Plaukimas baidarėmis Žeimena – pramoga, kurią privaloma patirti

Plaukimas baidarėmis Žeimena – pramoga, kurią privaloma patirti

Plaukti baidarėmis mėgsta tiek ekstremalių pojūčių gerbėjai, tiek visi gamtos mylėtojai. Plaukimas baidare visada dovanoja nepamirštamas akimirkas, o tuo pačiu leidžia atitrūkti nuo kasdienės rutinos, visų rūpesčių bei miesto šurmulio. Įspūdingų baidarių maršrutų mūsų šalyje yra labai daug. Vieni iš jų yra sudėtingesni, skirti patyrusiems plaukikams. Kiti, savo ruožtu, visiškai nesudėtingi, subalansuoti šeimoms su mažais vaikais bei pradedantiesiems baidarininkams. Visgi, jeigu baidarėmis plaukia gausi draugų kompanija, kurioje yra ir patyrusių ir pradedančiųjų plaukikų, išsirinkti optimalų maršrutą yra pakankamai sudėtinga. Baidarių nuoma Žeimena – universali, tiek mėgėjams, tiek veteranams puikiai tinkanti pramoga, džiuginanti unikaliais gamtos kraštovaizdžiais ir įspūdingu povandeniniu pasauliu. Kodėl į savo vasaros pramogų sąrašą tikrai reikėtų įtraukti plaukimą baidarėmis Žeimenos upe? Ir, kokie baidarių maršrutai šioje upėje yra populiariausi?

Baidarių nuoma Žeimena – visiems, kurie ieško kokybiško poilsio

Aukštaitijoje vingiuojanti Žeimenos upė gali pasiūlyti viską, ko reikia turiningoms ir tikrai įsimintinoms baidarių pramogoms. Tai saugi, pakankamai plati upė, kuri neturi labai daug kliūčių, todėl plaukti šia upe – tikras malonumas! Plaukiant Žeimenos upe galima susipažinti su itin kontrastingu Aukštaitijos kraštovaizdžiu. Plaukiančiuosius dažnai lydi ir laukinių paukščių klegesys, kuris dar sustiprina sąlyčio su gamta jausmą. Be to, šios upės pakrantėse yra labai daug poilsiaviečių, kurias galima panaudoti ne tik kaip trumpo poilsio stotelę, bet ir kaip nakvynės vietą. Dėl šios priežasties, baidarių nuoma Žeimena yra labai populiari pramoga, kuriai pirmenybę teikia tiek pradedantieji plaukikai, kurie baidarėmis plaukia pirmą kartą, tiek įvairius baidarių maršutus jau išbandę patyrę baidarininkai. Šioje upėje yra išsidėstęs toli gražu ne vienas baidarių maršrutas, todėl visi pramogautojai nesudėtingai randa labiausiai jų poreikius ir fizinio pasirengimo galimybes atitinkančią trasą.

Populiariausi baidarių maršrutai Žeimenoje

Žeimenos upėje yra išsidėstę keli, skirtingos trukmės ir sudėtingumo maršrutai. Pats populiariausias – maždaug 5 – 6 val. trukmės, 18 km ilgio maršrutas, prasidedantis nuo Švenčionėlių tilto. Pradedančiuosius neretai išgąsdina šios trasos ilgis, tačiau reikėtų nepamiršti, kad šioje upėje nėra daug kliūčių, todėl net ir pradedantieji tokio ilgio trasą tikrai gali įveikti be didelių sunkumų. Pramogautojams, kurie nori skirti laiko ne tik plaukimui baidare, bet ir kitoms linksmybėms, galima rinktis trumpesnę, 15 km ilgio trasą, kuriai įveikti prireiks maždaug 4 valandų. Ši trasa prasideda Jaunadario gyvenvietėje, o pasibaigia – Pažeimenės kaime. Tiesą sakant, ir viena, ir kita trasa džiugina unikaliais, tik joms būdingais vaizdiniais, todėl bent kartą reikėtų išbandyti abu baidarių maršrutus.

Sodyba ant Žeimenos upės kranto – visapusiškai pilnavertiškoms savaitgalio pramogoms

Plaukimas baidarėmis visada užtikrina kupiną įspūdžių dieną, tad po tokios pramogos tikrai nesinori vykti namo ir grįžti į savo rutiną. Žeimena plaukiantiems baidarininkams suteikiama galimybė išsinuomoti greta upės kranto stovinčią jaukią sodybą, kurioje kokybiškai pailsėti gali net 25 stovyklautojai. Šioje sodyboje yra visi būtiniausi patogumai, tad joje patogiai galima ilsėtis ir tėveliams su mažais vaikais. Ištvermingiausioms kompanijoms, kurioms dienos įspūdžių dar negana, papildomai galima pasilepinti ir pirties malonumais, kurie neabejotinai užtikrins atpalaiduojančią dienos pabaigą.

Planuojate gimtadienį, mergvakarį, bernvakarį, draugų susibūrimą, įmonės vakarėlį ar kitą svarbią šventę ir manote, kad plaukimas baidarėmis Žeimenos upe tikrai sužavėtų visus šventės dalyvius? Tuomet pats metas apsilankyti baidares.lt! Čia galite rasti plaukimų maršutus Žeimena, kurių tikrai nepamiršite ne Jūs, nei Jūsų artimieji.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų