Seimo nario pažymėjimas įteiktas tik vienam mūsiškiui

Seimo nario pažymėjimas įteiktas tik vienam mūsiškiui

Julija Kirkilienė

Oi, ta pandemija! Ji trukdo ne tik verslui, mokslui, sportui, kultūrai, bet ir naujiems Seimo nariams pasiimti Seimo nario pažymėjimus. Lapkričio 3 d. 2020–2024 m. kadencijos išrinktiesiems Tautos atstovams Seimo nario pažymėjimai įteikti buvo Seimo rūmų Didžiajame kieme. Kaip pažymėjimą atsiėmęs sakė Kęstutis Glaveckas, iškilmingiau būtų buvę ceremoniją atlikti prie Aušros vartų, bet gerai buvo ir prie Seimo.

VRK pirmininkė L. Matjošaitytė pažymėjimą įteikia K. Vilkauskui
VRK pirmininkė L. Matjošaitytė pažymėjimą įteikia K. Vilkauskui

Atsižvelgiant į koronaviruso pandemijos grėsmę ir saugumo reikalavimus, per pažymėjimų teikimą išrinktieji Seimo nariai buvo suskirstyti į 5 grupes pagal abėcėlę ir teikimas vyko kas 40 minučių. Tarp dalies Seimo narių, neatsiliepusių į pakvietimą pažymėjimus pasiimti, buvo ir du mūsų išrinktieji – Silva Lengvinienė ir Antanas Guoga. Kaip redakcijai sakė S. Lengvinienė, abu jie praėjusią savaitę bendravo su žmonėmis, kuriems vėliau buvo nustatytas COVID-19, todėl abiem naujiems Seimo nariams pirmąsias iškilmes teko praleisti. Jiems bus sudaryta galimybė pažymėjimus atsiimti vėliau, sutartu metu atvykus į VRK. Dabar jau tikras Seimo narys Kęstutis Vilkauskas, savaitgalį savanoriavęs Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre, pažymėjimą pasiėmė jam skirtu laiku.
Pažymėjimus įteikė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė ir komisijos narys Vincentas Vobolevičius. „Linkiu išmintingų, ilgalaikių, tvarių ir inovatyvių, valstybės interesus atitinkančių sprendimų, kurie ketverius metus mūsų valstybę lydės po­zityviais pokyčiais. Linkiu produktyvių dienų, puikių idėjų ir kuo didžiausios sėkmės naujoje Lietuvos Respublikos Seimo kadencijoje. Tegul jus visada lydi meilė ir ištikimybė Tėvynei“,- iškilmingoje ceremonijoje naujai išrinktiems Seimo nariams linkėjo L. Matjošaitytė. Seimo nario pažymėjimas suteikia teisę išrinktiems parlamentarams dalyvauti pirmajame naujojo Seimo posėdyje, kuris turėtų įvykti lapkričio 13 dieną. Pažymėjimas Seimo nariams reikalingas kaip Seimo nario balsavimo kortelė. Ši kortelė naudojama įeiti į Seimo posėdžių salę, identifikuojant Seimo narį bei jam balsuojant, su juo Seimo narys taip pat gali patekti į Seimo ir VRK pirmininkė L. Matjošaitytė pažymėjimą įteikia K. Vilkauskui Vyriausybės rūmus, Prezidentūrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų