Prieš smurtautoją panaudotas elektros impulsinis prietaisas TASER

2012 m. sausio 1 d., apie 23.03 val., Elektrėnų PK gautas pranešimas, kad Elektrėnų sav., Pastrėvio seniūnijoje, šeimyninio konflikto metu, būdamas neblaivus prieš mamą ir patėvį smurtauja D. V. (gim. 1986 m.). Patrulių būrio pareigūnai įvykio vietoje išvydo šiurpą keliantį vaizdą. Prie namų, kieme, pastebėtas D. V. patėvis kruvinu veidu ir kirstine žaizda galvoje. Jis paaiškino, kad posūnis užsidaręs namuose su savo mama ir nieko neįsileidžia. Pro langą matėsi, kad D. V., apsikabinęs motiną, jai prie kaklo laiko peilį ir grasina nužudyti. Moteris šaukėsi pagalbos. Profesionaliais veiksmais, patekę į namų vidų ir kelis kartus prieš smurtautoją panaudoję elektros impulsinį prietaisą TASER, pareigūnai išlaisvino moterį. D. V. sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Jam nustatytas 3.09 prom. girtumas.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK informacija

 

Elektrėnų PK pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal BK 145 str. 1 d. (Tas, kas grasino nužudyti žmogų ar sunkiai sutrikdyti jo sveikatą, jeigu buvo pakankamas pagrindas manyti, kad grasinimas gali būti įvykdytas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų). Sausio 3 d. teismas smurtautojui skyrė kardomąją priemonę – suėmimą.

Primename, kad nuo 2011 m. gruodžio 15 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas (Žin., 2011, Nr. 72-3475 ), kuris leidžia ikiteisminį tyrimą pradėti iš karto gavus informaciją (duomenų) apie smurto atvejį (ir tam nereikia nukentėjusio asmens skundo) bei operatyviai pašalinti smurtautoją iš gyvenamosios vietos (smurto vietos). Tačiau primintina ir tai, kad minimas įstatymas numato ir atsakomybę už melagingą pranešimą, t.y. asmuo, melagingai pranešęs apie smurtą artimoje aplinkoje ar piktnaudžiavęs smurtą patyrusio asmens teisėmis, atsakys Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

Nuo įstatymo įsigaliojimo dienos Elektrėnų PK pradėta 18 ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje, o sausio 3 d. surašytas ir pirmasis administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 186 str. dėl žinomai melagingo policijos iškvietimo į tokį įvykį. Asmeniui, melagingai iškvietusiam policiją, gresia bauda nuo trijų šimtų iki šešių šimtų litų arba administracinis areštas iki trisdešimties parų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų