paraginęs skleisti ekologines idėjas išsaugant Baltijos jūrą ateities kartoms. „SSL Team Lithuania“ komandos įspūdžiais pasidalino Emilis Valentinaitis, o Vygantas Stankus, pristatęs ORC naujienas, atskleidė puikų faktą – 2026 m. Lietuva taps ORC Europos čempio­nato organizatore.
Renginio viešnia, olimpietė Viktorija Andrulytė trumpai aptarė savo sezoną ir pasižadėjo negailėti jėgų siekiant atstovauti Lietuvai olimpinėse žaidynėse.
Metų apdovanojimų metu veikė Aistės Ridikaitės fotografijų paroda „Išdrįsk išplaukti“. „Buriavimas daug kam yra svajonė. Nesvarbu, ar bu­riuoti tik pradedama ir mąstoma apie pirmą laivelį, ar svajojama buriuoti olimpinėse klasėse ir distancijose, ar dideliais laivais ir su profesionaliomis komandomis. Naujas burlaivis – svajonė, nauja dar nematyta destinacija – svajonė. Kiekviename žingsnyje – nauja svajonė. Svajones pildyti reikia drąsos. O visko pradžia vis tiek būna pirmasis išplaukimas, kuris dažnai gąsdina. Buriavimo fotografija iš manęs pareikalavo labai nemažai drąsos. Nuo pat pirmo žingsnio, kuris įvyko Ocean Race Europe, kai pirmą kartą žengusi į sportinę jachtą, išplaukiau į audringą vandenyną. Buvo labai nepatogu, buvo baisu. Tačiau tai buvo patirtis, kurios nekeisčiau į nieką. Patirtis, atidariusi visiškai kitą, iki tol labai mažai pažįstamą, bet nuostabų, pasaulį. Kiekvienas iš parodos herojų turi savo drąsos istoriją, kuri dažnai man pačiai tampa susižavėjimo objektu. Lenkiu galvą prieš šiuos drąsius žmones bei noriu, kad apie jų drąsą bei nuotykius sužinotų kuo didesnis būrys žmonių. Galbūt ką nors tai įkvėps siekti savo svajonių. Išdrįsti išplaukti“, – apie savo parodą kalbėjo A. Ridikaitė.

Visos nominacijos:
Metų geriausia buriuotoja – Rūta Mažunavičiūtė
Metų buriuotoja – Irutė Žič­kuvienė
Metų buriuotojas – Nojus Volungevičius
Už viso gyvenimo nuopelnus Lietuvos buriavimui apdovanotas Albinas Grabnickas
Metų senjoras – Gintaras Chomentauskas
Metų įvykiu pripažintas 470 Pasaulio jaunimo čempionatas Nidoje
Metų teisėjas – Michal Jadlowaki
Kietojo paviršiaus buriuotojas – Giedrius Liutkus
Metų jaunoji buriuotoja – Greta Kalinauskaitė
Metų jaunasis buriuotojas – Pijus Striokas /Adas Ožalas
Metų Įgula kylinės jachtos – SSL Team Lithuania
Metų įgula dinghy – 470 Daumantė Petraitytė/Jurgis Jurgelionis
Metų buriuojanti šeima – Inkratos iš Vilkaviškio
Metų iniciatyva – Buriavimo klubas „Žiemys“
Metų regata – Naujametinė Optimist regata Trakuose
Metų Optimist buriuotojas – Aidas Vroblevičius
Metų Optimist buriuotoja – Mila Krum
RS sailing pažanga – Austėja Karčiauskaitė/Lukas Gaižauskas
RS sailing pažanga II – Eglė Chlebinskaitė/Augustė Žukauskaitė
RS sailing pažanga – III Benas Šapkinas/Pijus Špakauskas
ILCA Jaunoji buriuotoja – Liepa Sitkevičiūtė
ILCA Jaunasis buriuotojas – Erikas Scheidt
Katamaran buriuotojas – Ignas Plikūnas

Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų