Elektrėnų pradinės mokyklos ketvirtokai paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną

Elektrėnų pradinės mokyklos ketvirtokai paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną
Pasitikdami Lietuvos kariuomenės dieną, kuri švenčiama lapkričio 23 d., Elektrėnų pradinės mokyklos mokiniai aplankė Lietuvos kariuomenės J. Vitkaus inžinerijos batalioną. Į šią ekskursiją, jau tapusią tradicija, vyko penkta ketvirtokų laida.

Renginio metu kariai pademonstravo išminavimo įrangą, specialią išminuotojo aprangą, kario žygio ekipuotę, supažindino su išminavimo darbų statistika, parodė filmus apie inžinerijos batalioną ir Lietuvos kariuomenę. Ketvirtokai domėjosi, kokiose tarptautinėse operacijose ir misijose dalyvauja kariai. Vaikai nustebo, kad Lietuvos kariai ne tik vykdo karines operacijas, rūpinasi viešąja tvarka, budi kontrolės postuose, bet ir dalyvauja tokiose taikiose operacijose, kaip mažų hidroelektrinių statyba bei vietinių policijos pareigūnų mokymai Afganistane.
Vis dėlto dauguma žinojo, kad Lietuvoje karinės pajėgos pasitelkiamos neutralizuoti stichinių nelaimių ir pramoninių avarijų padarinius, vykdyti sprogmenų neutralizavimo darbus, paieškos ir gelbėjimo operacijas.
Ši ekskursija ketvirtokams paliko didelį įspūdį. Mergaites nudžiugino tai, kad į karių gretas priimamos ir merginos, o dauguma berniukų po šios kelionės nusprendė būti kariais.
Tokiomis išvykomis siekiama ugdyti mokinių pilietiškumą, vertybines nuostatas bei padėti renkantis profesiją.

Mokytojos J. Baranovienė
A. Levickienė
B. Surdokienė
E. Volosevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų