Sveiko maisto gamybos pamokėlės su „Žaliąja močiute“

Sveiko maisto gamybos pamokėlės  su „Žaliąja močiute“

Spalio 6 d. vyko Vievio miesto bibliotekos Vaikų skyriaus vykdomo projekto „Sveiki vaikai – sveika ateitis“ antrasis renginys „Sveiko maisto pamokėlės“.

Turbūt niekam ne paslaptis, kad norint gerai jaustis, reikia judėti. Tą mes ir darėme pirmajame šio projekto renginyje per „Linksmąsias estafetes“. O kad turėtume jėgų judėti, reikia sveikai maitintis. To šįkart mus mokė ir patirtimi dalinosi Elektrėnų sveikuolių klubo narė Bronislava Vasiliauskienė. Apie sveiką gyvenseną daug sužinojo Vievio pradinės mokyklos 2 d. klasės mokiniai, vadovaujami Gitanos Uscilienės. Mokytis buvo ko, tai patvirtinti gali ir renginyje dalyvavusi Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Elvyra Sabaliauskienė.

Pirmoje renginio dalyje vaikai net sulaikę kvapą klausėsi viešnios pasakojimo, buvo nagrinėjamas klausimas: kokiu tikslu mes atėjome gyventi? Į šį klausimą atsakymas pasirodo paprastas – perduoti savo patirtį kitiems ir gražiai gyventi. Vaikai sužinojo, iš kur atsirado žmogus, kad labiausiai žmogų nuodija mašinų išmetamosios dujos. Bronelė ragino vaikus nenutolti nuo gamtos, mokė save kontroliuoti, ką valgau, kaip mąstau, kur gyvenu. Viešnia pasakojo, kad vaikystėje jai reikėjo ieškoti maisto, o šiuolaikiniams vaikams dažniausiai viskas atvirkščiai – iš gausybės maisto reikia atsirinkti kas reikalinga organizmui. Visi bendrai bandė atsakyti į klausimą, kodėl viskam vystantis ir gerėjant atsiranda tokios ligos, kaip cukraligė, neregėto masto nutukimai ir kt. O visą tai lemia: 50 proc. žmogaus būdas ir gyvensena; 20 proc. sveikatos sudaro paveldėjimas per 7 kartas; 20 proc. aplinka, kurioje žmogus gyvena; tik 8-10 proc. priklauso nuo medicinos išsivystymo. Pasitikrinę, kaip veikia mūsų juslės: rega, klausa, uoslė, liežuvis, lytėjimas, perėjome prie „skaniosios“ renginio dalies. Buvo malonu, kad vaikai ragaudami patiekalus ir jais mėgaudamiesi pirmenybę teikė duonai su sumaltom sėklytėm nei saldėsiam. Turėjome unikalią galimybę paragauti natūralių antibiotikų, t. y. putino, šermukšnio ar spanguolių uogų su medumi. Nuo kosulio ragavome stambiažiedės tubės žiedelių. Džiovintų vaisių gausos ir neišvardinsiu. Kiekvieną kąsnį lydėjo sveikatos palinkėjimas. Renginio pabaigoje biblioteką pripildė mėtų ir putino uogų arbatos kvapas.

Renginio dalyviai taip įsisuko į užburiantį skonių pasaulį, kad nė nepastebėjo, kaip apsisuko laikrodžio rodyklės. Viešniai, Elektrėnuose vadinamai tiesiog „žaliąja močiute“, dėkoju už šiltas akimirkas. O vaikų lauksiu trečioje šio projekto dalyje „Viktorinose“.

Renata Simanavičienė,

Vievio miesto bibliotekos Vaikų skyriaus bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų