Startavo parašų rinkimas referendumui dėl Visagino atominės elektrinės

Startavo parašų rinkimas referendumui dėl Visagino atominės elektrinės

Kovo 27 d. Vyriausioje rinkimų komisijoje referendumo „Žmonės sprendžia“ iniciatyvinei grupei įteikti parašų rinkimo lapai, nuo šios dienos iniciatyvinė grupė pradėjo rinkti piliečių, reikalaujančių surengti referendumą, parašus. Piliečių parašų lapus iniciatyvinė grupė Vyriausiajai rinkimų komisijai privalės grąžinti iki šių metų birželio 27 d. Referendumo iniciatyvinės grupės atstovų teigimu, tokio masto projektai, kaip naujos atominės elektrinės statyba, turi būti įgyvendinami ne grupelės valdančiųjų, o visos Tautos sprendimu.

Pasak jų, šiuo metu dialogas tarp piliečių ir valdančiųjų nevyksta, kas itin svarbu, turint omenyje, kad Visagino atominė elektrinė šalį įstumtų į ilgalaikius finansinius įsipareigojimus, paties projekto ekonominė nauda yra abejotina, jau nekalbant apie saugumo ar neišspręstus atominių atliekų saugojimo klausimus.

Referendumas „Žmonės sprendžia“ – tai daugiau nei vien galimybė išsakyti savo nuomonę šaliai svarbiu klausimu, tai bandymas atkurti ryšį tarp valdžios ir piliečių, tiesioginės demokratijos galimybė ir priminimas, kad galime patys prisidėti prie aktualių sprendimų.

Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, norint inicijuoti referendumą, per 3 mėnesius reikia surinkti ne mažiau nei 300 tūkstančių rinkimų teisę turinčių Lietuvos piliečių parašų.

Norintys prisidėti prie parašų rinkimo kreipkitės į Mindaugą Šimkūną tel.: 8 676 40057.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų