Tarybos narys Giedrius Leskauskas – tarp prestižinės tarptautinės profesionalų programos Indijoje dalyvių

Tarybos narys Giedrius Leskauskas – tarp prestižinės tarptautinės profesionalų programos Indijoje dalyvių

Julija Kirkilienė

Turbūt žinote, išrinkti savi­valdybių tarybų nariai politinę veiklą derina prie savo pagrindinių profesinių darboviečių, kurių spektras yra labai platus. Vienas iš tokių bene aktyviausiai opozicijoje dirbantis ir Elektrėnų krašto balso frakcijai priklausantis tarybos narys Giedrius Leskauskas. Jis yra Seimo kanceliarijos organizuo­jamo populiaraus moksleiviams skirto konkurso „Demokratijos žinių konkursas“ sumanytojas ir vadovas, taip pat dirba su įvairiais komunikacijos projektais Seime bei verčiasi individualia veikla kaip komunikacijos ekspertas.
Lapkričio pabaigoje–gruodžio pradžioje G. Leskauskas iš kiek daugiau nei 200 pretendentų iš viso pasaulio buvo atrinktas tarp 33 dalyvių iš 26 skirtingų valstybių dalyvauti daugiau nei dviejų savaičių tarptautinėje programoje. Joje įvai­rių šalių valstybės tarnautojai ir universitetų dėstytojai keitėsi gerąja patirtimi, pristatė savo valstybes, dalyvavo seminaruose ir diskusijoje bei dalyvavo lyderystės paskaitose.
Apie visą šią patirtį ir vasarą ­susiorganizuotą netradicinę kelionę po Aziją naujųjų metų išvakarėse pakalbinome Elektrėnų savivaldybės tarybos narį Giedrių Leskauską.

Giedriau, gruodžio viduryje sugrįžote iš Indijos, kur dalyvavote prestižinėje programoje Indijoje. Ar galėtumėte trumpai papasakoti apie šią programą?
Tikrai išskirtinė ir netradicinė tarptautinė programa, kuri vyksta kiekvienais metais įvairiomis temomis, kurios orientuotos į valstybinėse institucijose skirtingose srityse dirbančius profesionalus ir universitetų dėstytojus. Mano žiniomis, šiemet iš Lietuvos buvo atrinkti du dalyviai. Konkrečiai temoje, kurioje aš dalyvavau, sutikau žmones iš Azijos, Okeanijos, Afrikos, Pietų Amerikos. Buvo 33 dalyviai iš 26 valstybių. Kaip galite įtarti, patirtys, pasaulio suvokimas ir iššūkiai, su kuriais susiduriame kasdienybėje, šiose valstybėse yra kardinaliai skirtingi.
Bendrai laisvo laiko beveik nebuvo, nes programa buvo intensyvi. Nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro 6 dienas per savaitę. Daugiausia laiko užėmė individualūs pristatymai, diskusijos ir seminarai, kurie buvo labai gilūs ir nepaviršutiniški. Taip pat nemažai dėmesio buvo skirta lyderystės, verslo skatinimo ir etikos paskaitoms.

This slideshow requires JavaScript.

Kas labiausiai įsiminė iš šios programos Jums asmeniškai?
Be jokios abejonės, kultūrų gausa ir galimybė suprasti skirtingų valstybių piliečių mąstymo logiką ir priežastis, kodėl mes ir, pavyzdžiui, Azijos, Afrikos ar Pietų Amerikos valstybės, įvairius dalykus traktuoja skirtingai. Tai buvo tikrai neįtikėtina galimybė ir jaučiuosi kultūriškai ir bendražmogiškai praturtėjęs kaip asmenybė.
Kitas dalykas, kuris įsiminė, bet ne iš gerosios pusės, tai Rusijos propagandos mastas kontinentuose, kur mes galbūt skiriame mažiau dėmesio. Beveik niekas nebuvo susipažinęs su karu Ukrainoje ir galvojo, kad yra kažkiek apšaudomi kariniai objektai dėl Rusijos tariamo ukrainiečių grėsmės kėlimo jiems. Nieko apie žiaurumus, karo nusikaltimus ir tikrąsias karo priežastis, tad programa buvo puiki galimybė pristatyti ne tik Lietuvą kaip valstybę, bet ir Rusijos pradėtą karą Ukrainoje ir to pasekmes pasauliui.

Ar sudėtinga buvo patekti į šią programą?
Patekti tikrai įmanoma, bet pradžiai reikia norėti, t.y. pateikti paraišką, atsakyti į klausimus, pristatyti savo profesinę patirtį ir pasiekimus. Vėliau teko įveikti du gyvo interviu etapus. Galiausiai, reikėjo gauti Indijos vizą. Procesas nebuvo labai greitas, bet po galutinio patvirtinimo pasirengti pačiai programai buvo kiek daugiau nei savaitė, tad teko daug planų persidėlioti, jog pavyktų pasinaudoti šia galimybe. Visiems dalyviams buvo kompensuotos kelionės ir gyvenimo išlaidos.

Ar buvo galimybė pristatyti Elektrėnus?
Taip, ir visai nemažai. Nors mano patekimas į programą nebuvo niekaip susijęs su tarybos nario pareigomis, bet kadangi visi dalyviai yra valstybės tarnautojai ar universitetų dėstytojai, kai jie sužinojo, kad esu rinkimuose išrinktas politikas į savivaldybės tarybą, jiems tai buvo labai įdomu. Tad turėjau ne vieną galimybę pristatyti tiek mūsų savivaldybę, jos pasiekimus ir grožį, tiek bendrai mūsų politinę sistemą ir ką renkama savivaldybės valdžia gali spręsti pati, kokios jos funkcijos.

Pažintinių kelionių patirtys

Galbūt turėjote galimybę pamatyti Indiją ar aplankyti žinomiausias vietas?
Programa buvo labai intensyvi, tad galimybių aplankyti daugybę lankytinų vietų nebuvo, tad dar tikrai reikės kada nors sugrįžti į Indiją. Dvi dienos buvo skirtos aplankyti žymiausią vietą Indijoje – Taj Mahalą. Įspūdingo grožio vieta ir pastatas. Taip pat teko aplankyti Naująjį Delį, kur ir gyvenau, bei keletą išskirtinio grožio šventyklų.
Turite derinti tokias išvykas ir su įsipareigojimais Elektrė­nų savivaldybės gyventojams, kaip tai pavyksta?
Nepaisant visų žiaurumų, kuriuos­ atnešė pandemija, ji vieną dalyką padarė teigiamą – įveiklino nuotolinį darbą. Tad tiek būdamas šioje programoje Indijoje, tiek vasarų metu keliaudamas po pasaulį, dalyvavau komiteto posėdžiuose nuotoliniu būdu iš Naujojo Delio, Singapūro, Helsinkio, Dubrovniko. Pasirengti posėdžiams ir juose dalyvauti galima iš bet kurios pasaulio vietos. Žinoma, pačiame pagrindiniame tarybos posėdyje dalyvauti galima tik gyvai, tad stengiuosi maksimaliai suderinti, jog tai pavyktų padaryti.
Užsiminėte apie keliones. Mėgstate keliauti po pasaulį. Esate aplankęs visus pasaulio žemynus, išskyrus Antarktidą. Kodėl tiek keliaujate?
Kelionės yra patirtys, įkvėpimas ir tobulėjimas, daugybė istorijų, kurių niekada gyvenime nepamirši. Stengiuosi keliauti kuo daugiau, kai tik laiko ir finansinės galimybės tai leidžia padaryti. Iš tiesų, gyvename tik kartą ir reikia stengtis patirti įvairiausių įspūdžių. Pažįstu ne vieną žmogų, kuriam ilgos valandos automobilyje ar lėktuve yra kančia, o man tai malonumas. Dar niekada neteko keliauti kruiziniu laivu, gal kada nors reikės ir tai išmėginti.
Vasarą su broliu orga­nizavotės neįprastą kelionę, papasakokite trumpai apie ją?
Vasara buvo pokyčių laikotarpis mano brolio Valentino gyvenime, tad žmonai išleidus organizavau mums brolišką kelionę po Aziją. Pirkome lėktuvo bilietus paskutinėmis dienomis, viešbučius užsisakinėdavome jau nuvykę į konkretų miestą. Išvykę į vieną šalį nežinojome, koks miestas bus kitas. Pirkdami lėktuvo bilietus turėjome tris kriterijus: 1) Kuo pigesnis bilietas; 2) Kad toje šalyje tuo metu nebūtų lietaus sezonas; 3) Kad tame mieste būtų ką pamatyti. Taip per kiek daugiau nei tris savaites aplankėme Bratislavą, Stambulą, Dubajų, Kuala Lampūrą, Singapūrą, Seulą ir Londoną. Puiki patirtis, kada tiesiog keliauji ir nežinai, kur būsi kitą dieną. Kitą kartą jau reikės tokią patirtį pakartoti su žmona Indre.
Ačiū už pokalbį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Europos Pulsas

Keliai aukštumų link