Smagus pasibuvimas

Smagus pasibuvimas
Julija Kirkilienė

Nors  Elektrėnai  Kaziuko mugėmis dar negarsėja, bet Elektrėnų pradinėje mokykloje ir profesinio mokymo centre jos vyksta kiekvienais metais.

Ekonomikos pamokos
Pradinėje mokykloje Kaziuko mugė vyksta nuo tada, kai mokykloje buvo pradėti dėstyti ekonomikos pagrindai. Dabar moksleiviai po kalėdinio žaisliukų aukciono, aktyviai pradeda ruoštis Kaziuko mugei. Tą dieną pamokos nevyksta, nes Kaziuko mugė priskiriama projektinėms dienoms mokykloje.
Kaip sakė mokyklos direktorės pavaduotoja neformaliajam ugdymui Angelė Pačėsienė, vaikai šios šventės laukia ypatingai. Geresnės prevencinės priemonės nė būti negali. Vaikai su tėveliais, seneliais ir mokytojais sudeda tiek daug išmonės ir meilės gamindami suvenyrus, valgius, kuriuos gausi mokyklos bendruomenė dažniausiai ir išperka. Tiesa, pradžioje kainos būna aukštesnės, o į pabaigą daiktai gerokai atpinga. Prekybą dažniausiai pagyvina į mugę užsukę buvę mokiniai, net moksleivių ar mokytojų kaimynai.  
Pasibaigus mugei, mokiniai skaičiuoja pelną. Šiais metais paklausiausios prekės buvo suvenyriniai velykiniai kiaušiniai, mezginiai, pinti krepšeliai ir, žinoma, saldumynai. Aš irgi įsigijau megztą spalvotą lėlytę, pavasarinę  išradingą puokštę, kurioje įkomponuota buvo ir inkilėlis, ir paukščiukas, bei saldumynų.
Vietoj alaus – morkų kava
Elektrėnų profesinės mokyklos sporto salėje vykstanti mugė jau tapo visos savivaldybės muge. Nors skelbimų apie tai nebuvo, bet prekiautojų susirinko pilna salė. Tiesa, čia kainos buvo keliskart didesnės nei pradinėje mokykloje, bet ir pramogų gerų buvo. Išalkusieji galėjo pasisotinti skania koše, šašlykais, kibinais ir morkų kava. O darželio-mokyklos „Žiogelio” auklėtinų, neįgaliųjų ansamblio „Žara“ ir liaudies muzikos kapelos „Vaivorykštė“ muzika ir dainos taip smagiai skambėjo, kad ir pardavėjai, ir pirkėjai neiškentė nepašokę.
Elektrėniečių su pavasarį skelbiančia šv. Kazimiero diena  pasveikinti atskubėjo ir savivaldybės meras Arvydas Vyšniauskas. Jį centro kolektyvas pasveikino išausta unikalia tautine juosta su Lietuvos vėliavos spalvomis.
Mokyklos direktorė Silvija Lengvinienė, kurią jaunatviška mokymo įstaigos bendruomenė pasitiko garsiais plojimais, priminė Kaziuko šventės istoriją šioje mokykloje ir visus susirinkusiuosius pradžiugino naujiena, kad kitais metais mugė vyks suremontuotoje salėje.
Smagus pasibuvimas
Į Kaziuko šventę profesinio mokymo centre susirinkę savivaldybės amatininkai sakė, kad prekyba šiais metais buvo kuklesnė. Neišpirkti liko net inkilai, kainavę vos 5-6 litus, kurie praėjusiais metais būdavo išperkami pirmiausia. Bet  mugėje dvasinio peno tikrai surado kiekvienas: tautodailininkė Vanda Umbrasienė surengė sakralinių drožinių parodą,   neįgaliųjų bendruomenių, Vievio ir Elektrėnų meno mokyklų, vaikų globos namų bei dienos centro, profesinio mokymo centro  amatininkai sunešė vienas už kitą išradingesnių suvenyrų. Tradiciškai profesinio mokymo centro audėjos audė juostas, šiais metais įpindamos į jas linų. Unikalią gamtos išmonių – akmenų ir šaknų – parodą surengė elektrėnietė Cezara Vaičiūnienė.  Tik verbų mačiau  vos prie vieno stalo.  
Kaziuko mugė, turinti šimtmečių tradicijas, Elektrėnų pradinėje mokykloje ir profesinio mokymo centre tapo tikru sambūriu, sutraukusiu savivaldybės amatininkus, ir tapusi smagiu lankytojų ir dalyvių pasibuvimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų