Projekto „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Elektrėnuose“ eiga

Projekto „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Elektrėnuose“ eiga
ghsrsmgsgrsryg45msmsgrmEuropos Sąjungos parama šiais metais buvo ypač dosni Elektrėnų savivaldybėje esančių Kazokiškių, Pylimų bei Alesninkų gyventojams.

Čia buvo pradėta įgyvendinti viena iš Europos Sąjungos iš dalies finansuojamo projekto sutarčių „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Kazokiškėse ir Pylimuose bei vandentiekio tinklų plėtra Alesninkuose“. Darbų gyvenvietėse bus atlikta už 6 693 750 Lt.
Didelė dalis lėšų jau įsisavinta
Šios sutarties darbus vykdo viešąjį konkursą laimėjusi UAB „KRS“. Įmonės atstovo Dainiaus Tumėno teigimu, darbai buvo vykdomi itin sparčiai. Šiuo metu atlikta daugiau nei 80 proc. darbų. Kazokiškėse nutiesta daugiau nei 3 km vandentiekio ir daugiau nei 3 km nuotekų tinklų. Pylimuose paklota apie 1,6 km nuotekų ir beveik 2 km vandentiekio tinklų, Alesninkuose apie 300 m vandentiekio tinklų.
Pašnekovas pasidžiaugė, kad šiuo metu tinklų belikę nutiesti vos apie 500 metrų. Artimiausiu metu minėtose gyvenvietėse bus statomi šuliniai, įrengiami įvadai gyventojams. Pabaigus darbus Kazokiškėse, Pylimuose ir Alesninkuose bus pradėti gatvių ir aplinkos atstatymo darbai. Jų vietos gyventojai laukia ne mažiau nei prisijungimo prie naujųjų tinklų pradžios. Tiesa, atliekant darbus čia buvo pasinaudota šiuolaikinėmis technologijomis, leidžiančiomis tinklų tiesimą atlikti uždaru būdu. Dėl šios priežasties, kaip pastebėjo gyventojai bei rajono svečiai, nereikėjo perkasti visų gatvių, nebuvo apribotas ar visiškai nutrauktas važiavimas gyvenviečių keliais.
Informacija gyventojams
Gyventojai, jau kuris laikas stebintys jų gatvėse vykdomus darbus, be abejo domisi galimybėmis pasinaudoti įgyvendinamo projekto suteikiamais patogumais. Nors sutartis dar nėra baigta, tačiau būtent gyventojų aktyvumas bei visapusiška projekto vykdytojo UAB „Gelvita“ pagalba leis gyventojams prisijungimą planuoti jau dabar. Kadangi  vandentiekio bei nuotekų surinkimo tinklai bus nutiesiami iki įvadų, išankstinis domėjimasis projekto eiga leis būsimus darbus suplanuoti iš anksto, tokiu būdu sutaupant lėšų, surandant ir išsirenkant pigiausiai darbus vykdančias įmones ar asmenis.
Gyventojai raginami būti aktyvūs ir domėtis jų rajone vykstančiais pokyčiais – norintieji gauti informacijos ar turintys klausimų laukiami UAB „Gelvita“ (Trakų g. 27, Vievis).  
UAB „Gelvita“ bei Elektrėnų  savivaldybė informuoja, jog vienoje iš gyvenviečių rugsėjo mėnesio pabaigoje bus rengiamas pirmasis susitikimas, kurio metu specialistai atsakys į visus rūpimus klausimus, konsultuos gyventojus dėl prisijungimo galimybių. Juose dalyvaus ir su gyventojais bendraus rangovo UAB „KRS“, projekto vykdytojo UAB „Gelvita“, Elektrėnų savivaldybės bei techninę priežiūrą, projekto administravimą bei viešinimą atliekančios UAB „Nacionalinių projektų rengimas“ atstovai. Gyventojai raginami sekti informaciją – žiniasklaidoje bus pranešta apie būsimo susitikimo datą ir vietą.
Apie projektą
Vandentiekio bei nuotekų surinkimo tinklų plėtros sutartis yra viena iš dviejų projekto statybos darbų sutarčių. Kita, „Naujų nuotekų valymo įrenginių statyba Kazokiškėse“, su rangovu – Jungtinės veiklos partneriu UAB „Grundolita“ ir UAB „August ir ko“ – pasirašyta 2010 m. vasario 25 dieną, o 2010 m. kovo 25 d. paskelbta darbų pradžia. Šiuo metu atliekami projektavimo darbai, t.y. rengiamas techninis projektas. Artimiausiu metu žadama pradėti statybos darbus. Sutarties, kurios vertė 1 052 172,25 Lt, nauda neabejotina – iš valymo įrengimų bus išleidžiamas švarus vanduo, tai garantuos, jog apylinkėse esantys vandens telkiniai bus apsaugoti nuo taršos rizikos.
Projektas finansuojamas pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 3 prioriteto „Aplinka ir darnus vystymasis” priemonę „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra“.
Projekto „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Elektrėnuose“ biudžete skirta tinkamų finansuoti išlaidų suma, dėl įvykdytų sutaupymų ir kitų priežasčių, šiuo metu yra šiek tiek sumažinta. Ji siekia iki 7 936 200,80 Lt. Europos Sąjunga skiria 85 proc., Valstybės biudžetas 10 proc. šios sumos, o likusias lėšas (ne mažiau nei 5%) skirs projekto partneris – Elektrėnų savivaldybės administracija.
Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia – 2007 m. rugsėjo 6 d., pabaiga numatoma 2012 m. balandžio 9 d. Jis prisidės prie vieno iš svarbiausių struktūrinės paramos uždavinių – nuoseklaus socialinių ir ekonominių skirtumų tarp ES šalių narių ar atskirų regionų mažinimo.

Užs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų