Teismas skyrė minimalią baudą – 5000 Lt

Šių metų gegužės 5 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato (toliau – Elektrėnų PK) pareigūnai nustatė, kad Elektrėnų gyventoja A.S. (gim. 1954 m.) savo namuose neteisėtai laikė 331 įvairių rūšių cigarečių pakelį su Baltarusijos Respublikos ir Rusijos Federacijos nustatyto pavyzdžio banderolėmis, kurių bendra vertė 2435,30 Lt.

Dėl šios neteisėtos veikos buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 1632 str. 3 dalį (šio straipsnio pirmojoje dalyje numatyti veiksmai, kai neteisėtai laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė yra nuo dešimties iki penkiasdešimties minimalių gyvenimo lygių (MGL), – užtraukia baudą nuo penkių tūkstančių iki dešimties tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu ir gabenimo priemonės, kuria šios prekės buvo neteisėtai gabenamos, konfiskavimu arba be jos konfiskavimo).

Trakų rajono apylinkės teismas pripažino, kad A.S. padarė jai inkriminuotą teisės pažeidimą ir, atsižvelgęs į bylos nagrinėjimo metu nustatytas visas lengvinančias aplinkybes, skyrė minimalią ATPK 1632 str. 3 dalies sankcijoje numatytą baudą – 5 000 litų su cigarečių konfiskavimu.

Elektrėnų policijos komisariatas įspėja, kad akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką, prekyba tokiomis prekėmis be banderolių ar kitų specialių ženklų arba su seno pavyzdžio banderolėmis, priklausomai nuo tokių prekių vertės, užtraukia baudą nuo 100 Lt iki 20 000 Lt su prekių konfiskavimu bei transporto priemonės, kuria buvo gabenamos prekės, konfiskavimu. Jei tokie veiksmai atliekami asmens, jau bausto administracine nuobauda už šiuos pažeidimus, tuomet taikoma administracinė nuobauda nuo 1 000 Lt iki 50 000 Lt su prekių konfiskavimu bei transporto priemonės, kuria buvo gabenamos prekės, konfiskavimu, priklausomai nuo to, už kokioje dalyje numatytą pažeidimą asmuo buvo baustas.

Kviečiame savivaldybės gyventojus būti aktyvius išaiškinant panašaus pobūdžio teisės pažeidimus. Informaciją galima teikti telefonais: 112 (bendruoju pagalbos telefonu), tiesiogiai Elektrėnų PK budėtojams – (8 528) 34000, anonimiškai pasitikėjimo telefonu (8 528) 39 637.

 

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų