Rožė, kurią man dovanojai…

Rožė, kurią man dovanojai…
Pasibaigė tamsiausias metų laikas. Peržengėm pusiaužiemį. Dienos kasdien ilgėja, saulutės spinduliai vis šiltėja. Ir net jeigu šiomis dienomis atšalo, tikėkime – šaltis sugrįžo laikinai.

Nebūkime užsisklendę savyje, nebūkime viskam abejingi, nebūkime surūgėliai, visus ir viską kaltinantys. Pamatykime – šventės veja viena kitą: praėjo Valentino diena, paminėjom Vasario 16 – ąją, čia pat Kazimierinės, Užgavėnės, Kovo 8-oji. O tada jau ir tikras pavasaris. Atsikratykime žiemos sąstingio, dažniau nusišypsokime, pamilkime iš naujo. O jeigu patys to nesugebame ar neįveikiame – pasinaudokime tuo, ką mums siūlo kiti.
Vievio kultūros centro darbuotojos nuolat organizuoja įvairius renginius. Ir jos tą daro ne dėl pliusiuko, o tam, kad mus suburtų, pradžiugintų. Nelikime nuo jų nuošalyje. Apsilankykime visur, kur esame kviečiami. Atsineškime gerą nuotaiką ir patys pajusime – patiks.
Tai patiko visiems, kurie atėjo į romansų vakarą „Rožė, kurią mums dovanojai“. Visą pynę gražiausių romansų mums dovanojo Vilniaus liaudies muzikos ir šokių kolektyvas „Pinavija“, kurio vokalinės grupės vadovas – Jaronimas Jankauskas – kilęs iš Grabijolų. Šis kolektyvas šiemet įžengė jau į dešimtuosius savo veiklos metus. 2003 m. apdovanotas Mažuoju Kristoforu. 2010 m. tarptautiniame renginyje „Europos kaimynų dienos“ pripažintas geriausiu kolektyvu ir apdovanotas I laipsnio diplomu, per savo gyvavimo laikotarpį koncertavęs daugiau kaip 100 kartų. Su šokiais, muzika ir dainomis jie lankėsi Kroatijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Norvegijoje, Slovakijoje, Šveicarijoje, Vengrijoje ir yra aplankę beveik visus Lietuvos miestus ir miestelius. Vien mūsų savivaldybėje jis linksmino Grabijolų, Elektrėnų, Semeliškių, Vievio žmones.
Šis šokančių ir grojančių entuziastų kolektyvas – vieviečių pažįstamas ir mylimas, nes čia koncertavęs jau ne kartą. Tačiau šis susitikimas buvo skirtas romansams. Juk geras romansas – atgaiva kiekvienai sielai. Net surambėjusiai. Juk romansų paskirtis ir yra paliesti visų širdis, sužadinti jausmus, atgaivinti gražiausius prisiminimus. Solo, duetu, trio, kvartetu, ansambliu atliekami tarpukario ir dar ankstesnio laikotarpio miesto folkloro perliukai jaudino ir demonstravo aukštą atlikėjų meninį lygį. Apie romansus, jų kilmę, atlikimo manierą, įvairių tautų tradicijas, daug ir labai gražiai pasakojo renginio vedėja Silvija Bielskienė, kuri kartu su vyru Antanu Bielskiu ne tik pristatė svečius, bet ir patys padainavo ne vieną romansą, eilėmis apjungė renginį.
Vakaras buvo ypač gražiai organizuotas: salė papuošta retro stiliumi. Ant staliukų garavo arbata, degė žvakės. „Pinavijos“ dainininkai ir muzikantai apsirėdę taip, kad atrodė lyg atėję tiesiai iš Kauno prieškarinio „Metropolio“. Taip pasijutome ir mes visi, dainomis ir aplodismentais pritardami svečiams. O vakaro finalinę dainą „Paimkim Lietuvą ant rankų“ dainavome visi, sustoję ratu ir susikibę rankomis.
O kai renginio pagrindinis rėmėjas Saulius Girčys, pramogų ir sporto klubo „Vievio žiedas“ pirmininkas, įteikė raudoną rožę žaviajai vakaro vedėjai Silvijai, o kultūros centro darbuotojos rožėmis apdovanojo „Pinavijos“ dalyvius, apdovanoti raudonomis rožėmis pasijutome mes visi. Juk ne veltui romansų vakaro moto buvo „Rožė, kurią mums dovanojai“.
Ačiū organizatoriams!

Karolina Naprienė
Vievietė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų