Con Moto koncertavo Rokiškyje

Con Moto koncertavo Rokiškyje
Praėjusį sekmadienį Vievio kultūros centro kamerinis choras „Con moto“ svečiavosi Rokiškyje. Aštuonių valandų viešnagės metu choras ne tik surengė tris koncertus, bet ir galėjo susipažinti su šiuo daugiau kaip 500 metų istoriją menančiu miestu – šiaurės rytų Lietuvos perlu.

Mus pasitikęs Rokiškio Šv. Mato bažnyčios vargonininkas Laimutis Janionis pakvietė į bažnyčią, statytą 1866 m., kurios fundatorius – grafas Reinoldas Tyzenhauzas. Gražia aukštaitiška šnekta ponas Laimis pasakojo bažnyčios – neogotikos stiliaus architektūros paminklo – istoriją, rodė stulbinančio grožio ąžuolinę interjero apdailą, sakyklą, klausyklas, vitražus, paauksuotą altorių, pelniusį prestižinį apdovanojimą Paryžiuje, lydėjo į požemius, kur ilsisi Tyzenhauzų giminės narių palaikai.
„Con moto“ giedojo Šv. Mišių aukojime, po mišių atliko keletą lietuviškų dainų. Choro vargonininkė Dalia Mankutė džiaugėsi, kad turėjo galimybę groti senaisiais bažnyčios vargonais.
Klebonas dekanas Vilnis Viktoras Cukuras, pristatydamas mus – svečius, susirinkusiems į mišias rokiškėnams papasakojo ir apie Elektrėnų savivaldybę, Vievį, perdavė linkėjimus Vievio bažnyčios klebonui Alfonsui Kelmeliui, su kuriuo bendrauja dar nuo darbo Kaišiadorių katedroje laikų.
Buvome maloniai nustebinti mūsuose dar neprigyjančios tradicijos: mišiose dalyvavę parapijiečiai, nuskambėjus paskutinei giesmei, atsisukę ir žvelgdami į vargonų balkoną plojo mums – miesto svečiams.
Rokiškio dvaras – miestiečių pasididžiavimas. Jo istorija siekia XVI a., kai Žygimantas Senasis dvarą padovanojo didikams Krošinskiams. XIX a. pradžioje grafo Ignoto Tyzenhauzo iniciatyva klasicizmo stiliumi perstatyti rūmai – grafų Tyzenhauzų ir Pšezdzeckių tėvonija. Nuo 1952 m. dvaro rūmuose įsikūręs Rokiškio krašto muziejus, kuriame yra apie 60 tūkst. eksponatų. Muziejuje veikia dvaro buities, medžio darbų, dailės ekspozicijos. Puikią ekskursiją po dvaro rūmus choristams dovanojo muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė, o menininko Liongino Šepkos medžio skulptūrų ekspozicija ir entuziastingas muziejininko istoriko Valiaus Kazlausko pasakojimas apie šį lietuvių liaudies skulptorių mus tiesiog sužavėjo.
„Con moto“ turėjo garbės koncertuoti šio dvaro pokylių salėje. Parengėme lietuvių autorių originalių dainų bei liaudies dainų išdailų programą. Norėjome pagerbti ir prieš keletą dienų Anapilin išėjusio Justino Marcinkevičiaus atminimą: koncerto metu mūsų Tautos Poeto eiles skaitė Arvydas Bagdonas, dailininkas, kilęs iš Rokiškio, mūsų koncertų šiame mieste organizatorius, Vilniaus „Y‘s Men‘s Club“ narys.
Kitas mūsų koncertas vyko Skemų pensionate. Tai – didžiausia globos įstaiga Panevėžio regione. Jame gyvena beveik 400 psichinę negalią turinčių žmonių. Įstaigos vadovas Gintaras Girštautas, globojęs mus visą dieną, svetingai priėmė savo įstaigoje, prasitardamas, kad chorai čia koncertuoja itin retai.
Pensionato salė buvo sausakimša. Iškart pajutome šių namų gyventojų nuoširdumą: kiekviena daina buvo pasitinkama ir palydima audringais aplodismentais, pagyrimo šūksniais, prašymu pakartoti. G. Tautkaus dainą „Tėvyne dainų ir artojų“, kuriai eiles parašė J. Marcinkevičius, kartojome jau padidėjusiu choru – prie mūsų prisijungė ir įstaigos direktorius, ir puikiai dainuojantis pensionato gyventojas Jonas. Vėliau, jau grįžtant, „Con moto“ dainininkai kalbėjo, kad seniai koncertavo tokiai šiltai, nuoširdžiai, geranoriškai, imliai publikai, kaip čia, Skemuose…
Skemų pensionate kasmet vyksta Lietuvos dailininkų, skulptorių plenerai. Sukurti darbai lieka puošti pensionato interjerą bei aplinką. Buvo įdomu pamatyti akmens ir medžio skulptūras kieme. O didžiules spalvingas freskas bei paveikslus pensionato holuose ir salėse nutapė mūsų choro bičiulis dailininkas Arvydas Bagdonas.
Parsivežėme ne tik daug gražių įspūdžių, bet ir šeimininkų dovanotų bukletų bei albumų apie gražųjį, turtingą istoriją turintį miestą bei jo apylinkes. Ir dar – mintis, kad mažoje Lietuvoje šitiek daug daugelio mūsų nelankytų ir „neatrastų“ nuostabių vietų. Choro planuose – koncertinės išvykos į dar nelankytus mūsų šalies rajonus.
Puikiai kūrybinį ir pažintinį sekmadienį praleidę „Con moto“ dainininkai ir VšĮ Vievio kultūros centras už paramą ir partnerystę šios koncertinės išvykos organizavime nuoširdžiai dėkoja VĮ „Automagistralė“ bei jos direktoriui Vladislovui Moliui  ir Vilniaus „Y‘s Men‘s Club“ bei jo atstovui Arvydui Bagdonui.

Audronė Stepankevičiūtė
kamerinio choro „Con Moto“ vadovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų