Užgavėnės Abromiškėse

Užgavėnės Abromiškėse
Čimdži, rimdži, šakar, makar,
Kur buvai, velniuke, vakar?

Sekmadienį seną šventę – Užgavėnes, – vis po kelis ir kelis ateidami, rinkosi švęsti Abromiškių kaimo bendruomenė, aplinkiniai gyventojai ir tie, kurie norėjo smagiai pabūti, pasilinksminti.

Kažkas šnabždėjosi, kad šiam renginiui net tikrą čigonę nusamdė. Kaip buvo iš tiesų, vienas ponas Dievas težino, tačiau renginį vedusi čigonė buvo iš ties žavi ir iškalbinga.
Atvykusi ne viena, o su dviem žaviomis čigoniukėmis, ji kvietė visus ne tik linksmintis, šėlti, vyti žiemą iš kiemo, bet ir prigalvojo įvairių užduočių: „Gaidžių peštynėse“ ir vyrai, ir vaikai savo vikrumą išbandė, moterys prieš vyrus rungėsi mindamos mįsles, persirengėliai šokius šoko ir nėrės iš kailio, kad tik būtų pastebėti ir įvertinti, mažosios čigoniukės net ateitį kai kam išbūrė.
Plojimais ir šūksmais dalyviai išrinko gražiausią kaukę. Lašininis su Kanapiniu į kovą stojo, kol Kanapinis, sukaupęs visas jėgas, išvijo Lašininį lauk. Kovos pabaigoje nelauktai pasirodė Morė, stebėjusi kovos eigą, ji nulėmė liesųjų pergalę. O kadangi Užgavėnių šventės paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį, o Morė reiškia apsivalymą, šventės pabaigoje ji buvo sudeginta, siekiant išvaryti nelaimes, blogį ir įkyrėjusią žiemą.
Ir aš ten buvau, karštų blynų ragavau,  žiemą lauk vijau.
Abromiškiečių vardu bendruomenės pirmininkas Gintaras Vanagas dėkoja Linai Bernatavičienei už gražų šventės organizavimą ir gerą nuotaiką.

Živilė
Misiūnienė
Abromiškių bendruomenės narė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų