Toks didelis dešimtmetis

Toks didelis dešimtmetis
Julija Kirkilienė

Semeliškių miestelyje  XXI amžius prasidėjo  gyventojų padaugėjimu: čia gyventi iš Vilniaus atsikėlė Silvijos ir Antano Bielskių šeima. Ir, kaip sako Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ramutė Strebeikienė, kartu su Bielskių atvykimu susikūrė Elektrėnų savivaldybė, o apleistuose kultūros namuose verkiant reikėjo kultūros darbuotojo.

Seniūnas dairėsi, kur čia surasti tinkamą žmogų, o mokytojai jau pažinojo aktyviąją Silviją, smalsaus mokinio Mykolo mamą. Pasirodo, ta naujoji semeliškietė dar ir specialistė esanti – turinti dramos režisūros ir klubinių įstaigų vadovo specialybę. Tik viena maloni bėda Bielskių namuose buvo – augo du mažamečiai  vaikai. Bet Silvija vaikus patikėjo prižiūrėti mamai, o pati kartu su vyru verslininku Antanu ir sūnumi moksleiviu Mykolu visa galva pasinėrė į kultūrinę veiklą.
Semeliškių mietelis to dar nebuvo matęs: čia kūrėsi kolektyvai, vyko šventiniai renginiai, minėjimai, koncertavo garsiausi Lietuvos atlikėjai, vyko spektakliai. Semeliškes Silvija  garsino savivaldybėje, Lietuvoje ir už jos ribų. Ir visada kartu su vaikais, mama, vyru Antanu, ir dažniausiai savo lėšomis, ir dar kam nors trukdant, o ne padedant. Per dešimt metų, kaip sakė S. Bielskienė, Semeliškėse ir už jų ribų suorganizuota buvo beveik 400 renginių, įvestos naujos tradicijos: savaitė nuo Lauryno iki Roko, gegužinės per Jonines ir per Roko atlaidus, skaitovų konkursas, vykstantis Vasario 16 d., žymių semeliškiečių apdovanojimai Kovo 11 d., kalėdiniai renginiai prie semeliškiečio verslininko  Kazimiero Šaulio padovanotos eglės ir kt. Per tuos metus kūrėsi ir keitėsi meniniai kolektyvai, du kartus vyko aukcionai, kur buvo parduodami vaikų darbeliai, o už surinktas lėšas vaikams perkamos dovanėlės, įsimintinai buvo organizuotas renginys žydų genocido aukoms atminti ir kt. Ir taip visą dešimtmetį, kurį iškilmingai paminėjo gruodžio 17 dieną.  
Šventės visada būna gražios, kai į jas susirenka ne tik  ištikimiausi draugai, bet ir norintys būti draugais, ir tie, kurie draugystę skirtingai supranta, ir tie, kurie gal nėra draugai, bet negerbti Silvijos ir Antano Bielskių negali. Sugužėjo į buvusius kultūros, o dabar bendruomenės „Strėva“  namus svečių virš šimto. Visi balsingi, išradingi, vienas už kitą įdomiau dešimties metų darbo kultūros renginių organizatorės pareigose Silviją sveikino. Pasveikinti atvyko Semeliškių įstaigų, bendruomenės „Strėva“ atstovai, buvusios kultūros namų vedėjos Gražinos Barzdaitienės vadovaujamas ansamblis, seniūnas Vytautas Barzdaitis, kuris kartu su Padėkos raštu perskaitė įsakymą dėl piniginio apdovanojimo.  Be vietinių į šventę atvyko savivaldybės bendruomenių, kultūros klubų atstovai, buvęs ir dabartinis savivaldybės merai, dar daug svečių iš Elektrėnų ar Vilniaus prigužėjo. Vilniaus Arkikatedros choro vadovai Violeta Navickaitė-Paciūnaitė su vyru ir choro prezidentu Linu Ladyga atvežė restauruotus Semeliškėse aukcione pirktus vaikų darbelius ir sodriais balsais dainuodami pasveikino susirinkusiuosius. Jiems pritarė kompozitorius, aktorius ir dirigentas,  profesorius Tadas Šumskas su žmona, muzike Daiva. Į šventę atvyko visas Gervėčių ansamblis ir Tarptautinio Gervėčių klubo pirmininkas Alfonsas Augulis.
Ėjo ir ėjo sveikintojai, gražius  žodžius kalbėdami ar dainas dainuodami, bet brangiausias  buvo  mamos sveikinimas. 93 metų Silvijos mama Kazimiera Niūniavienė pačios  sukurta daina apie savo gyvenimą pasakojo: iš didelės šeimos kilusi, 8 metus vienuolyne gyveno, kol piktas komisaras karo metu vienuolyną išvaikė. Tada ji sutiko puikų žmogų, 6 savo vaikų tėvą, o dabar gražias dieneles leidžia pas jauniausią dukrą Silvelę. Senolė meile švietė ne tik dukrai ir žentui Antanui, bet ir  archangelų vardus nešiojantiems vaikaičiams Mykolui, Gabrieliui, Rapolui. Šie taip pat mamą sveikino ne tik kalbomis, bet ir atliekamais muzikiniais kūriniais.
Graži šventė baigėsi gražiomis dainomis, giesmėmis ir Ilgiausių metų palinkėjimais Bielskių šeimynai, dešimt metų puoselėjantiems Semeliškėse kultūrinį gyvenimą.  Dainavo jas jungtinis Semeliškių choras, vadovaujamas Tado ir Daivos Šumskų, bei Arkikatedros choro dalyvių. O baigėsi jubiliejinis koncertas, kaip ir prasidėjo, Silvijos atliekamomis dainomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų