Rumunijos delegacija semiasi patirties Elektrėnų viešojoje bibliotekoje

Rumunijos delegacija  semiasi patirties Elektrėnų viešojoje bibliotekoje
Lietuvoje šią savaitę vieši Rumunijos delegacija, kuri atvyko susipažinti su  Lietuvoje veikiančiu nemokamų interneto prieigos taškų tinklu bei paslaugomis, kurios teikiamos interneto taškuose.

Pasak Rumunijos specialistus priėmusios asociacijos „Langas į ateitį“ direktorės Loretos Križinauskienės, Lietuvoje sukurtas interneto prieigos taškų tinklas ir jo išplėtota veikla Europos Sąjungoje laikoma viena iš sėkmės istorijų, kurios pristatomos ir kitoms ES šalims.
Rumunijos delegaciją, atvykusią į Elektrėnų savivaldybės viešąją biblioteką, pasitiko su muzika (grojo Elektrėnų meno mokyklos mokytoja Rima Gritienė), gera nuotaika ir dideliu noru pasidalinti savo patirtimi. Viešosios bibliotekos direktorė Genė Dapkevičienė pakvietė svečius į konferencijų salę, supažindino su Elektrėnų miesto istorija, jo vystymusi, skaidrėse parodė svarbiausius miesto socialinius ir kultūrinius objektus.
Direktorė papasakojo apie tai, kas pasikeitė per pastaruosius metus Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose. G. Dapkevičienė pasidžiaugė, kad 12 bibliotekų yra renovuotos ir kompiuterizuotos, kad jose yra 119 kompiuterizuotų darbo vietų, 81 iš jų skirtos vartotojams, o 38 – darbuotojams. Įdiegtas internetas visose 12 bibliotekų, o viešojoje bibliotekoje įdiegta speciali įranga silpnaregiams ir akliesiems.
Vievio miesto filiale yra 8 kompiuterizuotos darbo vietos vartotojams, o kiekviename kaimo filiale yra po 4 – 5 kompiuterius vartotojams ir asmeniniai kompiuteriai darbuotojams. 30 viešosios bibliotekos darbuotojų baigė kompiuterinio raštingumo kursus, o dabar apmoko vartotojus kompiuterinio pradžiamokslio, elektroninės bankininkystės, kaip sumokėti mokesčius, sukurti elektroninį paštą, kaip atlikti darbo paieškas internete. Bibliotekininkai jau apmokė 450 lankytojų kompiuterinio pradžiamokslio. Šiuo metu viešojoje bibliotekoje ir filialuose mokosi senjorai.
Direktorė G. Dapkevičienė papasakojo svečiams apie pokyčius ne tik informacinių technologijų, bet ir kitose veiklos srityse. Po renovacijos viešoji biblioteka tapo šiuolaikiška, patraukli, todėl vartotojų skaičius per metus išaugo nuo 1200 iki 3345. Per 2009 m. viešojoje bibliotekoje apsilankė 139 tūkst. lankytojų.
2009 m. bibliotekoje įdiegta skaitytojų aptarnavimo savitarnos sistema (RFID): yra savitarnos knygų išdavimo ir grąžinimo įranga, vartotojų patikros varteliai, knygų grąžinimo spinta įmontuota taip, kad galima knygas grąžinti 24 val. per parą. Darbe naudojamas knygų fondo nuskaitytuvas – tikrintuvas, kuris leidžia sutikrinti knygų fondą ar surasti tam tikrą knygą lentynoje.
Visos naujovės reikalauja didesnio profesinio pasiruošimo, todėl bibliotekininkai nuolat gilina savo žinias ir tobulina įgūdžius. Yra sudarytos galimybės iš naujo siekti mokslo aukštumų: bibliotekininkystės ir informacijos. Projektas „Bibliotekos pažangai“ vykdys 3 metų tęstinius apmokymus bibliotekininkams ir vartotojams, šiuo metu organizuojami seminarai, kursai, nuotoliniai mokymai darbuotojams.
Svečiai  susidomėję klausėsi bibliotekos direktorės, uždavė papildomai daug klausimų, apžiūrėjo bibliotekos patalpas, žavėjosi jos jaukumu, knygų  parodomis, kompiuterių gausa, tapybos parodomis.

Janina Vasilavičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų