Rugsėjo 1-oji Semeliškėse

Rugsėjo 1-oji Semeliškėse

Mokslo metų pradžia semeliškiečiams visuomet didžiulė – dviguba šventė. Ypatinga ji tapo nuo 2002-ųjų, kuomet į Semeliškes atvyko kunigas Gintautas Jančiauskas.

Tų metų rugsėjo 1-ąją jis aukojo pirmąsias šv. Mišias Semeliškių bažnyčioje. Nuo tada kasmet mokslo metų pradžią pradedame Mišių auka Šv. Lauryno bažnyčioje ir klebono pasveikinimu, tad jį vis metaforiškai sveikiname baigus vieną ar kitą klasę. Šie metai mūsų klebonui – „vidurinės mokyklos baigimo metai“. Ta proga jį pasveikino Semeliškių vidurinės mokyklos direktorė Irena Adomėnienė ir Semeliškių bendruomenės „Strėva“ pirmininkas Antanas Bielskis, kuris priminė, kad klebonas jau baigė vidurinę mokyklą, tad jį išlydėjo į aukštąją, įteikdamas knygą bei palinkėjo aukštąją sėkmingai baigti Semeliškių parapijoje.

Po Šv. Mišių visi sugužėjo į miestelio aikštę prie senojo mokyklos pastato. Kėdės svečiams buvo skirtos Elektrėnų sav. Švietimo skyriaus vyriausiajai specialistei Linai Rupšlaukienei, mokyklos direktorei Irenai Adomėnėnei, pavaduotojai ugdymui Onutei Bukinienei, dvyliktokų auklėtojai Meilutei Rašimienei, būsimų pirmokėlių mokytojai Irenai Rulevičienei. Gausiai susirinkusių tėvų, svečių gretose buvo ir Pastrėvio seniūnas, l.e. Semeliškių seniūno pareigas Arūnas Kanapeckas.

Šventės pradžioje buvo perskaityti LR Prezidentės D. Grybauskaitės, Švietimo ir mokslo ministerijos ministro prof. D. Pavalkio, LR Seimo narės D. Mikutienėssveikinimai. Mokyklos direktorė, sutinkanti jau 25-ąjį rugsėjį Semeliškių vidurinėje mokykloje, linkėjo būti geriems, taktiškiems, sėkmingiems, lydimiems gerų pažymių ir geros nuotaikos. O viešnia L. Rupšlaukienė linkėjo „kad išsipildytų svajonės, kad nenusvirtų rankos, kad iš vidurinės mokyklos taptumėte gimnazija, linkiu sėkmės kovoje už laimę“.

Būsimieji 11 pirmokėlių su mokytoja I. Rulevičiene paskaitė eilėraštukų, direktorės buvo apdovanoti pirmokų pasais, dvyliktokai pasveikino pirmokus. Pavaduotoja ugdymui O. Bukinienė, pradėjusi 43-jį rugsėjį, pasveikinusi visus susirinkusius, vylėsi, kad svajonė – tapti gimnazija – išsipildys. Buvo pristatyta nauja mokyklos darbuotoja psichologė Živilė Borisevičiūtė, taip pat pristatyti auklėjamųjų klasių mokytojai. Abiturientams suteiktas žodis daugiausia buvo skirtas auklėtojai Meilutei Rašimienei, kuri buvo apdovanota ne tik gėlėmis, bet ir šokoladiniu tortu.

Į tai auklėtoja labai metaforiškai sudėliojo visą septynerių metų ėjimą kartu vienu keliu, palygindama savus vaikus su sodintu, brendusiu, puoselėtu sodu. Dėkojo trylikai ąžuolų ir dviem liepaitėms už tai, kad visas negandas ir džiaugsmus lydėjo supratimas ir mokymasis vieniems iš kitų, pasidžiaugė, kad jų laida bus jubiliejinė – 60-oji. „Gal būsime gimnazijos laida?“, – vylėsi auklėtoja. „Linkiu, kad lydėtų sėkmė, o tą sėkmę turite patys išsikovoti. Myliu Jus!“, – šūktelėjo abiturientų globėja. „Ir mes jus!“- šūksniais atsiliepė dvyliktokai. Renginį vainikavo būsimasis dešimtokas Rytis Klimovičius, atlikęs nuotaikingą kūrinį saksofonu.

Sugūžėjo visi į klases – suaugę, subrendę, dar metais paūgėję. Tikimės, kad ir sielose ūgtelėję ir Šv. Mišių metu klebono Gintauto Jančiausko sakyti palinkėjimai: „… kad siekdami mokslo viršūnių nepamirštumėte ir Dievo, kuris teikia žmogui ir proto šviesą, ir tikėjimą. <…> Visada pasitikėkite Dievu, nes Jis be galo jus myli ir laukia jūsų atsako, pasirengęs suteikti tai, kas jums yra reikalingiausia“ – tikrai išsipildys.

Su Rugsėjo 1-ąją, mieli mokytojai, mokiniai, ir tėveliai!

Silvija Bielskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų