Kalėdų švenčių atgarsiai Kietaviškėse

Kalėdų švenčių  atgarsiai  Kietaviškėse
Šv. Kalėdos ir Naujieji metai  kietaviškiečių  šeimose padvelkė ne tik žaliomis  eglių šakomis, mirgančiomis girliandomis, vakariene prie Kūčių stalo, bet ir gražiais, šventiniais renginiais.

Pirmą šv. Kalėdų dieną iš pat ryto tikintieji  rinkosi  į šventiškai išpuoštą Kietaviškių bažnyčią   švęsti  Kristaus gimimo dienos, išklausant šv. Mišių ir kartu prisiliečiant  prie kūdikėlio Jėzaus gimimo šviesos ir tos nuostabios ramybės ir gerumo, kuri šią šventą dieną apglėbia kiekvieną mūsų. Visiems akį džiugino, o ypač daug  gerų emocijų suteikė mažiesiems bažnyčios lankytojams Jėzaus gimimo Betliejaus  gyvulių tvarte vaizdelis – gyvoji  prakartėlė  su  mažučiais triušiukais. Antrą šv. Kalėdų dieną ne tik Šventosios šeimos diena  buvo švenčiama bažnyčioje, bet  vakarop seniūnijos gyventojai  buvo kviečiami dalyvauti  šventiniame renginyje Kietaviškių kultūros namuose  „Byra paskutinės metų dienos“.
Užmiršę kasdienius rūpesčius,  būrys  kietaviškiečių ir svečių susėdo už šventiškai papuoštų stalų. Renginio vedėjas Zigmas Mažeika puikiai įsijautė į čigono vaidmenį, negailėjo šmaikščių žodžių ir vis kalbino Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorių Henriką Petrauską, seniūnę Doviliją Cibulskienę, ūkininkus ir visus kitus dalyvius. Šventėje buvo daug dėkingumo žodžių už gerus darbus, ieškojimus, atradimus, viltingo tikėjimo linkėjimų ir teigiamų permainų ateinančiais  metais. Išradingumu apstulbino kaimo kapelos „Volungė“ dalyviai. Į vos ne keturias valandas trukusią programą jie įtraukė įvairių šalių atstovų meninius pasirodymus. Ir ko čia tik nebuvo:  lietuvių, rusų, gruzinų, italų, ispanų, ukrainiečių liaudies dainų ir šokių. Šiam pasirodymui buvo kruopščiai ruoštasi: vien drabužių kiek prisiūta, o dar dainos, šokiai, į kuriuos dalyviai įdėjo savo širdies dalelę. Daug kartų šventėje buvo prisiminta, kad ateinantys metai bus Kiškio metai. Seniūnė, gavusi kiškienės vaidmenį, įnešė didžiulį tortą ir palinkėjo sėkmingų ateinančių metų. Dar ilgai grojo muzika, skambėjo dainos, sukosi poros, buvo menamos įvairios mįslės ir dalijamos dovanėlės.  
Antradienį į Kietaviškių kultūros namus ir į biblioteką, interneto svetainę, rinkosi vaikučiai, kurie laukė atvykstant Kalėdų senelio. Šiais metais vaikų ir mamyčių tikrai susirinko gausiai, todėl  Kalėdų Seneliui teko maišą patuštinti kaip reikiant. Pirmiausia Kalėdų Senelis  su trimis ledo rūmų fėjomis  užėjo į biblioteką, interneto svetainę, kur vaikai skaitė knygeles, sėdėjo prie kompiuterių. Vaikai Kalėdų Senelį su palyda pasitiko daina „Kalėdos, kalėdos…“.   Senelis buvo labai linksmas ir smalsus, kiekvieną vaiką mokėjo pakalbinti, interneto svetainėje prašė pamokyti  žaisti  žaidimus ir įrašyti į interneto draugus. Paskui visi vaikai subėgo prie šventinės eglutės salėje, kur Kalėdų Senelis atrišo dovanų maišą. Pirmiausiai drąsesnieji, o po to ir visi sėdosi jam ant kelių ir deklamavo, dainavo, pasakojo. Kartu su savo atžalomis buvo pakviestos  ir jaunos mamytės. Fėjos  žinojo vaikams dar nežinomų žaidimų, tad kol Kalėdų Senelis visai nenuvargo, žaidė, šoko, trypė būryje su visais, o paskui nusifotografavęs su būreliu dalyvių, atsisveikino ir sugriebęs apytuštį maišą su palyda išrūko į kitus kraštus. Kalėdų Senelis kitą dieną aplankė Jagėlonių kraštą. Jis taip pat aplankė vaikus interneto svetainėje, o po to linksminosi ir dalijo dovanėles mažiesiems jagėloniečiams.  
Šventiniai vakarai Kietaviškėse ir Jagėlonyse buvo skirti jaunimui, bet gaila, kad jauni žmonės kažkodėl  buvo labai neaktyvūs.

Janina Černiauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų