Veidu į regionus

Veidu į regionus

Julija Kirkilienė

Praėjus savaitei po susitikimo su rajonų merais, premjeras Saulius Skvernelis į susitikimą pakvietė rajonų žiniasklaidos atstovus. „Mano komanda žymėsis jūsų pastabas, bandysime spręsti visus klausimus“, – pažadėjo S. Skvernelis.

Skirtingai nei ankstesniuose pokalbiuose su ministrais pirmininkais, S. Skvernelis nesigyrė savo darbais, o beveik pusantros valandos skyrė regionų problemoms išklausyti.

Rajonų žiniasklaida, nors yra pripažinta esanti arčiausiai žmonių, skaitomiausia ir patikimiausia informacijos priemonė, nors kiekviena valdžia eskaluoja regionines problemas, bet regioninės žiniasklaidos išgyvenimas jiems nelabai suprantamas. Pasak Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos valdybos pirmininko pavaduotojos Vilijos Butkuvienės, valdžia tik tarsi nustemba, kad mes vis dar esame. Premjerui buvo priminti pavyzdžiai, kaip kitose šalyse regioninė žiniasklaida remiama. Susitikime daugiausia buvo kalbėta apie viešuosius pirkimus viešinimui, iš kurių rajoninė žiniasklaida išbraukta. Pirkimus laimi operatoriai, bet šalyje nėra kontrolės dėl projektų vykdymų, todėl rajonų gyventojų informacija dažnai nepasiekia. Susitikime buvo kalbėta apie Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo lėšų panaudojimą, apie politikams priklausančią rajoninę žiniasklaidą, iškraipančią rinkos dėsnius, apie bendradarbiavimą su bendruomenėmis ir pan.

Premjeras pažadėjo leidėjams atsisukti veidu į regionus, į vietines bendruomenes, nes ši valdžia deklaruoja regionams skirsianti labai daug dėmesio. Ar tas dėmesys bus atkreiptas per regioninę žiniasklaidą, kaip žadėdavo kiekvienos valdžios premjerai, parodys darbai. Palauksime, mes laukti mokame…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų