Prezidentas įteikė apdovanojimus jauniesiems šachmatų turnyro dalyviams

Prezidentas įteikė apdovanojimus jauniesiems šachmatų turnyro dalyviams

Jau trečius metus Lietuvos pradinių mokyklų mokiniai, susibūrę į savo klasių komandas, dalyvavo tradiciniame šachmatų turnyre Prezidento taurei laimėti. Atrankiniuose turnyruose šiemet dalyvavo daugiau nei 1 000 mokinių iš visos Lietuvos mokyklų, o į finalinį turnyrą Prezidentūroje buvo pakviestos 25 geriausiai atrankoje pasirodžiusios komandos.
Elektrėnams turnyre atstovavo Elektrėnų pradinės mokyklos trečiokai – Ula Montvilaitė, Ugnė Varnauskaitė, Simonas Arbačiauskas, Gabrielius Bertašius ir Adomas Dzimidavičius. Į Prezidentūrą vaikus lydėjo elektrėniškė šachmatininkė Diana Pažėrienė. Ji Elektrėnų bibliotekoje veda nemokamus šachmatų užsiėmimus, kur vaikai turėjo galimybę ruoštis varžyboms.
Prizinės vietos Elektrėnų pra­dinės mokyklos mokiniai ne­laimėjo, tačiau gavo medalius ir prezidento Gitano Nausėdos padėką su linkėjimais tobulėti ir iškovoti daug gražių pergalių.
Į varžybas vykusių vaikų tėvų vardu Aistė Baronaitė-Bertašienė dėkojo trenerei D. Pažėrienei, suteikusiai vaikams išskirti­nę progą sudalyvauti varžybose Pre­zidentūroje. Pasak jos, tėveliai labai vertina trenerės nuoširdų darbą, pastangas ir atsidavimą skiepijant vaikų meilę šachmatų sportui.
Čempionatą laimėjo Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos mokiniai. Antrąją vietą užėmė Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos komanda, o trečią – Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazija.
„Jūsų dalyvavimas finaliniame Prezidento taurės etape rodo, kad šachmatai Lietuvos mokyklose tampa vis populiaresni. Tai labai svarbu, nes šachmatų žaidimas suteikia ne tik malonių emocijų, bet ir mąstymo įgūdžių, kurie jums pravers gyvenime, kai sieksite įgyvendinti savo svajones“, – sveikindamas nugalėtojus sakė šalies vadovas.
Prezidentas padėkojo mokytojams, tėvams, kurie remia šachmatų žaidimą, mokantį vaikus susikaupti, mąstyti, siekti tikslo. Taip pat treneriams, kurie šiuo žaidimu lavina vaikų intelektą, atmintį, gebėjimą sutelkti dėmesį ir kritiškai mąstyti. „Noriu atskirai paminėti šio renginio iniciatorių ir pagrindinį organizatorių – šachmatų trenerį Joną Sidabrą, kuris negaili jėgų propaguodamas šachmatus, atskleisdamas šio žaidimo grožį vis daugiau Lietuvos mokinių“, – apdovanojimų ceremonijoje sakė šalies vadovas.

Parengta pagal BNS pranešimą spaudai

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotrauka/ Eitvydas Kinaitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų