Už neteisėtą akcizinių prekių apyvartą – dešimttūkstantinės baudos

Įsiteisėjo Trakų rajono apylinkės teismo (toliau – Teismas) nutarimai administracinių teisės pažeidimų bylose, kuriais teisės pažeidėjams paskirtos administracinės nuobaudos dėl neteisėto akcizais apmokestinamų prekių laikymo.

2009 m. rugpjūčio 18 d. Elektrėnų seniūnijos gyventojas V.T. neteisėtai gabeno 3000 cigarečių pakelių, pažymėtų Baltarusijos Respublikos nustatyto pavyzdžio banderolėmis, kurių bendra vertė – 15546,78 Lt (viršija 50 MGL). Teismas pripažino, kad minėtas asmuo tokiais savo veiksmais padarė administracinį teisės pažeidimą, numatytą LR Administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau –ATPK) 1632 str. 4 d.  ir skyrė V.T. administracinę nuobaudą – 10 tūkst. litų baudą su prekių konfiskavimu.

Šių metų sausio 21 d. Vievio gyventojo A.P. garaže buvo rasti 905 neteisėtai laikomi cigarečių pakeliai su Rusijos Federacijos banderolėmis, kurių bendra vertė – 6715,75 Lt (viršija 50 MGL). Teismas pripažino, kad A.P. tokiais savo veiksmais padarė administracinį teisės pažeidimą, numatytą ATPK1632 str. 4 d.,  ir skyrė jam 15 tūkst. Lt baudą su prekių konfiskavimu.

Teismas atsižvelgė į tai, kad A.P. per metus pakartotinai padarė tokios pat rūšies pažeidimą (pernai metų liepos 7 d. buvo pripažintas padaręs administracinį teisės pažeidimą, numatytą LR ATPK 1632 str. 1 d., ir nubaustas). Tai pripažinta jo atsakomybę sunkinančia aplinkybe, todėl Teismas nuobaudą skyrė nesušvelnindamas atsakomybės.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų