Paroda Pakalniškėse „Dangaus vartai“

Paroda Pakalniškėse „Dangaus vartai“

Sausio 9 d. Pakalniškių bendruomenės salėje buvo atidaryta Juditos Mikalkevičės fotografijų paroda „Dangaus vartai“. Parodoje eksponuojama 17 kapinių vartų iš visos Lietuvos nuotraukų. Tarp jų ir Pakalniškių kapinaičių vartai, kurie yra ypatingi tuo, jog vienose kapinėse yra ir senieji, ir naujieji varteliai. Skaičiuojama, jog seniesiems Pakalniškių kapinių varteliams gali būti ne mažiau nei 150 metų, o naujieji pastatyti 2001 m.

Fotografė Judita Mikalkevičė prie Pakalniškių kapinių vartelių

Įstabūs vartai, kurie yra meno kūrinys, laikui bėgant dyla, trupa. Dažnu atveju nebandoma išsaugoti dabar esančio statinio būklės ir jie pakeičiami paprastais metaliniais varteliais. Juditos nuomone: „Didieji šalies miestai suranda galimybes kapinių vartus rekonstruoti, atnaujinti, o rajonuose, nors dažnai yra ne ką mažiau įspūdingi, vartai nyksta: dėl aplinkos sąlygų nubyra jų arkos, dekoras, metalo vagys pradangina vartų metalines dalis. Todėl aš ir ėmiausi juos fotografuoti, kad jei jie išnyks, liks bent fotografijose“.
Kviečiame apsilankyti unikalioje parodoje, kuri bus eksponuojama iki 2024 m. sausio 31 d. Pakalniškių bendruomenės salėje.

Pakalniškių bendruomenės „Jorė“ valdybos narė Jolita Platienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų