Į rinkimus ant sąvartyno arkliuko

Į rinkimus ant sąvartyno arkliuko
Julija Kirkilienė

Kazokiškių sąvartynas – tai arkliukas, ant kurio vis dar bandoma atjoti į savivaldos rinkimus. Bet tas arkliukas kartais ir naudos atnešti gali. (Apie sąvartyno problemas kalba V. Valiušis -video), (Kalba A. Adomaitis -video), (Kalba R. Kartenis -video), (Pasisako H. Petrauskas -video)

Štai Seimo narys Kazimieras Uoka susimąstė, kur nuo šių metų spalio mėnesio, kai pagal neapskundžiamą Vyriausiojo administracinio teismo nutartį Kazokiškių sąvartynas turės būti uždarytas, šešios buvusios Vilniaus apskrities savivaldybės dės savo šiukšles.  
Apie tai vasario 7 d. pasikalbėti Seimo narys pakvietė visų Vilniaus ir Elektrėnų savivaldybių partijų lyderius. Diskusijoje, kuri vyko Vilniuje, Karininkų ramovėje, gausiai dalyvavo ne tik politikai, bet ir visuomenės veikėjai, mokslininkai. Iš į Elektrėnų savivaldybės valdymą pretenduojančių politikų nebuvo tik Liberalų ir centro partijos atstovų, kurios nariu yra pats Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Elektrėnų savivaldybės agentūros vedėjas, nebuvo ir Vilniaus  nepartinių kandidatų sąrašo „Vilnius – mūsų reikalas“ lyderio Artūro Zuoko. Kitos partijos siuntė vieną atstovą nuo Vilniaus ir Elektrėnų.
Susitikime dalyvavo Vilniaus  miesto savivaldybės meras Raimondas Alekna ir Elektrėnų meras Arvydas Vyšniauskas, kalbėjo Elektrėnų ir Vilniaus savivaldybės tarybos nariai, kurie išsakė savo nuomones, kaip atliekos turi būti tvarkomos Lietuvoje ir Vilniaus regione. Vieni siūlė statyti deginimo įmones, kiti atliekas tvarkyti taip, kaip tai daroma Izraelyje.
Susitikimo metu buvo sudaryta darbo grupė, į kurios sudėtį įrašyti susitikime dalyvavusių partijų ir Vilniaus regiono gyventojų bendruomenių aplinkos komiteto nariai. Darbo grupė paruoš ir Vyriausybei bei Seimui teiks pasiūlymus, ką reikėtų daryti, kad nuo spalio 8 d. Vyriausiojo administracinio teismo sprendimas būtų vykdomas. Pasak susitikime kalbėjusio mero pavaduotojo Algimanto Adomaičio, Lietuvoje praktikuojama, kad teismo nutartis reikia ne vykdyti, bet ieškoti įvairiausių būdų, kaip nuo vykdymo išsisukti. Galbūt šis savivaldybės politikų spyris su Seimo narių pagalba padės kuo skubiau apsispręsti, kokį atliekų tvarkymo būdą naudoti ir kaip kuo greičiau tai įgyvendinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų