Užimtumo problemą sprendžia „Vaikystės pilis“

Užimtumo problemą sprendžia „Vaikystės pilis“

Virginija Jacinavičiūtė

Lapkričio mėnesį lengviau atsikvėpė keliolika tėvelių, nes gavo galimybę vaikus leisti į vai­kų dienos centrą, kuriame vaikai ne tik paruošia namų darbus, bet ir dalyvauja įvairiuose ugdomuosiuose užsiėmimuose. Naujas vaikų dienos centras lapkričio viduryje duris pravėrė vaikų ir tėvelių pamėgto vaikų klubo „Vakvikis“ patalpose.

This slideshow requires JavaScript.

Vaikų dienos centrą „Vaikystės pilis“ su savivaldybės Socialinės paramos skyriaus pagalba įsteigė viešosios įstaigos „Vaikystės pilis“ vadovė Aušrinė Mekienė. Lėšos, reikalingos centro steigimui ir veiklai, gautos įgyvendinus Elektrėnų savivaldybės „Socialinės apsaugos plėtojimo programos“ ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos „Vaikų dienos centrų plėtros 2018m. programa“ projektus.
Į Vaikų dienos centrą vaikai atei­na po pamokų, ir pirmiausia, pasakoja A. Mekienė, padaro namų darbus. Vėliau vaikai užkanda ir imasi suplanuotų veiklų. Praėjusią savaitę vaikai ruošėsi žiemos šventėms – pynė advento vainikus, gamino popierinę draugystės girliandą, kuria papuošė eglutę, ir žaisliukus, ku­riuos beliko tik nuspalvinti.
Naują savaitę vaikų dienos centre vaikai pradėjo dailės terapijos už­siėmimais, kuriuos veda psichologė Sandra Ceslevičienė. Trečiadienį vaikai išsiruošė į Elektrėnų profesinio mokymo centrą, kuriame su konditere Inga Labunskiene mokėsi kepti kalėdinius meduolius. Ketvirtadienį laukia sveikos mitybos ir gyvensenos pamokos su sveikuoliškų kokteilių gamyba.
Pati A. Mekienė vaikų dienos centre yra užimtumo specialistė. Su vaikais taip pat bendrauja ir užsiėmimus jiems veda iš Kauno atvykstanti socialinė darbuotoja Sandra Kalėdienė.
Be etatinių darbuotojų centre darbuojasi ir savanoriai. Mitybos specialistė Kristina Čarienė bendrauja su vaikais sveikos mitybos temomis, moko pasigaminti sveiko ir skanaus maisto bei gėrimų. Masažistė Rūta Petrauskaitė bei Elektrėnų vietos veiklos grupės vadovė Lina Bernatavičienė veda jogos užsiėmimus, o siuvimo meistrė elektrėniškė Irma Baublienė moko vaikučius pasigaminti kalėdines dovanėles ir suvenyrus.
„Vaikystės pilies“ vadovė A. Mekienė sako, kad nori visapusiškai lavinti vaikus, suteikti jiems žinių ir įgūdžių, todėl kviečia žmones, kurie turi, ko pamokyti vaikus, prisijungti prie vaikų dienos centro veiklos ir pamokyti to, ką patys geba.
Vaikų dienos centras „Vaikystės pilis“ veikia nuo pirmadienio iki ketvirtadienio, nuo 12 iki 17 val. Šiuo metu visos vietos centre užimtos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų