SAVĘS IEŠKOJIMAS

SAVĘS IEŠKOJIMAS
Kodėl vasaros vėjas toks nemuzikalus? Kodėl jis tyliai švagžda miško šakose ir kodėl būna toks piktas? Gal jis savo balso negirdi, o gal…

Rudenio vėjus šukuoja medžio šakos, jų sruogos tampa skaidrios, lygios, lyg gero instrumento stygos. Apsisuka vėjas, sušvilpia, užkaukia… Kaip gražiai skamba!
Patinka vėjams toks balsas, dabar ir mes jo klausysimės ir klausysimės. Vėjams visai nesvarbu – norime to ar ne. Juk ruduo  – vėjų  gimtinė, ruduo – vėjų  namai. Jiems rudenį labai gera…“

Selemonas Paltanavičius

Gilučių bibliotekos lankytojai žavisi ir stebisi gražiais Ramintos Gudeliauskaitės ir Brigitos Kapočiūnaitės rankdarbiais. Šių moksleivių darbelių paroda vyksta jau visą mėnesį. Tai darbščios merginos, mokančios pasitelkti savo senelių bei prosenelių išmintį ir kūrybą. Lengvas senovės dvelksmas, įvairios idėjos, kaip tas vėjo skambesys medžių šakose, atskleidžia jų šeimos ir net giminės etnokultūrinį paveldą.
Brigitos močiutė,  buvusi  etnografinio ansamblio dainininkė, audėja, pasakotoja. Dabar ji yra garbaus amžiaus, bet jos patarimų, gražių prisiminimų, meilės gimtosioms vietoms, tarytum iš neišsenkančio jausmų šaltinio, Brigita semiasi ir stengiasi   išsaugoti savo sieloje. Jos išgyvenami jausmai atsispindi rankdarbiuose.
Ramintos tėtis – Arvydas, jau daug metų, nenuilstantis Gilučių dramos kolektyvo narys. Jo kūrybinė ugnelė įkvepia ir palaiko viso kolektyvo dvasią, alsuojančią lietuvių papročiais ir tradicijomis. Ir dukra atsidavusi savo giminės kūrybiniams vėjams. Lyg gero instrumento stygos  jie taip gražiai skamba, atliepdami tėviškės, gamtos ir žmogaus sielos virpesiams.
Linkiu Brigitai ir Ramintai lyg tiems rudens vėjams, kad gimtinė ir gražios svajonės paliestų jų širdis; išsilietų ir suskambėtų  kūryboje.
Žiūrėki: vakaras nutildė šaltus vėjus/ ir žvaigždės didelės į tavo langines kaip paukščiai beldžiasi“.

Henrikas Radauskas

Veronika Tamošiūnienė
Gilučių bibliotekos vedėja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų