Su Lietuva širdyje

Su Lietuva širdyje
Į šeštadienį, rugpjūčio 7 d., Ariogaloje vykusį jubiliejinį – dvidešimtąjį – politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų dalyvių  sąskrydį vyko gausus būrys tremtinių iš Elektrėnų.

Kasmet rengiamo sąskrydžio „Su Lietuva širdy“ jubiliejaus proga buvo išleisti atminimo ženkleliai. Deja, į jubiliejinį sąskrydį šiais metais neatvyko buvęs Aukščiausiosios tarybos pirmininkas, Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis. Iš valdžios atstovų sąskrydžio nepamiršo tik Rimantas Dagys.
Per 20 metų tik dukart sąskrydžius praleidę Elektrėnų politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkė Silvelina Endriukaitytė ir aktyvus narys Jonas Ramanauskas sakė, kad jubiliejinis sąskrydis nedaug kuo skyrėsi nuo pirmųjų: vyko gražus koncertas, dalyvių, atrodo, tiek pat daug, nors iš Elektrėnų važiavo tik vienas autobusas ir ne visi tremtiniai buvo, šv. Mišias aukojo arkivyskupas Sigitas Tamkevičius ir keli kunigai, netrūko kalbų ir sveikinimų. Tik šį kartą, nors Lietuvos Vyriausybei vadovauja jau savi – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – nuomonės dėl Lietuvos valdymo skyrėsi. Vieni pritarė Andriaus Kubiliaus Vyriausybės veiklai, kiti išsakė daug kritikos.
Sąskrydžio pabaigoje buvo priimta rezoliucija „Dėl Liustracijos ir komunistinių režimų nusikaltimų vertinimo“.
S. Endriukaitytė džiaugėsi, kad tokią karštą šeštadienio popietę garbaus amžiaus sąskrydžio dalyviams nereikėjo nei medikų, nei pareigūnų pagalbos, nors sąskrydis užsitęsė ilgiau nei buvo planuota.

Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų