Apsisaugokime nuo įsilaužimų į gyvenamąjį būstą

Per 2010 metus Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariate buvo registruota 50 vagysčių, įsibraunant į gyvenamąją patalpą, šiais metais sausio – vasario mėn. registruoti 6 tokie nusikaltimai.

Statistiniai duomenys rodo, kad vagysčių skaičius 2011 metais sparčiai auga, vagiama ne tik iš gyvenamųjų patalpų, bet ir iš ūkinių pastatų (malkinių, garažų, kitos paskirties patalpų). Padaugėjo vagysčių iš sodybų, kuriose savininkai negyvena ir jose retai apsilanko. Tokių nusikaltimų objektais tampa viskas, kas vagims palikta „po ranka“ ir neapsaugota (nuo pinigų, juvelyrinių dirbinių ir įvairių elektrinių įrenginių iki buities priemonių – dujų balionų ir indų). Nemaža vagysčių dalis įvykdyta iš namų, įsibraunant pro langus. Todėl nereikėtų pamiršti, jog tikimybė tapti tokio nusikaltimo auka yra pakankamai didelė, ypač jei Jūs ir Jūsų šeimos nariai yra dirbantys ar besimokantys asmenys, jei Jūsų būstas tinkamai neapsaugotas, jei silpnas kaimynystės jausmas. Taigi geriausias būdas sumažinti įsilaužimo grėsmę – imtis protingų išankstinių saugumo priemonių.

Policijos departamentas pateikia kelias rekomendacijas:

Pasidomėkite, kokios yra durų apsaugos naujovės (įvairios spynos ir pan.), kad maksimaliai apsaugotumėte savo namus. Tinkamai sutvirtinkite buto duris, įdėkite patikimas spynas, įtaisykite akutę, durų sklendę.

Užrakinkite duris visais užraktais, netgi keletui minučių, kai išnešate šiukšles, ar išeinate į parduotuvę. Nepalikite raktų pašto dėžutėse, po kilimėliu, kitose „slaptose“ vietose.

Kuriame aukšte begyventumėte, išvažiuodami iš namų sandariai uždarykite langus, balkono duris. Esant galimybei, palikite bute įjungtą šviesą, radijo tašką.

Pametę raktus, būtinai pakeiskite spyną.

Labai naudingas telefoninis užraktas laiptinėms. Jeigu tokio jūsų name nėra, pasitarkite su kaimynais ir įsirenkite. Tokiu būdu galėsite neįsileisti nepažįstamųjų.

Susitarkite su patikimais kaimynais, kad, kai jūsų nėra, pasaugotų namus, išimtų spaudą iš pašto dėžutės. Už tai būkite pasiruošę pasaugoti jų namus, kai jie bus išėję ar išvykę.

Įsirenkite bute ar gyvenamajame name apsauginę signalizaciją, tokiu būdu jūsų namai bus saugomi 24 valandas per parą.

Jei gyvenate žemutiniuose aukštuose, įsistiklinkite balkonus. Gerai apšvieskite kiemą ir automobilių stovėjimo aikštelę.

Nepalikite vertingų daiktų mažai lankomose sodybose ar ūkiniuose pastatuose.

Apdrauskite namų turtą draudimo bendrovėje. Saugodami savo turtą, kreipkitės į artimiausią policijos komisariatą ar policijos nuovadą dėl daiktų žymėjimo, kuris palengvintų rasto daikto priklausomybės nustatymą ir jo grąžinimą teisėtam savininkui.

Jei sugrįžę namo pastebėjote, kad bute jau lankėsi vagys (atvertos durys, išdaužtas langas ir t.t.), neikite į butą, gal nusikaltėliai dar neišėjo. Nieko nelieskite rankomis, nepalikite bereikalingų savo ir nepanaikinkite nusikaltėlių pėdsakų. Užeikite pas kaimynus ir iškvieskite policiją.

Jeigu jus apvogė ar apgavo, nedelsiant kreipkitės į policiją. Skubiai pranešus ir tiksliai apibūdinus įtariamus asmenis bei jų automobilius, bus galima greičiau sulaikyti nusikaltėlius ir apsaugoti nuo nelaimių kitus žmones.

Tikimės, jog šie patarimai bus vertingi ir Jūsų būstas bus saugesnis.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų