Spalio 2-oji – Angelų sargų diena. Artėjanti reforma pareigūnams šventės nesugadino

Spalio 2-oji – Angelų sargų diena. Artėjanti reforma pareigūnams šventės nesugadino

Virginija Jacinavičiūtė

Kaip Angelų sargų dieną – spalio 2-ąją – šmaikštavo komisaras Almantas Lukša, žodis reforma labai limpa prie žodžio policija. Šiuo metu Lietuvoje vėl vyksta policijos reforma, tačiau Elektrėnus ji mažai tepalies – žodis apskrities bus pakeistas į apygardos, tad pavadinimas skambės – Vilniaus apygardos vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariatas. Kadangi permainų vėjai komisariate nesiaučia, pareigūnai galėjo be įtampos minėti savo profesinę šventę, kuri prasidėjo šv. Mišiomis Kazokiškių bažnyčioje, o po pietų pratęsta komisariate, kur apdovanoti nusipelnę pareigūnai ir pilietiški elektrėniškiai.

Maldos galia
Pareigūnų šventė pradėta Ka­zokiškėse. „Viešpats yra pasakęs: ten, kur susirinks du ar trys, ten ir aš būsiu“, – šv. Mišiose susirinkusiems pareigūnams kalbėjo Kazokiškių Švč. Mergelės Marijos Nugalėtojos bažnyčios klebonas Alfonsas Kelmelis. Pasak kunigo, malda yra kaip psichologinė paguoda ir terapija, kurios veiksmingumu įsitikino daugelis. Prašant Dievo malonės, melstasi už gyvus ir Amžinybėn iškeliavusius pareigūnus, už pareigūnų šeimas. Pasak A. Kelmelio, pareigūnų darbas yra tarnystė šaliai ir jos piliečiams. Savo darbą dirbdami pareigūnai kasdien patiria sunkių emocijų, kurioms priimti ir neprarasti motyvacijos tarnauti reikia turėti tvirtą dvasią, o ją sustiprinti gali malda.
Po šv. Mišių kunigas A. Kelmelis pakvietė pareigūnus trumpai ekskursijai po unikalią Kazokiškių bažnyčią, pasidalino bažnyčios istorijos fragmentais. Klebonas papasakojo apie naujai restauruotą bažnyčios altorių bei altoriaus puošmeną – Švč. Mergelės Marijos paveikslą, kuris pernai taip pat buvo restauruo­tas. Klebonas taip pat pasidžiaugė pernai restauruotu Švenčiausios Jėzaus širdies paveikslu bei Palaimintojo Teofiliaus Matulionio portretu, kuris papuošė bažnyčios interjerą šiemet.

Apdovanoti Angelai sargai
Antroji renginio dalis vyko Elektrėnų policijos komisariate. Čia tradiciškai pagerbti tarnyboje pasižymėję pareigūnai. Renginį vedusi Veiklos skyriaus vyriausio­ji tyrėja Jūratė Ruseckė pirmiausia žodį tarti pakvietė komisarą Almantą Lukšą, kuris linkėjo pareigūnams optimizmo, geros nuotaikos, ar­timųjų palaikymo ir tikėjimo, kad viskas eina geryn. Pasak komisaro, žmonės pasitiki pareigūnais ir jaučiasi saugūs, o tai yra kiekvieno pareigūno asmeninis nuopelnas.
Vilniaus apskrities vyriausio­jo policijos komisariato viršininko įsakymu Angelų sargų dienos proga už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą, gerus darbo rezultatus 1-ojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“ apdovanotas vyresnysis inspektorius Valdas Matonis, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnysis tyrėjas.
3-iojo laipsnio policijos pasi­žymėjimo ženklu „Už nuopelnus“ apdovanota komisarė inspektorė Evelina Romerytė-Bliujienė, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyresnioji tyrėja.
1-ojo laipsnio policijos pa­sižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“ apdovanotas vyresnysis komisaras Almantas Lukša, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato viršininkas.
3-iojo laipsnio policijos pasi­žymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“ apdovanota vyresnioji inspektorė Sandra Rakickaja, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyresnioji tyrėja.
Padėka įteikta inspektoriui Simonui Navickui, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Reagavimo skyriaus tyrėjui.
Už ilgametę tarnybą policijos įstaigose 3-iojo laipsnio atminimo ženklu „Už ištarnautus metus“ apdovanota komisarė inspektorė Žydronė Žalnierienė, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja.
Taip pat įteikti diplomai šių metų Vilniaus apskrities vyriausio­jo policijos komisariato geriau­sios komandos konkurso II vietos laimėtojams, Elektrėnų policijos komisariato komandai: Airidui Klinkevičiui, Gabrielei Partikaitei ir Raimondui Kalaušiui.

Padėka už pilietiškumą
Švęsdami savo profesinę šventę pareigūnai pasinaudojo proga padėkoti žmonėms, kurie savo neabejingumu ir pilietišku poelgiu padėjo laiku užkirsti kelią nusikaltimams.
Komisariato viršininkas A. Lukša įteikė padėką Vytui Pūkui už neabejingumą ir pilietišką poelgį.
V. Pūkas Elektrėnuose pamatė, kaip senyvo amžiaus vyras su kažkuo bendraudamas telefonu bankomate nusiėmė apie 8000 eurų. Jis įtarė, kad senolį norima apgauti, todėl paskambino bendruoju pagalbos telefonu 112. Atvykę policijos pareigūnai išsiaiškino, kad senoliui iš tiesų skambino sukčiai, prisistatę banko darbuotojais, kurie teigė, kad jo vardu yra mėginama paimti kreditą, todėl jam reikia nuimti pinigus ir pervesti juos į saugią sąskaitą. Dėka Vyto Pūko senolio pinigai liko saugūs ir nebuvo pervesti sukčiams.
Už neabejingumą ir pilietišką poelgį padėka įteikta Artūrui Paškevičiui, kuris būdamas balkone pamatė, kaip vidury nakties įtartinas vyriškis apžiūrinėja automobilių stovėjimo aikštelėje seniai stovintį automobilį ir atsisėdo į jį. A. Paškevičius įtarė, kad tai gali būti vagis, todėl paskambino bendruoju pagalbos telefonu 112. Atvykę policijos pareigūnai automobilių stovėjimo aikštelėje sulaikė asmenį, įsibrovusį į automobilį ir bandžiusį pavogti jame buvusius daiktus.
Už reikšmingą indėlį užkardant nepilnamečių teisės pažeidimus ir aktyvią prevencinę veiklą Vievio gimnazijoje padėkos įteiktos Vievio gimnazijos direktoriui Gintarui Dobilaičiui ir Vievio gimnazijos socialinei pedagogei Aistei Apyvalienei.
Už nepriekaištingą darbą ir gerus darbo rezultatus padėka įteikta darbuotojui Dainiui Akamavičiui, kuris yra papildomos pareigūnų akys. Dainius peržiūri miesto vaizdo kameromis stebimas teritorijas ir padeda išaiškinti nusikalstamas veikas darančius asmenis.
Angelų sargų dienos proga pareigūnus sveikino Seimo narė dr. Silva Lengvinienė, kuri įteikė padėkas Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Veik­los skyriaus vyresniajai tyrėjai Danguolei Barišauskienei, Reagavimo skyriaus vyresniajam tyrėjui Airidui Klinkevičiui, Reagavimo skyriaus tyrėjui Vytautui Karpavičiui ir Elektrėnų policijos komisariato administratorei Živilei Misiūnienei.
Pareigūnus taip pat sveikino meras Gediminas Ratkevičius, administracijos direktorė Jekaterina Goličenko, Elektrėnų priešgaisrinės gel­bėjimo tarnybos viršininkas Jonas Chveduk, seniūnai, pareigūnai veteranai Gintaras Jančiauskas ir Dainius Kochanskas, buvusi ilgametė pareigūnė, o dabar Vaiko teisių apsaugos skyriaus Elektrėnuose vyresnioji patarėja Neringa Bubelevičienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų