Įsiteisėjo teismo nutartis dėl chuliganiško vairavimo

Praėjusių metų rugsėjo 29 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato (toliau – Elektrėnų PK) pareigūnas surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą Vievio gyventojui M.G. už tai, kad jis tą pačią dieną Elektrėnuose, šalia parduotuvės „Maxima“, automobilių stovėjimo aikštelėje, vairuodamas automobilį, iš chuliganiškų paskatų pavojingai jį manevravo, taip keldamas pavojų savo ar kitų asmenų ar jų turto saugumui, t.y. už tai, kad pažeidė Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) 28 p. reikalavimus, kur nustatyta, kad transporto priemonių vairuotojai privalo kelyje visada elgtis taip, kad nesukeltų pavojaus kitiems eismo dalyviams ir nesudarytų kliūčių jų eismui.

Atsakomybė už šių reikalavimų pažeidimą numatyta Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 1242 str. 2 d.
2010 m. spalio 13 d. Elektrėnų PK buvo priimtas nutarimas skirti M.G. 1500 Lt baudą su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu 12 mėnesių.
Įsiteisėjo Vilniaus apygardos administracinio teismo (toliau – Teismas) sausio 20 d. nutartis, kuria teismas nepatenkino M.G. skundo, o Elektrėnų PK nutarimą paliko nepakeistą.
Teismo vertinimu, toks automobilio vairavimas (sukimasis ratu) yra neleistinas, kelia pavojų ne tik vairuojančiam asmeniui, bet ir kitų žmonių bei eismo saugumui, todėl tokie veiksmai vertintini kaip chuliganiškas vairavimas.
Taip pat Teismas konstatavo, kad įvertinus nustatytas faktines aplinkybes M.G. pagrįstai pripažintas kaltu padarius pažeidimą, numatytą ATPK 1242 str. 2 d., pagrįstai paskyrė nuobaudą, t.y. Elektrėnų PK, nagrinėjant administracinio teisės pažeidimo bylą, laikėsi įstatymų nustatytos bylų teisenos tvarkos.
Pareigūnai vis dažniau vykdys priemones, skirtas chuliganiško ar pavojingo vairavimo atvejams nustatyti, ir principingai reaguos į tokius pažeidimus, o pažeidėjams bus taikomos įstatymų leidžiamos griežčiausios priemonės.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų