Senuosius palydint

Senuosius palydint

Septynioliktą kartą laikraštyje „Elektrėnų kronika“ rašau atsisveikinimo su praeinančiais metais laišką. Per tuos metus Elektrėnų savivaldybėje, kaip ir visame pasaulyje, virė gyvenimas, džiaugėmės ir liūdėjome, sveikinome gimusius ir atsisveikinome su išėjusiais. Neišskirtiniai buvo ir praeinantys, 2016 metai. Jeigu ne rinkimai Lietuvoje ir JAV, atnešę netikėtumų, atrodytų, kad laikas tekėjo tiesut tiesutėle vaga. Perverčiau visus laikraščio 52 numerius ir net nustebau, kad metai savivaldybėje praėjo kaip niekad ramiai. Trumpai prisiminkime, kuo padėjome ir kuo baigėme metus.

Statybos

Kaip sakė Elektrėnų garbės pilietis Pranas Noreika, jeigu statai, vadinasi, gyveni. Su statybomis šiais metais savivaldybėje buvo įvairiai.

2016 metais atšvęstos bažnyčios konsekracijos dvidešimtosios metinės, ta proga naujai nudažytas bažnyčios fasadas. Vievyje pastatyta nauja putplasčio gamykla „Etna“, o prieš pat Kalėdas Elektrėnuose tyliai atidarytas buvo ir naujasis restoranas „Hesburger“.

Deja, ne visi žadėti projektai buvo įgyvendinti. Metų pradžioje apie planuojamą statyti krematoriumą Kurkliškių kaime, kaip staigiai konfliktas buvo įžiebtas, taip staigiai ir nutilo. Dėl žemės sklypo paskirties pakeitimo teisėtumo byla vis dar teismuose.

Nepradėti statyti nei Vievio kultūros namai, nei žadėtasis viešbutis vietoj senojo „Poseidono“.

Socialiniai reikalai

Metų pradžioje savivaldybės Socialinės paramos skyrius išgarsino Elektrėnus su projektu „Svaigalams – ne“. Skyriaus vedėja Violeta Šimkūnienė per visas šalies informacines priemones skelbė svaigalų naudojimo žalą ir kvietė Elektrėnų ir kitų savivaldybių vadovus bei visus gyventojus pasirašyti pasižadėjimus nenaudoti alkoholio. Projektas pradėtas metų pradžioje lyg ir nutilo, bet atgarsis atsiliepė po rinkimų, metų pabaigoje. Naujoji valdančioji Valstiečių ir žaliųjų sąjungos dauguma Seime pasiruošusi visais įmanomais, nors ir nepopuliariais, būdais mažinti alkoholio suvartojimą. Keista tik tai, kad valdančiųjų norams nepritaria Liberalų sąjūdžio, kuriam priklauso ir V. Šimkūnienė, atstovai Seime.  

Vasarą sukrėsti buvome nelaimingo atsitikimo, kai Kazokiškėse, blogai prižiūrimame priešgaisriniame rezervuare, nuskendo vaikas, o rudenį Elektrėnai išgarsėjo dėl iš jaunos moters Neringos paimtų vaikų. Vaikai gyvena Beižionių globos namuose, šeštadieniais atvežami pas močiutę, susitinka ir su mama. Per savaitę globos namuose vaikai lanko mokyklą, užsiėmimus, yra prižiūrimi medikų, bet savaitgaliais vėl po gatves Elektrėnuose laksto vieni. Mamos su vaikais žmonės nemato nei kartu vaikščiojančių, nei kalėdiniuose renginiuose, kurių Elektrėnuose gausu.

Aplinkosaugos reikalai

Dar viena naujovė, šiais metais įsigaliojusi šalyje ir savivaldybėje, – užstatų sistema. Sistema veikia, žmonės jau įprato taros, ypač plastikinės, nemėtyti kur papuola. Naujas įprotis – priduoti tarą – švaresnę padarė aplinką. Jei koks netaupus žmogus plastikinę tarą ir numeta kur papuola, ją tuoj surenka sunkiau gyvenantys ir mokantys taupyti. Blogiau su tokia liga – kiaulių maru. Savivaldybės ūkininkams teko išskersti kiaules, todėl kaimiškus lašinukus elektrėniškiams pirkti tenka iš svetimų ūkininkų.

Metų pabaigą paįvairino skandalas dėl kertamų medžių Elektrėnų mieste, Saulės ir Sabališkių gatvių sankryžoje. 15 arų žemės sklypas, kartu su žmonių pasodintais medžiais, prieš 10 metų buvo parduotas vienai „Viči“ grupės įmonei. Įmonė medžius atsodino ne Saulės, bet Šarkinės gatvėje, o Saulės gatvėje pavasarį gali būti statoma nauja parduotuvė.

Politika

Rinkiminiais straipsniais laikraštis mirgėjo jau nuo metų pradžios. Kas skaitė, tas daug sužinojo, kokią mums žadėjo ateitį politikai, bet rinkimai baigėsi taip, kaip buvo išpranašavusi viena astrologė: socialdemokratai rinkimų nelaimėjo, bet šalį valdyti liko. Tiesa, vyriausybėje liko tik trys socialdemokratų ministrai, o visi kiti – Valstiečių ir žaliųjų sąjungos. Ir laikraštyje „Elektrėnų kronika“ dar pavasarį Ramūnas Karbauskis mokė valdančiuosius: „…didinkit alkoholio akcizą ir nežeminkit mokytojų…“. Kaip seksis jiems patiems tai padaryti – būsime liudytojais.  

Elektrėniškiai šiais metais nebegavo įprastinių Broniaus Bradausko kalėdinių dovanėlių. Keturias kadencijas vienmandatinėje apygardoje rinktas Bronius Bradauskas šiais metais nebekandidatavo.

Į Seimą elektrėniškiai išrinko ligoninės direktorę, kandidatavusią su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Laimutę Matkevičienę. Nebeišrinkta į Seimą ir kultūros namus Vieviui žadėjusi Dangutė Mikutienė. Vievio, Kazokiškių, Semeliškių, Pastrėvio ir Kietaviškių seniūnijoms Seime atstovauja Liberalų sąjūdžio atstovas Jonas Liesys.

Laikraštis

Kaip visada, su skaitytojais norime pasidalinti ir savo džiaugsmais bei rūpesčiais. O su kuo daugiau pasidalinti, jei ne su darbdaviais? Mes būsime tol, kol būsime reikalingi Jums, mielieji skaitytojai.Praeinantys metai nebuvo blogi. Turėjome ir skaitytojų, ir reikalingos informacijos, ir įdomių temų. Informacijos turėjome tiek daug, kad porą kartų leidome ne 16, o 20 ir 24 puslapius. Žinoma, informacijai surinkti, paruošti ir pateikti skaitytojams reikalingi žmonės, mokantys tai atlikti profesionaliai ir už darbą norintys gauti atlyginimą. Džiaugiamės, kad žurnalisto profesiją pasirinko dar viena elektrėniškė, „Versmės“ gimnazijos auklėtinė, dirbusi mūsų laikraštyje ir gavusi redakcijos rekomendaciją mokytis žurnalistikos, Eglė Butkutė. Elektrėniškiai žurnalistai „Elektrėnų kroniką“ palieka dėl karjeros, tad mums belieka tik didžiuotis, kad Ineta Bricaitė dirba LRT.lt naujienų redaktore, Gražina Radzvilavičiūtė Urbonavičė yra Registrų centro Komunikacijos skyriaus vedėjo pavaduotoja. Esame dėkingi, kad žurnalistės neatsisako patalkinti ir „Elektrėnų kronikai“. Redakcijai nuolatos padeda žurnalistė ir rašytoja Daiva Červokienė. Ačiū joms už savanoriavimą redakcijoje. O redakcijoje dirbančios žurnalistės Virginija Jacinavičiūtė ir šių eilučių autorė nuolatos siekia tobulėti ir visada dalyvauja Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos, Europos komisijos žurnalistams rengiamose išvykose, seminaruose, mokymuose. Savo srityje tobulinasi ir kiti redakcijos darbuotojai: maketuotoja, buhalterė ir kiti bendradarbiai, dirbantys pagal autorines sutartis. Atsisveikindami su senaisiais dėkojame visiems, padėjusiems mums šiais metais išgyventi, ir sveikiname su ATEINANČIAIS. Tegul jie atneša kiekvienam mūsų skaitytojui, rėmėjui, bendradarbiui, draugui ir kritikui to, apie ką jie svajoja, tegul mūsų namai, mūsų šalis kiekvienam bus užuovėja nuo šių laikų neramumų… Ir tegul rajoninis laikraštis „Elektrėnų kronika“ aplankys kiekvienus namus…. Laimingų Naujųjų metų!

Nuoširdžiai,

Julija Kirkilienė,

redaktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų