Politika. Naujų kelių ieškojimas su Juozu Bernatoniu

Politika. Naujų kelių ieškojimas su Juozu Bernatoniu

Julija Kirkilienė

Spalio mėnesį vyksiančiuose rinkimuose į Seimą sulauksime daugiau apsiskaičiusių politikų. Taip manau todėl, kad dviejų partijų – Socialdemokratų bei Liberalų sąjūdžio – Elektrėnų skyriai savo partijų nariams organizuoja susitikimus su žinomais partiečiais. Tuose susitikimuose žmonės išklauso paskaitų ne tik apie etiką, bet ir politikos mokslą bei politines šalies aktualijas. Kovo 10 dienos pavakarę Elektrėnų socialdemokratų būstinėje svečiavosi teisingumo  ministras Juozas Bernatonis. Jis partiečiams pristatė savo naują knygą „Socialdemokratija: žvalgantis naujų kelių“.  O kol socialdemokratai dar neperskaitė istorijos apie socialdemokratiją Lietuvoje ir pasaulyje, būstinėje vyko klausimų-atsakymų vakaras apie tarptautinę padėtį, vietinius skandalus ir socialdemokratų ateitį Lietuvos valdyme.

Ministras J. Bernatonis atkreipė partiečių dėmesį, kad Lietuvoje bandoma sumenkinti politines idėjas, kad į partijas žmonės buriasi ne dėl idėjų, o dėl draugysčių. Socialdemokratai turėtų laikytis   požiūrio, kad darbo santykiuose darbininkas visuomet yra silpnesnioji pusė ir ją ginti, bet yra kritikuojami dėl naujai ruošiamo socialinio modelio. Elektrėniečiams socialdemokratams rūpėjo tarptautinė padėtis, J. Bernatonis jiems patvirtino, kad padėtis yra labai sudėtinga ir niekas nežino, kuo ta įtampa gali baigtis. Todėl Lietuvos žmonės  turi žinoti, kaip elgtis karinės agresijos atveju, o norint sulaukti NATO paramos, reikia laikytis įsipareigojimų. Svetimi negins, jei patys nesistengsime.

Apie dabartinius skandalus ministras kalbėjo taip: kol socialdemokratai kovoja tai su konservatoriais, tai su prezidente, liberalai tikisi laimėti rinkimus. Bet liberalizmas nėra Lietuvai priimtina ideologija. Lietuviams nepriimtina liberalų palaikoma visiška žmogaus laisvė –  mažumų eisenos, visiškai laisva rinka – visai valstybės nereguliuojamas verslas.  Bet ir socialdemokratijai, pasak J. Bernatonio, reikia atnaujinti programą, kad ji būtų konkretesnė ir visuomenei suprantamesnė. Prie šių metų rinkiminės programos, sako J. Bernatonis, dirba daug jaunimo, todėl tikisi, kad  programa atneš sėkmę rinkimuose ir Lietuva taps klestinti šalis, kaip daug metų socialdemokratų valdomos Skandinavijos šalys. J. Bernatonis šešerius metus dirbo Estijoje, ambasadoje, vėliau buvo  Tarpparlamentinių ryšių su Estijos Respublika grupės pirmininkas, todėl sakė žinąs Estijos vystymosi sėkmės paslaptis. Pirmiausia, atkūrus Nepriklausomybę, Estijoje nebuvo nei indėliai grąžinami, nei kažkada konfiskuotas  turtas. Lietuvoje ekonomika kurti pradėta buvo nuo tariamų skolų grąžinimo ir jas vis dar grąžina: tai kompensacijas už nežinia kokį turtą nežinia kokiems paveldėtojams, tai  vienos vyriausybės, pažeidusios Konstituciją ir sumažintus atlyginimus, pensijas ir skolas grąžinti turi kita vyriausybė. Ir taip 26 metus sukasi  užburtas ratas, neleidžiantis šaliai klestėti.  J. Bernatonis  savo knygoje rašo, kad ir socialdemokratų senasis idėjų bagažas jau negarantuoja pergalių, todėl socialdemokratija dabar stovi kryžkelėje ir žvalgosi naujų kelių. Ar tų kelių ieškojimuose savivaldybės gausi socialdemokratų partija  parems savo bičiulius, parodys rinkimai. O jei ir neparems, tai nors  partijos sueigose, susitikimuose, turi galimybes tobulėti, sužinoti, kas vyksta Lietuvoje ir pasaulyje ir kaip tai vertinti.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų